Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+o+wyznaczenie++terminu+rozprawy
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 25079 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Zmowa na rynku ubezpieczeniowym - PZU i Maximus Broker

Ponad 56 mln zł będą musiały zapłacić Powszechny Zakład Ubezpieczeń oraz Maximus Broker za zawarcie porozumienia ograniczającego konkurencję. Niedozwolona współpraca dotyczyła ubezpieczeń grupowych dzieci i młodzieży oraz pracowników placówek oświatowych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego

Data utworzenia: 10 stycznia 2012

Zostań w domu i wyślij PIT-a

Złożenie rocznego zeznania podatkowego to powszechny obowiązek, ciążący na podatnikach osiągających dochody. Wzorem lat ubiegłych można wypełnić stosowną deklarację podatkową w formie elektronicznej, bez konieczności posiadania certyfikowanego podpisu elektronicznego.

Data utworzenia: 22 lutego 2012

Licytacja komornicza rzeczy ruchomych

Licytacja rzeczy ruchomych przez komornika odbywa się według ściśle określonych zasad. Dotyczą one między innymi sprzedaży na licytacji przedmiotów wartościowych.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 23 kwietnia 2012

Domek kempingowy możesz rozliczyć w kosztach trzy razy szybciej

Przedsiębiorca, który inwestuje w domki kempingowe może skrócić czas potrzebny na amortyzację z 10 do 3 lat, co jest bardzo korzystne podatkowo. Prawo do przyspieszonej amortyzacji przysługuje jednak tylko wtedy, gdy przedsiębiorca kupi domek używany wcześniej przez co najmniej 5 lat lub dokona ulepszeń przed wprowadzeniem budynku do ewidencji.

Data utworzenia: 29 sierpnia 2012

Jakie czynniki wpływają na wysokość świadczenia emerytalnego?

W Polsce od paru lat obowiązuje równocześnie stary i nowy system emerytalny. W zależności od przynależności do danego systemu inaczej obliczana jest przyszła emerytura i inne są składniki wpływające na jej wysokość. Warto wiedzieć, że o

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 9 listopada 2012

Wadliwość postępowań nacjonalizacyjnych

Popełnione w toku nacjonalizacji uchybienia, zarówno proceduralne, jak i materialnoprawne, często stanowią podstawę stwierdzenia nieważności decyzji nacjonalizacyjnej i upoważniają do zwrotu nieruchomości lub do uzyskania stosownego odszkodowania.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 14 stycznia 2013

Jednolity Patent Europejski - szansa czy zagrożenie dla polskich przedsiębiorców? część 1

31 grudnia 2012 r. w dzienniku urzędowym UE opublikowano dwa unijne rozporządzenia wchodzące w skład tzw. „pakietu patentowego” obejmującego rozporządzenie podstawowe i rozporządzenie dotyczące tłumaczeń oraz projekt umowy międzynarodowej tworzącej Jednolity Sąd Patentowy (JSP).

Data utworzenia: 24 lutego 2013

Jak unieważnić małżeństwo?

Czasami związki małżeńskie okazują się po prostu błędem. Oczywiście w takim przypadku można żądać rozwiązania małżeństwa przez sąd. Z drugiej jednak strony prawo pozwala na unieważnienie związków cywilnych – od razu zaznaczmy, że pomyłka przy wyborze partnera i zwyczajne znudzenie nie pozwalają skorzystać z tej instytucji.

Data utworzenia: 1 marca 2015

Poprawa standardu obsługi pasażerów w przewozach regionalnych

W dniu 17 marca 2009 roku Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym, ustawy o Funduszu Kolejowym, ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego oraz

Data utworzenia: 22 marca 2009

Prowadzenie działalności kulturalnej

Na posiedzeniu w dniu 15 czerwca 2010 roku Rada Ministrów przyjęła założenia do projektu ustawy o zmianie ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej oraz o zmianie niektórych innych ustaw, przedłożone przez ministra kultury i

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 15 czerwca 2010
« Poprzednia 1 … 1195  |  1196  |  1197  |  1198  |  1199 … 2508 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.