Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+o+wyznaczenie++terminu+rozprawy
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 25079 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Od czerwca pracownik mundurowy będzie traktowany tak jak pracownik cywilny

Przywileje pracowników mundurowych od czerwca tego roku zostaną zlikwidowane. Zgodnie bowiem z przepisami nowej ustawy, pracownicy mundurowi zostają zrównani z pracownikami cywilnymi. Niestety oznacza to, że zarobki tych pierwszych zostaną znacząco obniżone, szczególnie dotyczy to wynagrodzenia chorobowego.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 19 maja 2014

Elektroniczna skrzynka podawcza zacznie działać już od sierpnia

Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji dostęp do polskich urzędów ma być z roku na rok unowocześniany, tak aby większość spraw administracyjnych można było załatwić bez wychodzenia z domu. Tym samym resort chce, aby w Polsce obieg dokumentów związanych z takimi sprawami odbywał się wyłącznie w formie elektronicznej…

Data utworzenia: 22 maja 2014

Pracowniku, 8 czerwca będziesz miał wolne

Prawo pracy wprost określa, które dni w ciągu roku są wolne od pracy. Dotyczy to także świąt przypadających w niedzielę. Najbliższy taki dzień przypada 8 czerwca, jest to bowiem pierwszy dzień Zielonych Świątek. Sprawdź czy nie będziesz musiał pracować w ten dzień.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 3 czerwca 2014

Efektywniejsza walka z bezrobociem?

Polskie bezrobocie jest coraz większym problemem nie tylko dla polityków, ale głównie dla osób niemogących znaleźć zatrudnienia na naszym krajowym rynku. Dotyczy to zwłaszcza młodych osób, które nawet mając ukończone studia, bogate doświadczenie i znają po kilka języków obcych po prostu nie mogą znaleźć pracy – szczególnie takiej z godnymi…

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 5 czerwca 2014

Obawiasz się, że sąd ograniczy Ci władzę rodzicielską? Zobacz, kiedy może to zrobić

Więź rodzinna między rodzicem a dzieckiem, oparta na uczuciu miłości, z reguły stanowi dostateczną gwarancję prawidłowego wykonywania władzy rodzicielskiej. Założenie to legło u podstaw przyjętej przez polskie prawo rodzinne koncepcji, że rodzice, odmiennie niż opiekunowie, nie podlegają z mocy prawa nadzorowi sądu opiekuńczego, który jest…

Data utworzenia: 14 lipca 2014

Powództwo adhezyjne

Powództwo adhezyjne jest powództwem cywilnym w postępowaniu karnym, które jest podstawowym sposobem szybkiego dochodzenia przez pokrzywdzonego roszczeń wynikających z popełnionego wobec niego przestępstwa.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 13 września 2012

Zasady awansu zawodowego nauczycieli

Zasady awansu zawodowego nauczycieli zostały określone w ustawie z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela, rozporządzeniu z dnia 1 grudnia 2004 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli, ustawie z dnia 14 czerwca 1960 Kodeks postępowania administracyjnego oraz rozporządzeniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31…

Data utworzenia: 13 września 2012

Właściwie prowadzona ewidencja przebiegu pojazdu pozwoli na rozliczenie wydatków w kosztach podatkowych

Wydatki ponoszone w związku z eksploatacją samochodu osobowego, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, podlegają zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów, nawet w przypadku, gdy pojazd ten nie został wprowadzony do ewidencji środków trwałych przedsiębiorstwa. Prawo do stosownych odliczeń przysługuje jedynie do limitu określanego na…

Data utworzenia: 18 września 2012

Kto zajmuje się majątkiem spółki Amber Gold po ogłoszeniu upadłości?

Ogłoszenie upadłości znanej już dobrze w Polsce spółki z o.o. Amber Gold miało miejsce 20 września 2012 r. Skutkiem postanowienia sądowego jest zawieszenie, a w konsekwencji umorzenie wszelkich innych postępowań, których stroną była upadła spółka. Jednocześnie Sąd Rejonowy Gdańsk – Północ wezwał wszystkich wierzycieli Amber Gold do zgłaszania…

Data utworzenia: 21 września 2012

Do ukończenia 25 lat nie trzeba rozliczać się z fiskusem z alimentów

Alimenty otrzymywane przez pełnoletnie dzieci od rodziców, w przypadku rozpadu ich małżeństwa, z zasady są zwolnione z podatku. Należy jednak pamiętać, że zwolnienie to obowiązuje tylko do chwili ukończenia przez dziecko 25 lat. Później od otrzymywanej kwoty alimentów należy odprowadzić podatek dochodowy od osób fizycznych, a także przychód…

Data utworzenia: 2 października 2012
« Poprzednia 1 … 1672  |  1673  |  1674  |  1675  |  1676 … 2508 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.