Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+o+wyznaczenie++terminu+rozprawy
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 25079 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Jak mądrze renegocjować warunki umowy najmu

Umowa najmu zawierana pomiędzy właścicielem nieruchomości, czyli wynajmującym, a najemcą jest formą zabezpieczenia interesów obu stron. Dokument ten stanowi gwarancję bezpieczeństwa zarówno dla wynajmującego, jak i użytkownika powierzchni. Dlatego też większość umów nie przewiduje możliwości zmiany zawartych w nich zapisów, albo też możliwości…

Słowa kluczowe: najem lokalu
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 18 grudnia 2008

Zasadzki podatkowe - opodatkowanie podatkiem dochodowym podwyższenia kapitału zakładowego spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Naturalnym zjawiskiem jest fakt, że proporcjonalnie do zwiększającej się liczby spółek handlowych podejmujących działalność gospodarczą, zwiększa się również częstotliwość dokonywania operacji na ich kapitałach. Warto zatem pamiętać, że oprócz ich formalnego i merytorycznego weryfikowania przez sądy rejestrowe, na udziałowców czyhają…

Data utworzenia: 2 września 2009

Przeprowadzenie dowodu na odległość

Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało projekt rozporządzenia w sprawie urządzeń i środków technicznych umożliwiających przeprowadzanie dowodu na odległość w postępowaniu cywilnym. Celem zaprojektowanej regulacji jest stworzenie systemu organizacyjnego i wskazanie rodzaju urządzeń i środków technicznych koniecznych do przeprowadzania dowodu…

Data utworzenia: 24 stycznia 2010

Treść kampanii reklamowych pod lupą UOKiK

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konumentów stale monitoruje rynek usług telekomunikacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem treści kampanii reklamowych, które promują nowe usługi. Tylko w 2009 roku Urząd przeprowadził około 20 postępowań dotyczących reklamy. Jedno z nich dotyczyło działań spółki PTC (operator sieci Era). Notebook z modemem…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 25 stycznia 2010

Wynagrodzenie patronów koordynatorów oraz patronów poszczególnych praktyk i staży

Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało projekt rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości wynagrodzenia patronów koordynatorów oraz patronów poszczególnych praktyk i staży. Zaprojektowane rozporządzenie zmienia przepisy rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 6 lipca 2009 r. w sprawie wysokości…

Słowa kluczowe: aplikacja
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 9 lutego 2010

Ubezpieczenie osób sezonowo zatrudnionych w innych państwach członkowskich UE/EOG

Od dnia wejścia Polski do UE uległa zmianie sytuacja prawna w zakresie zabezpieczenia społecznego osób zamieszkałych w Polsce, a podejmujących zatrudnienie w innych państwach członkowskich, czyli tzw. pracowników migrujących. Do pracowników tych mają zastosowanie nie tylko polskie przepisy ubezpieczeniowe, ale również przepisy wspólnotowe w zakresie…

Słowa kluczowe: ubezpieczenie społeczne
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 11 lutego 2010

Czy nietrzeźwość pracownika trzeba stwierdzić badaniem?

Nietrzeźwość pracownika w sposób formalny można stwierdzić tylko po przeprowadzeniu odpowiedniego badania na obecność alkoholu w organizmie. Jednak, jeżeli pracownik nie chce się poddać badaniu, wówczas do stwierdzenia nietrzeźwości wystarczy uzasadnione podejrzenie pracodawcy.

Słowa kluczowe: pracownik
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 24 lutego 2010

Wyrąb drzewa w lesie

Sąd Rejonowy uznał Andrzeja Z. za winnego tego, że dokonał wyrębu i zaboru drzew z cudzej działki leśnej, która stanowiła współwłasność. W myśl art. 290 § 2 Kodeksu karnego sąd orzeka na rzecz pokrzywdzonego nawiązkę w wysokości podwójnej wartości drzewa. W omawianej sprawie pytanie, czy sąd orzeka nawiązkę w wysokości podwójnej wartości…

Słowa kluczowe: nawiązka
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 14 kwietnia 2010

Dodatkowe fundusze na organizację dodatkowych zajęć pozalekcyjnych

Samorządy wojewódzkie otrzymają 624 miliony złotych w latach 2010-2013 na przygotowanie wszystkich szkół podstawowych, między innymi do przyjęcia dzieci sześcioletnich. Środki przeznaczone mają być na doposażenie bazy dydaktycznej szkół oraz na organizację dodatkowych zajęć wychodzących naprzeciw potrzebom uczniów - w tym logopedycznych…

Data utworzenia: 19 maja 2010

Jak oszczędzać, gdy szaleje inflacja?

Pięcioprocentowa, najwyższa od 10 lat inflacja w Polsce powoduje, że na 10 000 zł tracimy 476 zł. Jak obronić swoje oszczędności przed szkodliwym wzrostem inflacji, tak aby nie tylko nie stracić, ale także zarobić? Na te pytania odpowiadają eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF).

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 11 lipca 2011
« Poprzednia 1 … 1704  |  1705  |  1706  |  1707  |  1708 … 2508 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.