Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+o+wyznaczenie++terminu+rozprawy
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 25079 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Od rekompensaty przyznanej na podstawie przepisów o zakazie konkurencji trzeba zapłacić podatek

Choć otrzymane odszkodowania lub zadośćuczynienia z zasady zwolnione są z podatku dochodowego, świadczenia wynikające z umowy o zakazie konkurencji zostały wyłączone z tej preferencji. Oznacza to, że należy od ich wartości odprowadzić stosowną kwotę

Data utworzenia: 28 lipca 2012

Poszukiwanie zaginionych - nowe procedury

2012r. w sprawie prowadzenia przez Policję poszukiwania osoby zaginionej oraz postępowania w przypadku ujawnienia osoby o nieustalonej tożsamości lub znalezienia nieznanych zwłok oraz szczątków ludzkich.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 2 sierpnia 2012

Zatrudnienie wspólników w spółce z o.o.

Wspólnicy wieloosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością mogą być w niej zatrudnieni i to zarówno na podstawie umowy o pracę, jak i na podstawie umowy zlecenia. W przypadku, gdy taka spółka jest jednoosobowa istnieją pewne ograniczenia w tym

Data utworzenia: 30 sierpnia 2012

Otrzymałeś złe świadectwo pracy? Jest na to sposób

Wadliwe świadectwo pracy może być sprostowane. W szybszy i wygodniejszy sposób przez samego pracodawcę, w trudniejszy i czasochłonny – przez sąd pracy. Niezależnie od tego kto dokona sprostowania, bardzo ważna jest inicjatywa pracownika. Bez niego sprostowanie świadectwa jest w ogóle niemożliwe.

Kategoria: Praca
Data utworzenia: 2 listopada 2014

Pomoc dla rolników poszkodowanych przez suszę

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi opublikowało na swojej stronie projekt uchwały Rady Ministrów w sprawie ustanowienia programu pomocy dla gospodarstw rolnych w celu złagodzenia szkód spowodowanych przez suszę. Przepisy projektu obejmują propozycje działań umożliwiających gospodarstwom rolnym pokonanie przejściowych trudności spowodowanych szkodami…

Słowa kluczowe: pomoc przedsiębiorcom
Data utworzenia: 10 sierpnia 2008

Kara pieniężna dla pracownika

W sytuacji, gdy pracownik dopuszcza się naruszenia jego obowiązków pracodawca ma prawo zastosować wobec niego jedną z kar porządkowych określonych w Ustawie z dnia 26 czerwca 1974r. Kodeks pracy (Dz. U. z 1974r., Nr 24, poz. 141 ze zm.).

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 5 października 2011

Nieopłacanie składek ZUS

postaci opłaty dodatkowej, a także kary za przestępstwo bądź wykroczenie są niezgodne z Konstytucją RP. Tym samym zmienione musiały zostać Kodeks karny oraz ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych. Nowelizacja weszła w życie 31 maja 2012 r.

Kategoria: Orzecznictwo
Data utworzenia: 16 listopada 2012

W jaki sposób obliczyć ekwiwalent za urlop wypoczynkowy?

Zgodnie z art. 14 w zw. z art. 152 Kodeksu pracy, pracownik ma prawo do wypoczynku, który zapewniają przepisy o czasie pracy, dniach wolnych od pracy oraz o urlopach wypoczynkowych. Pracownikowi przysługuje prawo do corocznego, nieprzerwanego

Kategoria: Inne
Data utworzenia: 23 listopada 2012

Jeszcze możesz wykorzystać 2 dni na opiekę nad dzieckiem

Wśród wielu różnych rodzajów urlopów możemy wyróżnić tzw. urlop opiekuńczy. Zgodnie z treścią art. 188 Kodeksu pracy, pracownikowi wychowującemu przynajmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat przysługuje w ciągu roku kalendarzowego zwolnienie od pracy na 2 dni, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 20 grudnia 2012

Kredyt konsumencki - uwaga zmiany

Kredyt konsumencki został szczegółowo uregulowany w ustawie z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim. Choć jest to stosunkowo młody akt prawny, to jednak od przyszłego roku zostaną wprowadzone do niego pewne znaczące zmiany.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 26 grudnia 2012
« Poprzednia 1 … 870  |  871  |  872  |  873  |  874 … 2508 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.