Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+o+wyznaczenie++terminu+rozprawy
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 25079 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Uprawnienia pracownicy będącej w ciąży

Stosunek pracy kobiety, która jest w ciąży jest szczególnie chroniony przepisami ustawy Kodeks pracy (dalej KP). Stan ciąży pracownicy powinien być stwierdzony świadectwem lekarskim.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 27 czerwca 2013

Pełnisz rolę członka zarządu wyłącznie 'na papierze'? - nie unikniesz odpowiedzialności

Członek zarządu znakomicie rozwijającej się firmy. Brzmi dumnie prawda? Kto z nas odmówiłby pełnienia tak wysoko ocenianej w społeczeństwie funkcji? Mylicie się jednak, jeśli sądzicie, że to wyłącznie prestiż! Trzeba mieć świadomość tego, że pełnienie funkcji członka zarządu spółki kapitałowej podejmującego decyzje w jej imieniu, to…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 5 lipca 2013

Uchylenie środka wychowawczego

Prawo karne przewiduje, że w niektórych przypadkach odpowiedzialność za popełniony czyn zabroniony może ponosić także osoba, która w momencie popełniania przestępstwa nie ukończyła 17 roku życia. Przepisy określają takiego sprawcę jako nieletniego. Z racji młodego wieku, nieletni sprawca czynu zabronionego podlega z reguły zupełnie innym zasadom…

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 2 września 2013

Tauron inwestuje w zieloną energetykę. Barierą jednak jest brak odpowiednich ustaw

Tauron inwestuje w farmy wiatrowe i instalacje do spalania biomasy. Zdaniem prezesa Dariusza Lubery, spółka jest obecnie najaktywniejszą pod tym względem grupą energetyczną w Polsce. Jednak do dalszego intensywnego rozwoju zielonej energetyki niezbędne są regulacje prawne.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 3 października 2013

Wydatki sprzed otwarcia firmy nie zawsze zmniejszą podatek

Wyrobienie pieczątki, opłaty związane z rejestracją spółki – jeśli np. takie wydatki, poniósł przyszły przedsiębiorca przed formalnym założeniem firmy, to będzie mógł zaliczyć je do kosztów podatkowych. Przychodu nie zmniejszą natomiast np. koszty aplikacji radcowskiej.

Kategoria: Podatki
Data utworzenia: 11 października 2013

Zgoda na wyjazd dziecka za granicę

Zdarzają się sytuacje, że jedno z rodziców planuje wyjazd z dzieckiem za granicę lub też samo dziecko chce wyjechać na zagraniczną wycieczkę. Należy jednak pamiętać, że wyjazd dziecka za granicę należy do istotnych spraw z zakresu sprawowania władzy rodzicielskiej. Jeżeli więc władza rodzicielska przysługuje obojgu rodzicom, na taki wyjazd…

Data utworzenia: 20 października 2013

Szef nie płaci? Takich spraw jest więcej

Niewypłacone wynagrodzenia, opóźnione wypłaty, brak rekompensaty za nadgodziny, błędy w ewidencji czasu pracy. To jedne z najczęstszych przewinień pracodawców. Według Państwowej Inspekcji Pracy w 2013 roku zaobserwowano 7 procentowy wzrost liczby podmiotów, które nie wypłacały zatrudnionym pensji. Czy w takiej sytuacji pracownik jest na straconej…

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 30 października 2013

Nadzór penitencjarny

Kodeks karny oraz Kodeks postępowania karnego to podstawowe akty prawne w zakresie ustalania odpowiedzialności karnej sprawcy określonego przestępstwa. Pamiętajmy jednak, że w powyższych ustawach nie odnajdziemy przepisów regulujących zasady wykonywania orzeczonych kar – tutaj właściwym będzie Kodeks karny wykonawczy. Wśród wielu instytucji uregulowanych…

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 12 listopada 2013

Każdy może być wolontariuszem

Czas świąt nastraja nas do refleksji i czyni bardziej otwartymi na losy innych. Z kolei nadejście Nowego Roku zawsze wiąże się z czynieniem postanowień noworocznych, których nie zawsze udaje się nam dotrzymać. Skoro jednak zastanawiamy się nad własnym życiem, a niekiedy postanawiamy wręcz je zmienić, niektórzy z nas mogą zdecydować się poświęcać…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 26 grudnia 2014

Podatniku, nie podoba Ci się praca skarbówki? Zadzwoń!

Ministerstwo Finansów uruchomiło pilotażowy Krajowy Telefon Interwencyjny Informacji Podatkowej. Mogą z niego korzystać osoby, która chcą się poskarżyć na funkcjonowanie organów skarbowych albo na naruszenie przez urzędników przepisów podatkowych.

Data utworzenia: 29 maja 2015
« Poprzednia 1 … 1457  |  1458  |  1459  |  1460  |  1461 … 2508 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.