Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+o+wyznaczenie++terminu+rozprawy
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 25079 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Fiskus zawsze dzwoni raz

Resort finansów chce, aby urzędnicy skarbowi kontaktowali się z podatnikami telefonicznie. Jeżeli okaże się, że sprawę da się załatwić tym kanałem, podatnik nie będzie musiał składać żadnych dodatkowych wyjaśnień, bo urzędnik sporządzi odpowiednią notatkę z rozmowy. Jeśli jednak wizyta podatnika w urzędzie będzie konieczna, zaproszenie…

Data utworzenia: 9 lutego 2015

Mail lub list od fiskusa zawsze dociera do podatnika

Nie można tłumaczyć nieodebrania maila od fiskusa jego przeoczeniem. Przy tradycyjnej formie korespondencji z urzędem skarbowym, jeśli podatnika nie było w domu czy w biurze, pismo urzędowe może trafić np. do sąsiada. W obu przypadkach po pewnym czasie pismo od fiskusa – nawet jeśli faktycznie nie zostało odebrane - uznaje się za doręczone.

Data utworzenia: 18 lutego 2015

Porada prawna: Podatek i ubezpieczenie po zakupie samochodu

Kupuję od znajomego samochód – spisaliśmy umowę, ustaliliśmy cenę i terminy. Jak wygląda sprawa obowiązkowego OC przy kupnie samochodu, jeśli poprzedni właściciel wszystkie opłaty regulował i samochód jest już zarejestrowany? Pozostaje też sprawa podatku od sprzedaży tego samochodu, tj. kto ma zapłacić ten podatek i w jakiej wysokości?

Data utworzenia: 29 maja 2015

Ubezpieczenie ani karta paliwowa nie zwiększają podatku pracownika. Ale wykupione śniadanie już tak

Oddelegowany do podróży służbowej pracownik nie zapłaci PIT-u od ubezpieczenia, które wykupił mu pracodawca. Fiskus każe natomiast płacić podatek od wykupionego w hotelu śniadania, nawet jeśli pracownik go nie zjadł.

Data utworzenia: 1 czerwca 2015

Prawa pracowników przy zwolnieniach grupowych

Wypowiedzenie stosunku pracy w przypadku dokonywania zwolnień grupowych niesie ze sobą dosyć ważne konsekwencje dla pracowników, którzy tracą zatrudnienie. Warto zatem wiedzieć, że w takiej sytuacji masz prawo nie tylko do stosownej odprawy, ale także i ponownego zatrudnienia – jeśli tylko Twój pracodawca postanowi po pewnym czasie ponownie zwiększyć…

Kategoria: Praca
Data utworzenia: 4 czerwca 2015

Sprzedaż rzeczy konsumentom w czasie pokazu

Spółka Wool Star w Buku sprzedaje produkty z wełny na pokazach oraz przez Internet w całej Polsce. Postępowanie w sprawie przedsiębiorcy zostało wszczęte na podstawie skargi konsumenta. Wątpliwości UOKiK wzbudziły postanowienia we wzorcach umów sprzedaży.

Data utworzenia: 6 listopada 2011

Atrakcyjna cena za minutę połączenia

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakwestionowała hasło reklamowe operatora sieci Plus, które brzmiało: 29 groszy za minutę do wszystkich. Za wprowadzanie konsumentów w błąd na przedsiębiorcę została nałożona kara blisko 1,86 mln zł. To nie jedyne rozstrzygnięcie stwierdzające stosowanie nieuczciwych praktyk rynkowych wydane przez…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 14 grudnia 2011

Zaostrzenie kar za znęcanie się nad zwierzętami

W dniu 1 stycznia 2012 roku wejdą w życie przepisy znowelizowanej ustawy dotyczącej ochrony zwierząt, która wprowadza zaostrzenie kar za znęcanie się nad zwierzętami, rozszerza katalog czynów zabronionych, a także nakłada na rady gmin obowiązki opieki nad zwierzętami bezdomnymi.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 28 grudnia 2011

Od odszkodowania z ugody sądowej przedsiębiorca zapłaci podatek

Otrzymanie odszkodowania w drodze ugody sądowej może korzystać ze zwolnienia i podatku od otrzymanej kwoty nie trzeba płacić. Odszkodowania stanowią jednak przychód dla przedsiębiorców. Ustawa wprost wyłącza ze zwolnienia odszkodowania otrzymane w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Data utworzenia: 16 czerwca 2012

Jak sprawdzić biuro podróży?

Zagrożonych bankructwem biur podróży przybywa ale Polacy nie garną się do sprawdzania ich kondycji. Tymczasem problemy biur można przewidzieć.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 22 lipca 2012
« Poprzednia 1 … 1475  |  1476  |  1477  |  1478  |  1479 … 2508 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.