Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+o+wyznaczenie++terminu+rozprawy
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 25079 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Czym jest katastrofa budowlana?

Budowanie jakichkolwiek obiektów przeznaczonych do użytku nie jest zadaniem łatwym. W procesie powstawania nieruchomości budynkowych i lokalowych bierze udział szereg różnych specjalistów, na czele z architektami i pracownikami fizycznymi. Niestety nawet najbardziej fachowy projekt i wykonanie nie gwarantuje w 100%, że dana nieruchomość będzie odporna…

Data utworzenia: 4 lutego 2014

Przejmij kontrolę nad domowymi finansami

Chcesz wreszcie dokładniej poznać domowy budżet i zacząć planować wydatki? Nie ważne czy wybierzesz kartkę papieru, arkusz kalkulacyjny czy może przepełnioną graficznymi fajerwerkami internetową aplikację. Liczy się końcowy efekt.

Kategoria: Inne
Data utworzenia: 7 lutego 2014

Koniec podwójnego karania niefrasobliwych kierowców

W wielu polskich miastach funkcjonują specjalne strefy parkowania. Ich podstawowym celem nie jest, wbrew powszechnej opinii, zdobywanie dodatkowych funduszy dla miasta, lecz wprowadzenie większej rotacji pojazdów, które przebywają na parkingach – tak, aby jak największa liczba mieszkańców miała szansę na znalezienie wolnego miejsca i załatwienie…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 17 lutego 2014

Czy prokurator jest stroną w każdym postępowania karnym?

Udział prokuratora w postępowaniu przygotowawczym oraz sądowym jest niezbędny w przypadku przestępstw ściganych z urzędu. Zgodnie z regulacją Kodeksu postępowania karnego, prokurator jest oskarżycielem publicznym przed wszystkimi sądami. W wypadkach określonych w ustawie czynności procesowe wykonuje prokurator bezpośrednio przełożony lub prokurator…

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 17 lutego 2014

Czy gazety brukowe możemy nazwać prasą?

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 10 marca 2014

Wysokość składki wypadkowej

Opłacanie składek na ubezpieczenia społeczne obciąża każdego pracodawcę. W chwili obecnej obowiązują aż 4 tego typu składki: emerytalna, rentowa, chorobowa oraz wypadkowa. Ustawodawca bardzo dokładnie określa w jakiej wysokości powinny one być przekazywane właściwemu organowi rentowemu.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 25 marca 2014

Pracodawco, czy wiesz jak zmienić wynagrodzenie swojemu pracownikowi?

Zmiana wynagrodzenia pracowniczego wiąże się bezpośrednio z sytuacją finansową przedsiębiorstwa. Przy dobrej kondycji firmy zatrudnieni mogą liczyć na podwyżki, przy złej wynagrodzenia są z reguły pomniejszane. Ustawodawca przewiduje różne procedury zmiany wynagrodzenia pracowników, w zależności czy polepszą czy pogorszą one jego dotychczasową…

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 26 marca 2014

Powołanie członka zarządu Spółki z o.o. na czas nieokreślony

Kodeks spółek handlowych (dalej: ksh) nie wyklucza powoływania członków zarządu w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością na czas nieokreślony. Kwestię dopuszczalności powołania członka zarządu na czas nieokreślony rozstrzygnął natomiast Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 21 lipca 2010 r., sygn. akt III CZP 23/10. Według SN nie ma przeszkód…

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 8 kwietnia 2014

Pracodawco, nie opłacając pracownikowi ZUS narażasz się na kłopoty

Opłacanie składek na ubezpieczenia społeczne (emerytalne, rentowe, wypadkowe i chorobowe) zatrudnionym jest podstawowym obowiązkiem każdego pracodawcy. Niestety w praktyce część zobowiązanych nie chce zrealizować swojej powinności. W takich sytuacjach nieuczciwi pracodawcy muszą mieć świadomość, że narażają się na przykre konsekwencje prawne…

Data utworzenia: 9 kwietnia 2014

Ochrona dzieci przed przestępstwami na tle seksualnym

Seksualne wykorzystywanie małoletnich, a zwłaszcza pornografia i prostytucja dziecięca nabiera cech przestępczości zarówno globalnej, jak i zorganizowanej. Tego rodzaju przestępczość niestety wpływa w sposób głęboko destrukcyjny na zdrowie dziecka i jego późniejszy rozwój psychofizyczny, a także społeczny. Wczoraj weszły przepisy nowelizujące…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 26 maja 2014
« Poprzednia 1 … 1494  |  1495  |  1496  |  1497  |  1498 … 2508 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.