Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+o+wyznaczenie++terminu+rozprawy
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 25079 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Wakacyjną pracę za granicą należy rozliczyć w Polsce

Wakacyjne zarobki z dorywczej pracy za granicą trzeba rozliczyć z polskim fiskusem w rocznym zeznaniu podatkowym, co w niektórych przypadkach może spowodować konieczność dopłaty podatku.

Data utworzenia: 13 sierpnia 2014

Wygaśnięcie patentu

Patent kojarzy się głównie z wynalazkami i nic w tym dziwnego, ponieważ jest to prawo chroniące nowatorskie pomysły, które pojawiają się w naszej rzeczywistości. Trzeba przy tym jednak dodać, że wynalazca nie musi swojego pomysłu opatentować, ale jeśli już to zrobi to takie prawo nie jest udzielane na wieczność.

Data utworzenia: 2 września 2014

Czym jest oszustwo ubezpieczeniowe?

Rozbity nowy samochód, doszczętnie zniszczony przez pożar dom, skradzione dobra majątkowe. Te i im podobne stany faktyczne stanowią codzienność firm ubezpieczeniowych, które z zawieranych umów ubezpieczenia np. pojazdów czy domów jednorodzinnych niejednokrotnie zobowiązane są do zapłaty często bardzo wysokich kwot. Nie wywołuje nadmiernego zdziwienia…

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 4 września 2014

Samochód używany bardziej intensywnie można szybciej rozliczyć w kosztach

Ustalenie, kiedy można uznać, że samochód jest używany bardziej intensywnie jest ważne z punktu widzenia możliwości przyspieszenia amortyzacji. Ustawodawca nie zdefiniował jednak tego pojęcia. Pomocne może być kryterium przebiegu pojazdu.

Data utworzenia: 18 września 2012

Rowerzyści mają pod górę...

W mediach rozgorzała dyskusja na temat ograniczania prędkości dla rowerzystów, po tym jak na ścieżkach rowerowych w Sopocie wprowadzono ograniczenia prędkości do 10km/h. Rowerzyści skarżą się na coraz większe utrudnienia a piesi i kierowcy na rowerzystów. W całym tym sporze każdy ma swoje racje, choć wydaje się, że największym problemem jest…

Data utworzenia: 21 września 2012

Systemy e-płatności: jak nie wpaść w sidła cyberprzestępców

Transakcje finansowe stały się integralną częścią dzisiejszego środowiska internetowego, podobnie jak pobieranie plików i komunikacja za pośrednictwem portali społecznościowych. Oczywistym jest, że wzrost popularności systemów e-płatności przyciąga coraz więcej oszukańczej aktywności. Z kolei użytkownicy są coraz bardziej zaniepokojeni bezpieczeństwem…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 2 października 2012

Ciekawostki podatkowe dla przedsiębiorczych w Wielkiej Brytanii

Firmę w Wielkiej Brytanii założymy w dobę. Na odprowadzenie należnego państwu podatku przedsiębiorca ma kolejny rok. A jeśli dochody firmy są niewielkie może liczyć na pomoc finansową ze strony państwa.

Kategoria: Podatki
Data utworzenia: 3 października 2012

Za śnieg na chodniku grozi mandat

Jeśli właściciel nieruchomości nie odśnieży chodnika przed domem może dostać do 500 zł mandatu. Za odgarnięcie śniegu z chodnika na ulicę grozi trzykrotnie wyższa kara, a nawet sumienne odśnieżanie nie gwarantuje, że nikt przed domem się nie pośliźnie za co poszkodowany może żądać odszkodowania. Prawo nie zawsze jednak każe właścicielowi…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 29 października 2012

Prawo do najmu mieszkania dla homoseksualnego partnera

Uchwałą z dnia 28 listopada 2012r. (sygn. III CZP 65/12) Sąd Najwyższy stwierdził, iż osobą pozostającą faktycznie we wspólnym pożyciu z najemcą jest osoba połączona z nim więzią uczuciową, fizyczną i gospodarczą, nawet jeśli jest to osoba tej samej płci. Uchwała związana była z interpretacją artykułu 69§1 Ustawy z dnia 23 kwietnia…

Kategoria: Gorące tematy
Data utworzenia: 30 listopada 2012

Uważaj co robisz, sam możesz wyrządzić sobie krzywdę

Na przełomie ostatnich tygodni spotkałem się z niezwykle ciekawym problemem, który pojawił się w sprawie dotyczącej nielojalnego pracownika i wycieku tajemnicy przedsiębiorstwa.

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 4 grudnia 2012
« Poprzednia 1 … 1648  |  1649  |  1650  |  1651  |  1652 … 2508 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.