Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+o+wyznaczenie++terminu+rozprawy
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 25079 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Jak wyrobić międzynarodowe prawo jazdy?

W sytuacji, gdy wybieramy się do kraju, który nie uznaje polskiego prawa jazdy konieczne jest posiadanie specjalnego dokumentu – czyli międzynarodowego prawa jazdy.

Data utworzenia: 5 października 2011

Rynek finansowy pod lupą

W dniu 14 listopada 2007 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński skierował do rozpatrzenia przez Sejm projekt ustawy o zmianie ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz niektórych innych ustaw. Potrzeba uchwalenia ustawy

Słowa kluczowe: administracyjne prawo
Data utworzenia: 16 listopada 2007

Jaka kara za nieważny dowód?

Kwestia dowodów osobistych została szczegółowo uregulowana w ustawie z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych. Zgodnie z art. 34 powyższego aktu prawnego, osoba będąca obywatelem polskim i zamieszkała w Rzeczypospolitej

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 27 grudnia 2012

Odwołanie od decyzji ZUS

Decyzje wydawane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych podlegają przepisom z zakresu postępowania cywilnego. W związku z tym od każdej decyzji zainteresowanej stronie przysługuje odwołanie. Aby było ono skuteczne musi zawierać nie tylko niezbędne elementy formalne, ale także zostać wniesione we właściwym terminie.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 20 września 2013

Jak nie przedawnić roszczeń wobec szpitala i ubezpieczyciela

W szpitalach często dochodzi do nieprawidłowości w leczeniu pacjentów, skutkujących uszczerbkiem na zdrowiu, a nawet śmiercią. Czas na dochodzenie odszkodowań z tego tytułu jest jednak ograniczony. W jaki sposób pacjent może zabezpieczyć swoje roszczenia przed przedawnieniem?

Data utworzenia: 5 czerwca 2015

Prokurator poczeka na adwokata?

jak i poza nią, jeśli chodzi o prowadzenie sprawy danego klienta. Z drugiej jednak strony częste zachowanie oskarżycieli publicznych polegające nawet na swobodnej wymianie zdań z sędzią nie należy do powszechnie akceptowalnych, zwłaszcza jeśli chodzi o

Data utworzenia: 15 stycznia 2013

Jakie czynności wymagają spisania protokołu?

Protokół jest jednym z dokumentów procesowych służących zarówno potwierdzeniu dokonania określonej czynności, jak i jej przebiegu.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 25 czerwca 2013

Plan urlopów

Kodeks pracy przewiduje szereg różnych urlopów – wychowawczy, zdrowotny, macierzyński, opiekuńczy. O ile urlop dla pracownika należy do uprawnień, o tyle dla samego pracodawcy może być nie lada wyzwaniem – zwłaszcza, gdy trzeba ustalić plan urlopów.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 17 stycznia 2013

Kiedy, jak i za co można ukarać pracownika?

osobę, która zatrudniona jest na podstawie umowy o pracę. Kary nie mogą być stosowane w stosunku osób zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych, albowiem tych osób przepisy kodeksu pracy nie dotyczą.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 3 kwietnia 2011
« Poprzednia 1 … 811  |  812  |  813  |  814  |  815 … 2508 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.