Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+o+wyznaczenie++terminu+rozprawy
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 25079 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Zasady użycia środków przymusu bezpośredniego wobec nieletnich

W przyjętym przez Radę Ministrów w dniu 22 lutego 2011 roku projekcie rozporządzenia określono zasady użycia środków przymusu bezpośredniego wobec nieletnich umieszczonych w zakładach poprawczych, schroniskach dla nieletnich, młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii. Projekt rozporządzenia w sprawie szczegółowych…

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 22 lutego 2011

Jak ustalić macierzyństwo?

Ustalenie matki dziecka w obecnych czasach nie jest takie proste, tak jak to było jeszcze kilka lat temu. Dlaczego? Wszystko przez rozwój medycyny i techniki, dzięki którym sztuczne zapłodnienie stało się faktem, a nie literacką czy filmową fikcją. W związku z tym kobieta, która rodzi dziecko nie zawsze okazuje się być jego biologiczną matką…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 25 kwietnia 2014

Zakaz umowny dla przedsiębiorców

Wydawałoby się, że prowadzenie własnego biznesu nie wiąże się z jakimkolwiek zakazem stosowania umów. Nic bardziej mylnego, bowiem polskie prawo przewiduje pewne ograniczenia w tym zakresie. Pojawiają się zatem umowy, których nie wolno stosować przy prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Wszystko zależy jednak od konkretnych okoliczności…

Kategoria: Praca
Data utworzenia: 5 maja 2015

Czy pomawianie przedsiębiorstwa jest karalne?

Pomawianie przedsiębiorstwa, w celu świadomego szkodzenia danej firmie podlega odpowiedzialności karnej.

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 7 września 2012

Jednorazowy dodatek pieniężny do emerytury już od 1 marca

Nie jest tajemnicą, że znikoma w tym roku waloryzacja rent i emerytur spowoduje ich niskie, wręcz symboliczne, podwyższenie. Dlatego zdecydowano się na wprowadzenie odrębnego od waloryzacji, mechanizmu w postaci jednorazowego dodatku pieniężnego, mającego wspomóc finansowo ww. grupę świadczeniobiorców. Dodatek ten będzie podlegał zwolnieniu od…

Data utworzenia: 18 lutego 2016

Jakie dokumenty należy złożyć, aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych?

W celu dokonania rejestracji a co za tym idzie otrzymania statusu osoby bezrobotnej i uzyskania prawa do zasiłku dla bezrobotnych musimy zgłosić się do powiatowego urzędu pracy, właściwego ze względu na zameldowanie w miejscu pobytu stałego lub czasowego, a jeżeli nie jesteśmy zameldowani - do powiatowego urzędu pracy, na którego obszarze działania…

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 31 lipca 2011

Pośrednictwo pracy kuleje

Urzędy pracy nie są zainteresowane ofertami pracy przysyłanymi przez przedsiębiorstwa, z kolei firmy wolą szukać pracowników na własną rękę - wynika z raportu "Dlaczego w Polsce nie działa pośrednictwo pracy?", przygotowanego przez ekonomistów z Wydziału Nauk Ekonomicznych UW, we współpracy z Konfederacją Lewiatan.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 28 maja 2013

Odległość budynku od granicy

Wybudowanie jakiejkolwiek nieruchomości wiąże się na chwilę obecną z koniecznością załatwienia wielu formalności, takich jak choćby uzyskanie pozwolenia na budowę. Zgodnie z zapowiedzią polskiego rządu, już niedługo cała procedura stawiania nowych budynków przejdzie gruntowną zmianę i stanie się tym samym dużo prostsza. Niezależnie od tego…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 5 sierpnia 2013

Rząd walczy z niskimi cenami warzyw i owoców

Niskie ceny warzyw i owoców spędzają sen z powiek rolnikom. Rząd ma na to pomysł.

Data utworzenia: 7 sierpnia 2018

Zmiany w świadectwach energetycznych

Od 1 stycznia 2009 świadectwo charakterystyki energetycznej jest obowiązkowe dla wszystkich nowopowstałych nieruchomości oraz używanych wprowadzanych do obrotu zarówno tych sprzedawanych, jak i wynajmowanych oraz dla budynku, gdy w wyniku przebudowy lub remontu uległa jego charakterystyka energetyczna. Świadectwo jest sporządzane na podstawie oceny…

Słowa kluczowe: świadectwo
Data utworzenia: 17 marca 2009
« Poprzednia 1 … 1434  |  1435  |  1436  |  1437  |  1438 … 2508 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.