Wniosek o dział spadku -
We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu. W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.
- Wzór oświadczenia woli
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- CBDKW
- współwłasność+w+częściach+ułamkowych2
- wsparcie
- POZ
- VAT-8
- bik
- dokonanie czynności prawnej
- podatek+dochodowy+od+osób+prawnych
- świadczeniach opieki zdrowotnej
- emerytura
- prawa ksiąg wieczystych
- obowiązek składania sprawozdań przez opiekuna prawnego
- szkolenie pracowników
- współwłasność+w+częściach+ułamkowych2
- nabycie spadku wprost
- wzór zobowiązanie zapłaty
- podatek od spadków i darowizn
- przystąpienie do użytkowania obiektu budowlanego
- wniosek o wydanie pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego
- kontrola straży pożarnej
- emerytury i renty
- wysokość świadczenia dla rodziców niepełnosprawnych dzieci
- wyższe świadczenie pielęgnacyjne
- kwota świadczenia pielęgnacyjnego w 2015 roku
- świadczenie pielęgnacyjne w 2015 roku
- świadczenie pielęgnacyjne z tytułu rezygnacji z pracy zarobkowej
- zaświadczenie+o+otrzymywanym+wynagrodzeniu
- świadczenie opiekuńcze
Wyszukiwana fraza:
wniosek+o+wyznaczenie++terminu+rozprawy

Unijny zielony listek
Moda na produkty ekologiczne pojawiła się parę lat temu i nieprzerwanie zdobywa coraz to większą liczbę zwolenników. Z jednej strony jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ świadome odżywianie i jedzenie nieprzetworzonej żywności to ważny krok do zdrowia. Z drugiej niestety, wielu producentów oszukuje ludzi i sprzedaje rzekomo ekologiczne produkty…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 24 kwietnia 2014
Elastyczne godziny pracy to dobry rozwiązanie na wakacje
Efektywność pracy nie musi zależeć od liczby godzin, jakie spędzamy w biurze – podkreślają eksperci. Często skrócony czas pracy może zmobilizować pracownika do większej koncentracji na powierzonych obowiązkach. Tym bardziej że ułatwi mu to również realizację pozazawodowych pasji. To może być jeden z argumentów przekonujących zarówno pracownika…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 17 lipca 2014
Zawodowe kursy kwalifikacyjne dla dorosłych
Zgodnie z art. 3 pkt 20 ustawy z dnia 7 września 1991 r., przez zawodowe kursy kwalifikacyjne należy rozumieć kursy, których program nauczania uwzględnia podstawę programową kształcenia w zawodach, w zakresie jednej kwalifikacji, których ukończenie umożliwia przystąpienie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w zakresie tej kwalifikacji…
Słowa kluczowe:
kurs zawodowy, kursy kwalifikacyjne, kwalifikacyjne kursy zawodowe, podwyższenie kwalifikacji
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 13 września 2012
Dodatkowe szkolenie w zakresie bezpieczeństwa i zagrożeń na drodze
Dodatkowe szkolenie w zakresie bezpieczeństwa i zagrożeń na drodze to dodatkowy obowiązek, który muszą spełnić młodzi kierowcy – na pocieszenie można dodać, że dopiero od maja przyszłego roku. Przepisy wprowadzające szereg zmian w tym zakresie wejdą w życie 19 stycznia 2013 r.
Słowa kluczowe:
dodatkowe szkolenie, dodatkowe szkolenie w zakresie bezpieczeństwa i zagrożeń na drodze, egzamin na prawo jazdy, kierowca
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 26 września 2012
Sprzedaż przedsiębiorstwa
Zgodnie z treścią art. 551 Kodeksu cywilnego, przedsiębiorstwo jest zorganizowanym zespołem składników niematerialnych i materialnych przeznaczonym do prowadzenia działalności gospodarczej. Obejmuje ono w szczególności oznaczenie indywidualizujące przedsiębiorstwo lub jego wyodrębnione części (nazwa przedsiębiorstwa); własność nieruchomości…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 30 października 2012
Niepełnosprawni na lotnisku
Jak podróżować, będąc niepełnosprawnym ruchowo? Czy linie lotnicze przewiozą wózek inwalidzki i czy zagwarantują pomoc wyszkolonego personelu? Tego typu pytania nurtują każdego niepełnosprawnego, który planuje podróż samolotem. Jak się przygotować do takiego wyjazdu radzi Tripsta.pl.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 2 listopada 2012
Dzierżawa przedsiębiorstwa
Zgodnie z treścią art. 693 Kodeksu cywilnego, przez umowę dzierżawy wydzierżawiający zobowiązuje się oddać dzierżawcy rzecz do używania i pobierania pożytków przez czas oznaczony lub nie oznaczony, a dzierżawca zobowiązuje się płacić wydzierżawiającemu umówiony czynsz. Czynsz może być zastrzeżony w pieniądzach lub świadczeniach innego…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 16 listopada 2012
Czy osoba skazana może założyć firmę?
Prawomocne skazanie za popełnione przestępstwo oznacza nie tylko konieczność wykonania orzeczonej kary czy środka karnego, ale także poważne utrudnienia w okresie, gdy została już ona zrealizowana. Większość skazanych ma nie tylko problem ze znalezieniem zatrudnienia, ale także z założeniem własnej działalności gospodarczej. Ustawodawca nie…
Słowa kluczowe:
prowadzenie działalności gospodarczej, rejestr skazanych, skazany, zakaz prowadzenia działalności gospodarczej
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 6 grudnia 2012
Czy dziecko w konkubinacie ma takie same prawa jak dziecko małżonków?
Dziecko urodzone w związku nieformalnym, czyli konkubinacie, ma takie same prawa jak dziecko urodzone w związku małżeńskim. Należy jednak pamiętać, że pełne pochodzenie takiego dziecka może zostać ustalone dopiero wtedy, gdy partner matki uzna dziecko lub też jego ojcostwo zostanie ustalone sądownie. Bez tych dodatkowych czynności w akcie urodzenia…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo rodzinne i opiekuńcze
Data utworzenia: 27 grudnia 2012
Reprywatyzacja nieruchomości kościelnych
Po II wojnie światowej znacjonalizowano niemal wszystkie nieruchomości kościelne. Wciąż trwające postępowania reprywatyzacyjne mogą prowadzić do przywrócenia własności nieruchomości, do przyznania nieruchomości zamiennej lub do przyznania odszkodowania.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 14 stycznia 2013
« Poprzednia | 1 … 1528 | 1529 | 1530 | 1531 | 1532 … 2508 | Następna » |