Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+o+wyznaczenie++terminu+rozprawy
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 25079 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Nowe Prawo energetyczne

Pod koniec zeszłego roku polski sektor energetyczny otrzymał od rządu prezent w postaci długo oczekiwanego pakietu projektów nowych ustaw energetycznych. Jak zmienią się w związku z tym zasady gry na rynku energetycznym?

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 18 marca 2012

Jak często afera spożywcza?

Ostatnie afery spożywcze: z solą przemysłową użytą do produkcji żywności oraz z niewłaściwej jakości proszkiem jajecznym zmuszają do postawienia pytania, czy i jakiego stopnia ryzyko ponosimy spożywając żywność wytworzoną w przemysłowej produkcji masowej.

Data utworzenia: 18 marca 2012

Adwokaci pomogą bez VAT

Przedsiębiorcy mogą mieć większy dostęp do bezpłatnej pomocy prawnej świadczonej np. przez adwokatów. Pomoc pro bono nie podlega opodatkowaniu VAT, gdyż sprzyja budowaniu pozytywnego wizerunku przedsiębiorcy. Takie działanie mieści się w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i podatku nie trzeba naliczać –podało Ministerstwo Finansów…

Data utworzenia: 21 kwietnia 2012

Ekwiwalent za niewykorzystany urlop

Ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop wypoczynkowy jest wypłacany jedyne w przypadku niewykorzystania przysługującego urlopu w całości lub w części z powodu rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy. Warunki wypłacania tego świadczenie określają przepisy art. 171-173 Ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. Kodeks pracy (Dz. U. z 1974r., Nr 24…

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 22 maja 2012

Zamieniasz samochód? Uważaj na podatek

Zamiana samochodu nie jest sposobem na uniknięcie podatku dochodowego. Trzeba go zapłacić tak samo, jak w przypadku sprzedaży auta. Podatku nie będzie jeśli obecny właściciel kupił samochód co najmniej sześć miesięcy wcześniej.

Data utworzenia: 27 maja 2012

W posiadanie spadku wchodzi się z dniem śmierci zmarłego

Nabycie mieszkania w drodze dziedziczenia następuje z chwilą otwarcia spadku, a nie w momencie wydania orzeczenia sądowego – wynika z interpretacji podatkowej. To oznacza, że przedłużające się postępowanie spadkowe nie musi ograniczać spadkobierców w kwestii ewentualnej sprzedaży.

Data utworzenia: 10 lipca 2015

Jakie kary grożą za popełnienie przestępstwa?

Przestępstwem w rozumieniu kodeksu karnego, jest czyn zabroniony pod groźbą kary, przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia. Ponadto musi to być czyn bezprawny, zawiniony oraz społecznie szkodliwy w stopniu wyższym niż znikomy. Przestępstwa dzielimy na zbrodnie i występki. Kodeks karny w Rozdziale IV zawiera katalog kar, które grożą…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 3 sierpnia 2015

PIT za 2015 rok: Ulgi i odliczenia

Każdy obywatel musi płacić podatki. Jednak istnieje sposób na płacenie ich w mniejszej kwocie. Tym sposobem jest skorzystanie z ulg i odliczeń. Sprawdź, jakie ulgi lub odliczenia w podatku dochodowym od osób fizycznych przysługują Ci w tym roku.

Data utworzenia: 26 stycznia 2016

Gdy małżonek trwoni wspólny majątek...

Nierzadkie są sytuacje, w których małżonek wykazuje się daleko idącą nieodpowiedzialnością w zarządzie majątkiem wspólnym. Nieraz zdarza się, że podczas gdy jeden z małżonków ciężko pracuje zapewniając byt rodzinie, drugi w sposób rozrzutny trwoni majątek wspólny. Można jednak temu zaradzić.

Data utworzenia: 28 czerwca 2016

Kiedy marnotrawstwo uzasadni ubezwłasnowolnienie

U podstaw ubezwłasnowolnienia – zarówno częściowego jak i całkowitego - leży interes osoby ubezwłasnowolnionej. Czy w świetle powyższego, marnotrawstwo może stanowić podstawę ubezwłasnowolnienia?

Data utworzenia: 24 sierpnia 2016
« Poprzednia 1 … 1641  |  1642  |  1643  |  1644  |  1645 … 2508 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.