Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+o+wyznaczenie++terminu+rozprawy
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 25079 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Czy uzyskanie przez cudzoziemca zezwolenia na nabycie nieruchomości rolnej jest zawsze konieczne?

Wszystko zależy od klasyfikacji samej nieruchomości, a czasem nawet od miejsca jej położenia.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 29 kwietnia 2012

Za pracę należy się wynagrodzenie - zawsze

Jak pokazują dane GUS za I kwartał 2012 roku, niemal 12,5 mln osób, czyli niemal 78% pracujących Polaków, to pracownicy najemni. Następnie niecałe 19% prowadzi działalność zatrudniając pracowników lub jako osoby pracujące na własny rachunek, a pozostali pracujący - 3,4% - pomagają w rodzinnych biznesach. Sensem każdej pracy, jest godziwe wynagrodzenie…

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 30 sierpnia 2012

Fiskus chce przykręcić śrubę firmom

Ograniczenie przedsiębiorstwom różnych możliwości pozwalających optymalizować wysokość płaconego podatku, spowoduje nagły wzrost obciążeń fiskalnych i administracyjnych i może doprowadzić do spadku efektywności firm – uważa Rada Podatkowa PKPP Lewiatan.

Data utworzenia: 10 września 2012

Elektrownie wiatrowe będą bardziej przyjazne mieszkańcom?

Elektrownie wiatrowe (potocznie zwane też "wiatrakami") stanowią źródło czystej energii, która uzyskiwana jest z poszanowaniem środowiska naturalnego. Zastosowanie elektrowni wiatrowych, obok spalania biomasy lub wykorzystywania promieniowania słonecznego, budzi w polskim społeczeństwie niejednokrotnie szereg uzasadnionych wątpliwości. Czy możliwe…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 3 listopada 2014

Rozliczamy dochód z pracy za granicą

Liczbę Polaków, którzy wyjechali do pracy za granicę, szacuje się na ok. 2 mln. Ile osób wyjeżdża poza kraj do prac sezonowych albo do obsługi przeróżnych zleceń, nie wiadomo. Ale wiadomo, że takie osoby muszą się rozliczyć przed polskim fiskusem z zagranicznych dochodów.

Data utworzenia: 23 kwietnia 2015

Ciężka choroba małżonka może uniemożliwić orzeczenie rozwodu

Grażyna pozostaje w związku małżeńskim od ponad 20 lat. Dotychczas pożycie małżeńskie układało się bez poważnych zakłóceń. Rok temu Grażyna przeszła wylew, wskutek czego przechodzi rehabilitację mającą na celu przywrócenie jej sprawności. W związku z utratą zdolności do pracy otrzymuje rentę w wysokości 700 złotych, która i tak nie…

Data utworzenia: 23 listopada 2015

Czy wiesz, kiedy można złożyć pozew w postępowaniu uproszczonym?

Postępowanie uproszczone jest szczególnym rodzajem postępowania cywilnego. Kiedy można z niego skorzystać? Czym się wyróżnia na tle innych rodzajów i trybów postępowań cywilnego? Odpowiedzi na te i dodatkowo wiele innych pytań dostarczy Ci lektura niniejszego artykułu.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 10 grudnia 2015

Pożyczka za darmo - promocja czy manipulacja?

W dzisiejszym świecie przyjęło się uważać, że jeśli mamy dostać coś za darmo, to zwykle okaże się, że i tak za to zapłacimy, nie w taki to w inny sposób. Można jednak wskazać pewne wyjątki od tej reguły, nawet w sferze pożyczek.

Data utworzenia: 18 lipca 2016

Wypadek przy pracy a różne tytuły zatrudnienia

Świadczenia należne poszkodowanemu z tytułu wypadku przy pracy mogą się różnić w zależności od typu umowy, na jakiej jest on zatrudniony. Najwięcej kontrowersji budzą umowy cywilnoprawne.

Kategoria: Praca
Data utworzenia: 10 listopada 2016

Kierowcy zapłacą i zapłaczą. Prezydent podpisał ustawę nakładającą dodatkowe opłaty

Użytkownicy pojazdów mechanicznych rzadko mają powód do radości. Tym razem czeka na nich zła wiadomość. Prezydent podpisał ustawę, która nałoży na kierowców dodatkowe opłaty, m.in. za wjazd do centrów miast czy krytykowaną przez wielu opłatę paliwową.

Data utworzenia: 16 lipca 2018
« Poprzednia 1 … 1469  |  1470  |  1471  |  1472  |  1473 … 2508 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.