Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+o+wyznaczenie++terminu+rozprawy
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 25079 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Jak samorządy mogą zbyć grunty?

Rynek nieruchomości gruntowych odczuł skutki kryzysu, co wpłynęło zwłaszcza na sytuację gmin. Mimo to cześć podmiotów publicznych potrafiła w tym czasie sprzedawać swoje działki. Czego pozostałe samorządy mogą się od nich nauczyć?

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 27 stycznia 2013

Opodatkowanie VAT sprzedaży nieruchomości zabudowanych

W zależności od sposobu zdefiniowania obiektu budowlanego różne będą konsekwencje podatkowe sprzedaży gruntu, na którym obiekt ten jest usytuowany.

Data utworzenia: 27 stycznia 2013

Przyszłość sekurytyzacji

Efektem niedawno opublikowanych rekomendacji Financial Stability Board może być bardziej rygorystyczne uregulowanie transakcji sekurytyzacyjnych.

Data utworzenia: 27 stycznia 2013

Za półtora roku dokumentacja pacjenta w formie elektronicznej

W ciągu najbliższych dwóch lat mają powstać elektroniczne rejestry medyczne, a za półtora roku instytucje medyczne będą miały obowiązek prowadzenia dokumentacji pacjentów wyłącznie w formie elektronicznej. Zdaniem Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych są to zmiany potrzebne i korzystne, ale budzące wiele wątpliwości w zakresie odpowiedniego…

Kategoria: Prawo medyczne
Data utworzenia: 28 stycznia 2013

Za 7,5 mln euro samorządy nauczą się wspólnie wykorzystywać unijne środki

Blisko 7,5 mln euro otrzymają samorządy i współpracujące z nimi instytucje na to, by nauczyć się wspólnie wykorzystywać środki unijne z budżetu na lata 2014-2020. Specjalny program powstał po to, by inwestycje planowane i realizowane były np. przez kilka sąsiednich gmin. Projekt ten jest częścią większego programu wspierającego rozwój miast.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 6 lutego 2013

Obowiązek pomocy dla ofiary wypadku drogowego

Wypadek drogowy niezależnie od przyczyny powstania jest dla jego uczestników traumatycznym zdarzeniem, zwłaszcza gdy ofiary są ciężko ranne. Czasami zdarza się, że w wyniku szoku czy urazu fizycznego sprawca wypadku nie jest w stanie udzielić należytej pomocy poszkodowanemu. Jest to na tyle duży problem, że w wielu przypadkach wezwana do rannego karetka…

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 7 lutego 2013

Koniec z opieką i kuratelą...?

Jak wynika z odpowiedzi podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości na interpelację poselską w sprawie możliwości samodzielnego wyznaczania opiekuna prawnego bądź kuratora na wypadek ubezwłasnowolnienia, Komisja Kodyfikacyjna Prawa Cywilnego działająca przy ministrze sprawiedliwości pracuje nad założeniami do projektu ustawy przewidującej…

Kategoria: Dla Prawnika
Data utworzenia: 12 lutego 2013

Reprezentacja spółki cywilnej - czyli z kim podpisać umowę?

Przy zawieraniu umowy ze spółką cywilną, czy w imieniu spółki cywilnej pojawia się pytanie - kto jest stroną umowy, i kto w imieniu spółki powinien ją podpisać?

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 19 lutego 2013

Problemy związane z zatrzymaniem wadium przez zamawiającego

Choć od nowelizacji p.z.p. wprowadzającej art. 46 ust. 4a upłynęły już ponad 4 lata problem obligatoryjnego zatrzymania wadium w sytuacji niezłożenia przez wykonawcę wymaganych przez zamawiającego oświadczeń lub dokumentów wciąż budzi kontrowersje. Kontrowersje te są potęgowane przez ścisłą interpretację tego przepisu dokonywaną przez KIO.

Data utworzenia: 19 lutego 2013

Prezes JSW: opłaty za CO2 to haracz, który płaci unijny przemysł

Przedstawiciele węglowych spółek negatywnie oceniają funkcjonowanie unijnego systemu handlu prawami do emisji (EU ETS). Sprawia on, że elektrownie emitujące najwięcej gazów cieplarnianych muszą ponosić dodatkowe koszty. Jednak ostatnie kursy cen uprawnień sprawiają, że obecnie jest najlepszy czas dla tradycyjnych źródeł energii.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 22 lutego 2013
« Poprzednia 1 … 1606  |  1607  |  1608  |  1609  |  1610 … 2508 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.