Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+o+wyznaczenie++terminu+rozprawy
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 25079 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Nowe przepisy dla sprzedawców i producentów zabawek

Rozporządzenie w sprawie zasadniczych wymagań dla zabawek, które weszło w życie w dniu 20 lipca 2011 roku dostosowuje prawo krajowe do przepisów Unii Europejskiej. Nowe przepisy określają obowiązki przedsiębiorców, zarówno właścicieli sklepów, jak i producentów oraz importerów. Celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom. Nowa definicja zabawki…

Data utworzenia: 20 lipca 2011

Obowiązki rodziców względem dziecka

Kodeks rodzinny i opiekuńczy odnosi się do wzajemnych relacji pomiędzy rodzicami a dziećmi – niezależnie od tego czy łącząca je więź wynika z biologicznego pokrewieństwa czy też stosunku prawnego. Obie grupy są zobowiązane do okazywania sobie szacunku i pomocy. Oprócz tego ustawodawca wskazuje jakie obowiązki powinny być realizowane tak przez…

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 9 stycznia 2014

Czy elastyczny czas pracy jest korzystny tylko dla pracodawców?

Od 23 sierpnia 2013 obowiązują nowe przepisy Kodeksu Pracy w zakresie uelastycznienia czasu pracy. Przedsiębiorcy czekali na nie z niecierpliwością. Jednak mimo tego, że minęło już kilka miesięcy, związki zawodowe oraz część pracowników nadal obawiają się, że zmiany oznaczają korzyści tylko dla jednej ze stron. Niepokoi ich, że nowe regulacje…

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 14 stycznia 2014

Kredyt za zgodą czy bez zgody małżonka?

Małżonkowie, zgodnie z obowiązującym prawem, mają takie same prawa i obowiązki. Ma to doniosłe znaczenie przede wszystkim w sytuacjach, w których dochodzi do zaciągnięcia zobowiązania przez jednego z nich. W przypadku długów znacznej wartości, konieczna wydaje się być zgoda drugiego małżonka. Czy taka reguła jest stosowana także w przypadku…

Data utworzenia: 15 stycznia 2014

Co zrobić ze zniszczonym banknotem?

Zniszczone banknoty powinny być wycofywane z obiegu tak szybko, jak to tylko możliwe. Niestety czasami zdarza się nam zostać ich właścicielem. W takiej sytuacji nie powinniśmy taktować ich jako środków płatniczych. Nie ma jednak powodu do zmartwień, jeżeli banknot jest uszkodzony tylko w części możemy go skutecznie wymienić.

Data utworzenia: 23 stycznia 2014

Projekt budowlany jako nośnik utworu architektonicznego

Kontynuując cykl Prawa Autorskie w Architekturze dziś na tapetę biorę projekt budowlany, jako jeden z nośników utworu architektonicznego.

Data utworzenia: 27 stycznia 2014

Skarga w postępowaniu administracyjnym

Postępowanie administracyjne, choć obwarowane licznymi przepisami co do zakresu jego trwania, w praktyce nie zawsze odpowiada założeniom ustawodawcy. Tym samym w praktyce strony i uczestnicy toczącego się postępowania narażeni są na przewlekłość, a niekiedy także na błędy popełniane przez urzędników. Aby przeciwdziałać takim sytuacjom, Kodeks…

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 5 lutego 2014

Czy będzie więcej mieszkań z dopłatą?

Firmy deweloperskie planują kolejne projekty, w których dostępne będą mieszkania, na które będzie można dostać państwową dopłatę, mimo że limity cen dla programu Mieszkanie dla Młodych ustawione są znacznie poniżej średnich stawek rynkowych. Gdzie powstawać będą te inwestycje?

Kategoria: Inne
Data utworzenia: 10 lutego 2014

Uznaniowość wymierzania kar

Podstawowe zasady wymierzania kar zostały określone w Kodeksie karnym oraz Kodeksie postępowania karnego. Sądy nie mogą dobrowolnie ustalać rodzaju i granicy obowiązujących kar – ustawodawca sam bowiem je zakreśla. Z drugiej strony obecnie obowiązujące przepisy pozwalają sędziom na pewną uznaniowość w tej kwestii.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 14 lutego 2014
« Poprzednia 1 … 1705  |  1706  |  1707  |  1708  |  1709 … 2508 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.