Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+o+wyznaczenie++terminu+rozprawy
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 25079 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Prawa pokrzywdzonego

Pokrzywdzony na gruncie prawa karnego to osoba fizyczna lub prawna, której dobro prawne zostało bezpośrednio naruszone lub zagrożone przez przestępstwo. Oprócz obowiązków nałożonych przepisami Kodeksu postępowania karnego, pokrzywdzony ma również swoje prawa.

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 15 października 2012

Członek zarządu wspólnoty mieszkaniowej musi rozliczyć się z fiskusem

Pełnienie funkcji członka zarządu wspólnoty mieszkaniowej, wbrew powszechnej opinii, nie jest równoznaczne z wykonywaniem obowiązków społecznych czy obywatelskich, z których to przychody nie podlegają opodatkowaniu PIT.

Data utworzenia: 29 października 2012

Odpowiedzialność za szkodę za nielojalne prowadzenie negocjacji

Prowadzenie negocjacji w celu osiągnięcia pożądanego kompromisu nie jest zadaniem łatwym. Powinno być także prowadzone zgodnie z pewnymi zasadami etycznymi takimi choćby jak poszanowanie zdania drugiej strony czy zachowanie w tajemnicy pewnych uzyskanych informacji, nawet gdy negocjacje nie zakończą się sukcesem. Kwestia nieuczciwego zachowania się…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 31 października 2012

Ubezpieczenie OC pracodawcy

Wypadki przy pracy mogą wiązać się z odpowiedzialnością pracodawcy, której rozmiary są trudne do przewidzenia. Warto ograniczyć to ryzyko, ubezpieczając odpowiedzialność cywilną pracodawcy.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 9 listopada 2012

Konsekwencje przekształcenia działalności w spółkę kapitałową

Nowelizacja Kodeksu spółek handlowych z lipca 2011 r. wprowadziła do polskiego sytemu prawnego możliwość przekształcenia przedsiębiorstwa w spółkę kapitałową. Dla przypomnienia spółką kapitałową jest forma prawna organizacji podmiotu gospodarczego występująca w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjnej.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 11 listopada 2012

Drożej zapłacisz za egzamin korporacyjny

Egzaminy korporacyjne cieszą się w Polsce dużym zainteresowaniem. Kandydatów na przyszłych aplikantów, niezależnie od wybranej profesji, nie odstrasza nawet fakt, iż podejście do egzaminu jest obarczone uiszczeniem odpowiedniej opłaty (obecnie jest to wydatek rzędu 750 zł). Pamiętajmy przy tym, że niepowodzenie na egzaminie wstępnym nie uprawnia…

Kategoria: Aplikacje
Data utworzenia: 22 listopada 2012

Nowe przepisy związane z wykonywaniem aresztu oraz kar i środków

Z dniem 23 listopada 2012r. weszło w życie nowe Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 2 października 2012r. w sprawie czynności administracyjnych związanych z wykonywaniem tymczasowego aresztowania oraz kar i środków przymusu skutkujących pozbawieniem wolności oraz dokumentowania tych czynności (Dz. U. z 2012r., Nr 0, poz. 1153), które zastąpiło…

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 30 listopada 2012

Czy wolno zarejestrować dowolną domenę internetową?

Otóż nie. Zgłaszając domenę internetową nie wolno wykorzystać cudzego znaku towarowego. Znaki towarowe mogą mieć formę słowną, słowno-graficzną i graficzną. Domena internetowa nie może naruszać praw własności do nazwy lub znaku słowno-graficznego.

Data utworzenia: 3 grudnia 2012

Jak potwierdzić otrzymanie korekty?

Przepisy narzucają, że jeśli podatnik zamierza zmienić np. cenę lub ilość, a tym samym wpłynąć na zmianę podstawy opodatkowania, w stosunku do tej określonej w wystawionej fakturze, musi wystawić nabywcy korektę faktury i posiadać potwierdzenie, iż nabywca korektę otrzymał. Dotyczy to jednak tylko korekt "in-minus", a przepisy nie precyzują…

Data utworzenia: 22 grudnia 2012

Przy wykupie samochodu z leasingu operacyjnego trzeba rozliczyć VAT

Właściciele leasingowanych samochodów osobowych będą mogli od transakcji wykupu dokonywanej po zakończeniu umowy leasingu odliczyć VAT tylko częściowo. Odliczenie całościowe przysługuje posiadaczom pojazdów ciężarowych.

Data utworzenia: 28 grudnia 2012
« Poprzednia 1 … 1539  |  1540  |  1541  |  1542  |  1543 … 2508 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.