Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+o+wyznaczenie++terminu+rozprawy
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 25079 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Dyskryminacja w pracy- krótki przegląd orzecznictwa

W polskim prawie obowiązuje zakaz dyskryminacji w pracy, a inaczej mówiąc zastosowanie powinna znajdować zasada równego traktowania w zatrudnieniu. Takie wytyczne zostały zawarte nie tylko w art. 113 oraz rozdziale IIa kodeksu pracy, ale też na poziomie konstytucyjnym znalazły się odpowiednie uregulowania, a mianowicie w art. 32 i art. 33 Konstytucji…

Kategoria: Orzecznictwo
Data utworzenia: 9 stycznia 2014

Branża spożywcza chce dobrowolnie wprowadzić ograniczenia w reklamie żywności skierowanej do dzieci

Producenci żywności chcą dobrowolnie wprowadzić ograniczenia w reklamie żywności skierowanej do dzieci poniżej 12. roku życia. Miałyby one dotyczyć produktów, których nie obejmują zalecenia żywieniowe dla dzieci. Nowe zasady mogą zacząć obowiązywać najwcześniej w połowie roku.

Kategoria: Inne
Data utworzenia: 24 stycznia 2014

W 2014 r. wyższe kary za niewłaściwe rozliczenie z fiskusem

Osoby, które popełnią wykroczenie lub przestępstwo skarbowe muszą liczyć się z tym, że w tym roku zapłacą wyższe kary. Zmiana to efekt wzrostu minimalnego wynagrodzenia w gospodarce. Maksymalna kara grzywny za przestępstwo wynosi 15 680 000 zł.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 31 stycznia 2014

Recenzja książki: Własność intelektualna. Wybrane zagadnienia praktyczne

Recenzja książki pt: "Własność intelektualna. Wybrane zagadnienia praktyczne". Krystyna Szczepanowska-Kozłowska, Adam Andrzejewski, Aleksandra Kuźnicka, Agnieszka Laskowska, Justyna Ostrowska, Marta Ślusarska–Gajek, Justyna Wilczyńska-Baraniak z serii wydawniczej: Prawo w praktyce wydawnictwa LexisNexis Polska Spółka z o.o. wydanie 1; 2013r.

Data utworzenia: 7 lutego 2014

Nowe prawo zamówień publicznych pomoże przedsiębiorcom i pracownikom

Uchwalenie poselskiego projektu ustawy Prawo zamówień publicznych przyczyni się nie tylko do zwiększenia bezpieczeństwa prawnego obrotu gospodarczego, ale przede wszystkim wesprze uczciwych przedsiębiorców i pomoże w promocji legalnej pracy – uważają Konfederacja Lewiatan, NSZZ „Solidarność”, Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych…

Data utworzenia: 10 lutego 2014

Zgoda pracownika może nie wystarczyć

Czy dozwolone jest, by pracodawca, w związku z utrzymaniem lepszej komunikacji z podwładnymi, nawet za ich zgodą, otrzymał prywatne adresy e-mail swoich pracowników? Wątpliwości wyjaśnia Justyna Metelska, adwokat w TGC Corporate Lawyers.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 18 marca 2014

Od jutra otwiera się kolejny rynek pracy - w Szwajcarii

Od 2004 r. z Polski wyjechało za pracą tyle osób, ile mieszka w Warszawie, czyli blisko 2 mln pracowników i przedsiębiorców, głównie na rynki starej unijnej piętnastki. To najwięcej spośród państw naszego regionu, z wyjątkiem Rumunii, skąd wyjechało 2,4 mln osób. W ostatnim czasie zjawisko ponownie przybrało na sile, wbrew oczekiwaniom, że…

Kategoria: Inne
Data utworzenia: 30 kwietnia 2014

Pierwsza praca - ile urlopu mi przysługuje

Wakacje to doskonały moment na podjęcie pierwszej pracy. Zanim to jednak nastąpi warto poznać swoje prawa. Na wstępie należy podkreślić, że jeśli jeszcze nigdy nie pracowałeś, to Twoja sytuacja różni się od pozycji pracownika, który już wcześniej wykonywał pracę na rzecz pracodawcy. Na czym ta różnica polega? Ile urlopu przysługuje osobie…

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 20 lipca 2014

Klasyczne roszczenia właściciela rzeczy

Własność jest podstawowym prawem ekonomicznym, które przysługuje każdemu. Jego ochronę zapewniono już na poziomie norm konstytucyjnych, które wyrażają zasadę, że własność podlega równej dla wszystkich ochronie prawnej. Dlatego też każdy właściciel powinien wiedzieć, jakie przysługują mu roszczenia w przypadku, gdy jego prawo zostaje naruszane…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 24 lipca 2014

Czy wiesz, kiedy możesz potrącić swoją wierzytelność, a tym samym umorzyć własne zobowiązanie?

Potrącenie ustawowe jest jednym ze sposobów umorzenia wierzytelności. Do niewątpliwych zalet stosowania tej instytucji prawa cywilnego należy oszczędność kosztów związanych ze spełnieniem świadczeń, a w toku procesu znaczne obniżenie społecznych kosztów wymiaru sprawiedliwości i innych dolegliwości wynikających dla stron z jego kontynuowania…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 12 sierpnia 2014
« Poprzednia 1 … 1636  |  1637  |  1638  |  1639  |  1640 … 2508 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.