Wniosek o dział spadku -
We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu. W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- Wzór oświadczenia woli
- CBDKW
- emerytura
- Wzór+dokumentu+-+Odpowiedź+na+pismo+Naczelnika+Urzędu+Skarbowego
- współwłasność+w+częściach+ułamkowych2
- VAT-8
- wsparcie
- POZ
- praca
- podatek+dochodowy+od+osób+prawnych
- 14 lutego
- bik
- prawo do kontaktu
- obowiązek składania sprawozdań przez opiekuna prawnego
- Resocjalizacja
- Wzór oświadczenia woli
- przedawnienie mandatu
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- lotnisko użytku publicznego
- powód
- emerytura+sC582uC5BCb+mundurowych
- pozew+o+o+ustanowienie+rozdzielności+majątkowej+między+małżonkami
- prawo upadłościowe skrypt
- reklamacji rachunku za prąd
- współwłasność+w+częściach+ułamkowych2
- odrzucenie skargi
- postanowienie o odrzuceniu skargi
- kochanka
- kochanka kochanka
Wyszukiwana fraza:
wniosek+o+wyznaczenie++terminu+rozprawy

Odpowiedzialność za niezgodne z prawem decyzje oraz orzeczenia
Zgodnie z ogólną zasadą wyrażoną w Kodeksie cywilnym, każdy kto wyrządził szkodę jest zobowiązany do jej naprawienia w granicach normalnych następstw swojego działania lub zaniechania. Kwestia odpowiedzialności odszkodowawczej dotyczy nie tylko osób fizycznych czy prawnych, ale także przedstawicieli państwa. Tym samym oznacza to, że wykonywanie…
Słowa kluczowe:
odszkodowanie za wydaną niezgodnie z prawem decyzję, odszkodowanie za wydane niezgodnie orzeczenie, odszkodowanie za wydane niezgodnie z prawem decyzje lub orzeczenia, szkoda wyrządzona przez niezgodne z prawem działanie lub zaniechanie przy wykonywaniu władzy publicznej
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 24 lipca 2013
Prawa bezpaństwowca
Bezpaństwowiec to osoba, która nie przynależy do żadnego państwa, potocznie jest określana także jako apatryda. Brak przynależności narodowej może wynikać z wielu różnych czynników, takich jak choćby konieczność opuszczenia swojego kraju na skutek wojny. Bezpaństwowcy mogą uzyskać nowe obywatelstwo lub prawo pobytu na określonym terytorium…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo obce
Data utworzenia: 22 września 2014
Inwigilacja pracownika - co może pracodawca?
…
Słowa kluczowe:
inwigilacja pracownika, kontrola pracownika, kontrola zatrudnionego, kontrolowanie pracownika
Typ: Artykuł
Kategoria: Praca
Data utworzenia: 6 października 2014
Naprawa szkody górniczej
Ruch eksploatującego złoża zakładu górniczego niejednokrotnie stanowi zmorę mieszkańców przyległych miejscowości. Choć wydobycie węgla kamiennego w Polsce odpowiada wielkiemu zapotrzebowaniu nastawionej na ten surowiec gospodarki, szkody górnicze często dotykają dorobku życia mieszkańców okolicznych wsi i miast. Popękane mury domów, zniszczone…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 17 października 2014
Urzędnik nie załatwił sprawy w terminie? Sprawdź gdzie możesz złożyć skargę
Masz już dość nierzetelności i opieszałości urzędnika, który zajmuje się Twoją sprawą? Sprawdź w jaki sposób możesz złożyć skargę na niekompetentnego urzędnika. Prawo do złożenia skargi zapewniają nam przepisy obowiązującej Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.
Słowa kluczowe:
biurokratyczne załatwianie spraw, naruszenie praworządności, nieterminowe załatwienie sprawy w urzędzie, opieszałość urzędnika
Typ: Artykuł
Kategoria: Postępowanie administracyjne
Data utworzenia: 5 listopada 2014
Planujesz organizację imprezy andrzejkowej? Koniecznie przeczytaj!
Koniec listopada to czas imprez andrzejkowych. Wróżby, muzyka i dobre jedzenie to doskonały sposób na udaną zabawę. Pozostaje jednak kwestia przepisów – jak się bowiem okazuje zbyt głośne spotkanie może zakończyć się wysoką grzywną. Uważaj więc gdzie organizujesz andrzejki i czy aby przypadkiem sąsiedzi nie będą Ci mieli tego za złe.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 24 listopada 2014
Wybór nazwiska dla dziecka
Jeśli myślisz, że nazwisko dziecka jest zawsze nazwiskiem jego ojca, to niestety jesteś w błędzie. Przepisy pozwalają bowiem na wybór nazwiska dla malucha, choć jest on oczywiście ograniczony. Sprawdź zatem jakie zasady rządzą tą kwestią.
Słowa kluczowe:
jakie nazwisko dla dziecka, nazwisko dziecka, podwójne nazwisko, zmiana nazwiska dziecka
Typ: Artykuł
Kategoria: Sprawy rodzinne
Data utworzenia: 1 grudnia 2014
Internet - usługa telekomunikacyjna?
Korzystanie z telefonów, czy to tradycyjnych czy komórkowych, z pewnością wchodzi w zakres usług telekomunikacyjnych. Czy podobnie będzie z dostępem do sieci internetowej? Ostatecznie dzięki Internetowi możemy porozumiewać się niekiedy skuteczniej, niż przy pomocy telefonów. Wbrew pozorom odpowiedź na pytanie czy usługi internetowe wchodzą w zakres…
Słowa kluczowe:
internet, usługa telekomunikacyjna, wypowiedzenie usługi internetowej, wypowiedzenie usługi telekomunikacyjnej
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawa konsumenta
Data utworzenia: 11 lutego 2015
Jakie są skutki podatkowe przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę jawną?
Zasady przekształcenia spółek prawa handlowego regulują przepisy Kodeksu spółek handlowych. Samo przekształcenie może być wymuszone np. zmianami zachodzącymi na rynku, powodującymi wzrost lub spadek obrotów podmiotu gospodarczego. Ważnym (lecz oczywiście nie jedynym) skutkiem zmiany formy prawnej spółki mogą okazać się zasady ponoszenia odpowiedzialności…
Słowa kluczowe:
przekształcenie spółki, skutki podatkowe przekształcenia spółek, zasady przekształcenia spółki, zmiana formy prawnej spółki
Typ: Artykuł
Kategoria: Podatki
Data utworzenia: 6 marca 2015
Nowa Ordynacja podatkowa może zwiększyć ochronę praw podatnika
Nowa Ordynacja podatkowa będzie zawierać zapisy, w których zostaną zawarte ogólne zasady prawa podatkowego oraz prawa podatnika. To rozwiązanie – zdaniem członków komisji kodyfikacyjnej, która jest odpowiedzialna za opracowanie projektu nowej ustawy – poprawi sytuację podatników w relacjach z aparatem skarbowym.
Typ: Artykuł
Kategoria: Majątek i pieniądze
Data utworzenia: 19 marca 2015
« Poprzednia | 1 … 1630 | 1631 | 1632 | 1633 | 1634 … 2508 | Następna » |