Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+o+wyznaczenie++terminu+rozprawy
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 25079 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Podróż służbowa

Celem podróży służbowej jest wykonanie zadania służbowego. Wykonanie zadania służbowego powinno być wyraźnie zlecone przez pracodawcę.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 7 czerwca 2013

Skutki braku zdolności do czynność prawnej

Jak powszechnie wiadomo, że czynność prawna dokonana przez osobę, która nie ma zdolności do czynności prawnych, jest nieważna.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 13 czerwca 2013

Umowa przewozu osób

Przewoźnik obowiązany jest do zapewnienia podróżnym odpowiadających rodzajowi transportu warunków bezpieczeństwa i higieny oraz takich wygód, jakie ze względu na rodzaj transportu uważa się za niezbędne.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 14 czerwca 2013

Licencja na trenowanie koni

Trenerem konnym jest osoba fizyczna przygotowująca konie do udziału w gonitwach, która uzyskała licencję Prezesa Polskiego Klubu Wyścigów Konnych.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 24 czerwca 2013

Usiłowanie, jako forma popełnienia przestępstwa

Usiłowanie zachodzi również wtedy, gdy sprawca nie uświadamia sobie, że dokonanie jest niemożliwe ze względu na brak przedmiotu nadającego się do popełnienia na nim czynu zabronionego lub ze względu na użycie środka nienadającego się do popełnienia czynu zabronionego.

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 24 czerwca 2013

Ciąg przestępstw

Ciąg przestępstw obejmuje, co najmniej dwa przestępstwa popełnione w warunkach zbiegu realnego.

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 3 lipca 2013

Recydywa

Recydywistą jest przestępca, który po odbyciu kary pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo, ponownie popełnia umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które został już skazany. Recydywa jest uregulowana przepisami ustawy Kodeks karny (dalej KK) z dnia 6 czerwca 1997 r. (Dz.U. Nr 88, poz. 553 z pózn. zm.).

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 4 lipca 2013

Kara dla TVN uzasadniona

Sąd Najwyższy w wyroku wydanym 2 lipca 2013 r. oddalił skargę kasacyjną TVN SA złożoną od wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie z 11 sierpnia 2011r. Sprawa dotyczyła decyzji Przewodniczącego KRRiT nr 6/2008 nakładającej karę w wysokości 471.000 zł, na telewizję TVN w związku z emisją 25 marca 2008 r. audycji ,,Kuba Wojewódzki”. Wyrok jest…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 8 lipca 2013

Opłaty parabanków - raport UOKiK

Za odbiór rat w domu, przygotowanie umowy, wydłużenie czasu spłaty pożyczki, czynności detektywistyczne – to przykłady opłat pobieranych przez parabanki. Urząd przeanalizował koszty stosowane przez 30 przedsiębiorców. Praktyki wszystkich skontrolowanych wzbudziły zastrzeżenia.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 9 lipca 2013

Co z zakazem pobierania weksli od pracowników?

Pobieranie przez pracodawców weksli od pracowników albo domaganie się podpisania zgody na egzekucje długu będzie zakazane. Projekt zmian przepisów trafił do Sejmu – poinformowała „Gazeta Wyborcza”.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 1 sierpnia 2013
« Poprzednia 1 … 1554  |  1555  |  1556  |  1557  |  1558 … 2508 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.