Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+o+wyznaczenie++terminu+rozprawy
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 25079 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Sprzedaż fotografii przez internet może być usługą elektroniczną

Dla prawidłowego skwalifikowania sprzedaży fotografii drogą internetową jako usługi elektronicznej istotne jest to, w jakiej formie fotografia zostanie udostępniona nabywcy.

Data utworzenia: 25 lutego 2013

Centrum im. Adama Smitha: za kilka lat liczba sporów sądowych przeciw GDDKiA może się podwoić

Z zaplanowanych w ramach rządowego programu „Polska w budowie” inwestycji udało się zrealizować jedynie 70 procent. Pozostałe 30 proc. budów dróg ekspresowych i autostrad nie zostało zrealizowanych głównie przez złe prawo i praktykę urzędników w jego stosowaniu – uważają eksperci z Centrum im. Adama Smitha. Z ich raportu wynika, że ubiegły…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 1 marca 2013

Pismo od fiskusa może być do odbioru u sąsiada

Mimo, iż bezpośrednim odbiorcą urzędowego pisma od fiskusa jest wskazany w nim podatnik, pod jego nieobecność pismo odebrać może także sąsiad.

Kategoria: Podatki
Data utworzenia: 1 marca 2013

Wcześniej obowiązek, dziś prawo do faktur wewnętrznych

Transakcji wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów nie trzeba już dokumentować fakturami wewnętrznymi. Od 1 stycznia 2013 r. podatnik nie ma obowiązku, lecz prawo ich wystawiania.

Data utworzenia: 12 marca 2013

Przedsiębiorca nie wystawi faktury uproszczonej konsumentowi

Przedsiębiorca nie może skorzystać z nowej możliwości potwierdzenia sprzedaży fakturą uproszczoną, jeśli nabywcą jest osoba nieprowadząca działalności gospodarczej. Na żądanie konsumenta wystawi fakturę zwykłą.

Data utworzenia: 19 marca 2013

Oddziały firm zagranicznych: więcej VAT do odliczenia

Precedensowe rozstrzygnięcie NSA potwierdza, że rozliczenia pomiędzy zarejestrowanym w Polsce oddziałem firmy zagranicznej a jego jednostką macierzystą mogą być kwalifikowane jako czynności podlegające VAT i w związku z tym, mogą podlegać odliczeniu.

Kategoria: Podatki
Data utworzenia: 25 marca 2013

Zrezygnujmy z doby pracowniczej

Obecna definicja doby pracowniczej utrudnia racjonalną organizację czasu pracy. W efekcie pracodawcy ponoszą duże koszty i nie zgadzają się na ustalenie ruchomego czasu pracy, na czym z kolei bardzo zależy pracownikom, którzy dzięki temu mogą łączyć obowiązki zawodowe z życiem prywatnym i rodzinnym – uważa PKPP Lewiatan.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 25 marca 2013

Więcej nielegalnych odpadów - prognozy branży po wejściu w życie ustawy śmieciowej

W przetargach na odbiór śmieci w gminach wygrywają firmy, które oferują zbyt niskie ceny – twierdzą eksperci Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. To zaś wiąże się z ryzykiem, że firmy nie zagwarantują właściwego sposobu zagospodarowania odpadów. – Z cenami poniżej 400 zł za tonę niewiele można zrobić z tymi odpadami. Część z nich…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 27 marca 2013

Resort rolnictwa zamierza przygotować uczniów do pracy przy biogazowniach. Nawet 200 tys. miejsc pracy w energetyce odnawialnej

Ministerstwo rolnictwa nie przeznaczy pieniędzy na budowę biogazowni, mimo sukcesu, jaki odniósł program dotacji sprzed dwóch lat. Szef resortu Stanisław Kalemba zdecydował, że to zadanie leży w gestii Ministerstwa Gospodarki. Natomiast pod jego okiem powstaje projekt edukacyjny dla uczniów szkół rolniczych, przygotowujący ich do pracy przy biogazowniach…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 2 kwietnia 2013

Zakaz konkurencji agenta, po rozwiązaniu umowy agencyjnej...

Zgodnie z treścią art. 758 Kodeksu cywilnego, przez umowę agencyjną przyjmujący zlecenie (agent) zobowiązuje się, w zakresie działalności swego przedsiębiorstwa, do stałego pośredniczenia, za wynagrodzeniem, przy zawieraniu z klientami umów na rzecz dającego zlecenie przedsiębiorcy albo do zawierania ich w jego imieniu. Do zawierania umów w imieniu…

Kategoria: Umowy
Data utworzenia: 3 kwietnia 2013
« Poprzednia 1 … 1676  |  1677  |  1678  |  1679  |  1680 … 2508 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.