Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+o+wyznaczenie++terminu+rozprawy
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 25079 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Moment powstania obowiązku podatkowego oraz podstawy podatku akcyzowego z tytułu sprzedaży oleju opałowego na cele inne niż opałowe

Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie w wyroku z dnia 4 lipca 2006 r. utrzymał w mocy wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie oraz poprzedzającą go Decyzję Dyrektora Izby Celnej w Warszawie dotyczącą określenia zobowiązania podatkowego w podatku akcyzowym za poszczególne miesiące od stycznia do września 2003r. Według skarżącej…

Data utworzenia: 17 listopada 2010

Kradzieże w firmie - odpowiedzialność pracowników za mienie firmy

Pracodawcy często spotykają się z problemem kradzieży mienia firmy przez zatrudnione w niej osoby. W jaki sposób przedsiębiorcy mogą pociągnąć nieuczciwych pracowników do odpowiedzialności i odzyskać straty?

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 18 marca 2011

Zakupy w Polsce i na Ukrainie

690 kilometrów dzieli Warszawę od Kijowa – odległość tą można pokonać w 10 godzin podróży samochodem. Pomiędzy głównymi miastami EURO2012 jest 60 minut różnicy w czasie. W jednym mieście odbędzie się mecz otwarcia Euro 2012, a w drugim – finałowy. Polska i Ukraina są odmienne również pod innymi względami - w tym prawa chroniącego konsumentów-kibiców…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 9 września 2011

Dobre relacje w zespole - zadanie dla pracodawcy

Utrzymanie dobrej atmosfery w zespole to nie tylko kwestia dobrej woli. To obowiązek spoczywający zarówno na pracodawcy i kadrze kierowniczej, jak też na każdym z zatrudnionych. Zgodnie z Kodeksem Pracy to jednak na tym pierwszym ciąży główna odpowiedzialność za kształtowanie zasad współżycia społecznego w miejscu pracy.

Kategoria: Zarządzanie
Data utworzenia: 4 marca 2014

Sprawdź kiedy mogą zawiesić Ci rentę socjalną

Otrzymanie prawa do renty socjalnej nie oznacza, że uprawniony zawsze będzie otrzymywał z tego tytułu pieniądze. Jeśli zajdą bowiem określone przesłanki ustawowe, prawo do renty może być zawieszone, a niekiedy nawet i odebrane – niezależnie od tego czy stan zdrowia uprawnionego do pobierania renty w ogóle się zmienił. Warto więc zapoznać się…

Data utworzenia: 15 czerwca 2014

Sposób na uciążliwego sąsiada

Któż dziś nie zna popularnego przysłowia „wolność Tomku w swoim domku”. Można by rzec, iż jest ono właściwym określeniem sztandarowego prawa rzeczowego – prawa własności. Własność w istocie nasuwa skojarzenie pełnej wolności dysponowania określonymi przedmiotami. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy istnieją jakiekolwiek uzasadnione…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 25 czerwca 2014

Zasiłek pogrzebowy - tylko dla członków rodziny?

Zasiłek pogrzebowy stanowi jednorazowe świadczenie, które przysługuje w razie ziszczenia się ryzyka śmierci i związanej z nią konieczności urządzenia pochówku. Czy zasiłek pogrzebowy przysługuje tylko członkom rodziny? W jakiej wysokości przysługuje zasiłek pogrzebowy? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 13 lipca 2014

Kłopotliwa korupcja

Pojęcie korupcji jest powszechnie znane i krytykowane. Oprócz negatywnego wydźwięku tego słowa i samego zachowania korupcyjnego, ustawodawca wprost określa skutki z jakimi musi liczyć się skorumpowana osoba. Trzeba przy tym zaznaczyć, że z dużo większą odpowiedzialnością spotkamy się, gdy przekupstwa dopuścił się funkcjonariusz publiczny.

Słowa kluczowe: korupcja, kradzież, oszustwo, przestępca
Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 28 lipca 2014

Podstawowe informacje na temat kosztów procesowych

Ustawodawca zapewnia każdemu dostęp do sądów, jednak podobnie jak z edukacją powszechną, brak opłat za takie „usługi” jest tylko teoretyczna. Decydując się na wytoczenie konkretnej sprawy lub uczestnictwo w już toczącym się postępowaniu musimy być świadomi obowiązku uiszczenia kosztów sądowych. To z kolei wymaga posiadania odpowiednich…

Data utworzenia: 18 sierpnia 2014

Czy były małżonek może zmusić do zmiany nazwiska po rozwodzie?

Zazwyczaj kobiety po rozwodzie, chcąc definitywnie zamknąć pewien okres swojego życia – powracają do swojego panieńskiego nazwiska. Dla wielu z nich jest to równie ważne, jak sam wyrok rozwodowy. Jednakże część kobiet, z różnych względów – np. z uwagi na wychowanie wspólnego dziecka – chce zatrzymać nazwisko męża. Czy eks małżonek…

Data utworzenia: 3 września 2014
« Poprzednia 1 … 1575  |  1576  |  1577  |  1578  |  1579 … 2508 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.