Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+o+wyznaczenie++terminu+rozprawy
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 25079 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Indywidualne obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne

Projekt rozporządzenia w sprawie indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego i indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży został wysłany do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych. Zaprojektowane przepisy mają zapewnić dzieciom i młodzieży, którym stan zdrowia uniemożliwia lub znacznie utrudnia uczęszczanie…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 11 kwietnia 2014

Za opiekę masz prawo żądać dni wolnych od pracy

Osobiste sprawowanie opieki nad dzieckiem uprawnia każdego pracownika do otrzymania określonej liczby dni wolnych od pracy. Oczywiście ustawodawca wprowadza też wiele innych warunków, chociażby takich jak wiek dziecka.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 25 lipca 2014

Orzeczenie zakazu prowadzenie działalności gospodarczej

Kodeks karny w treści art. 39 przewiduje szereg różnych środków karnych, wśród których możemy znaleźć zakaz zajmowania określonego stanowiska, wykonywania określonego zawodu lub prowadzenia określonej działalności gospodarczej.

Data utworzenia: 30 października 2012

Kiedy można skorzystać z urlopu okolicznościowego?

Urlop okolicznościowy jest to zwolnienie z pracy, którego pracodawca jest zobowiązany udzielić pracownikowi w związku z wystąpieniem konkretnych okoliczności. Są one związane z ważnymi wydarzeniami rodzinnymi lub osobistymi pracownika. Szczegółowy wykaz tych okoliczności znajduje się w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia…

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 16 listopada 2012

Obecność Policjanta podczas rozmowy zatrzymanego z obrońcą

Zgodnie z treścią art. 245 § 1 Kodeksu postępowania karnego, zatrzymanemu na jego żądanie należy niezwłocznie umożliwić nawiązanie w dostępnej formie kontaktu z adwokatem, a także bezpośrednią z nim rozmowę. Zatrzymujący może zastrzec, że będzie przy niej obecny. Treść powyższego przepisu stałą się przedmiotem sporu, który swój finał…

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 12 grudnia 2012

Podpis elektroniczny - najczęstsze pytania zadawane przez przedsiębiorców

Choć w Polsce wydano już ponad 700 tys. certyfikatów, podpis elektroniczny wciąż bywa dla wielu trudną i niedostępną technologią. Przedsiębiorcy, zwłaszcza z segmentu małych i średnich firm, nie wiedzą dokładnie jakie zalety wiążą się z jego stosowaniem, czy jest bezpieczny, jak i gdzie go uzyskać.

Data utworzenia: 21 grudnia 2012

Komisja wzywa do zakazania w całej UE narkotyku '4-MA' podobnego do amfetaminy

Komisja Europejska przedstawiła dziś projekt przepisów zakazujących w całej UE narkotyku „4-MA”, substancji o działaniu podobnym do amfetaminy. Komisja zwróciła się do państw członkowskich UE o powstrzymanie swobodnego rozprzestrzeniania się tego

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 1 lutego 2013

OFE czy przywileje emerytalne? - to wybór kluczowy dla naszej przyszłości

Decyzja o przyszłości OFE nie wynika z troski o przyszłych emerytów. To czysto polityczny wybór. Rząd zamiast dokończyć prywatyzację, a przede wszystkim zlikwidować przywileje emerytalne, sięga po prostu po najmniej kosztowne politycznie rozwiązanie

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 26 czerwca 2013

Urlop po polsku. Na bogato?

Jak wyglądają wakacje w wykonaniu Polaków? Wypoczywamy pod gruszą, polujemy na oferty last minute czy może... pracujemy dalej? Trudna sytuacja gospodarcza daje się we znaki: w zeszłym roku zaledwie co drugi Polak wyjechał na urlop poza miejsce zamieszkania. Jak przeciętne polskie wakacje mają się do europejskich standardów?

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 22 sierpnia 2013

Czy można zawiesić prowadzenie spółki cywilnej?

Spółka cywilna jest, wbrew swojej nazwie, cywilnoprawną umową o charakterze zobowiązaniowym. Tym samym nie możemy zakwalifikować jej jako odrębnego podmiotu prawnego funkcjonującego w obrocie prawno – gospodarczym. Dokładną regulację odnoszącą się

Data utworzenia: 9 września 2013
« Poprzednia 1 … 1175  |  1176  |  1177  |  1178  |  1179 … 2508 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.