Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+o+wyznaczenie++terminu+rozprawy
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 25079 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Czy przepisy dopuszczają możliwość posługiwania się skrótem firmy?

Zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego, przedsiębiorca działa pod firmą. Firmę ujawnia się we właściwym rejestrze, chyba że przepisy odrębne stanowią inaczej. Firma przedsiębiorcy powinna się odróżniać dostatecznie od firm innych przedsiębiorców prowadzących działalność na tym samym rynku. Firma nie może wprowadzać w błąd, w szczególności…

Data utworzenia: 11 stycznia 2013

Zmiana wspólnika w spółce

Jaki dokument stanowi podstawę wpisu do rejestru przedsiębiorców zbycia co najmniej 10 proc. udziałów w spółce z o.o.? Uchwałę Sądu Najwyższego analizuje radca prawny.

Data utworzenia: 17 stycznia 2013

Czy trzeba opłacić ubezpieczenie zleceniobiorcy?

Wykonywanie umowy zlecenia jest w praktyce związane z opłacaniem za zleceniobiorcę większości składek społecznych, a niekiedy także składki zdrowotnej. W ramach obowiązkowych składek społecznych możemy wymienić składkę rentową, emerytalną i wypadkową.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 25 stycznia 2013

Ograniczenie zbycia udziałów w spółce z o.o.

Zgodnie z regulacją Kodeksu spółek handlowych, kapitał zakładowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością dzieli się na udziały o równej albo nierównej wartości nominalnej. Umowa spółki stanowi, czy wspólnik może mieć tylko jeden, czy więcej udziałów

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 20 lutego 2013

Poddawanie badaniom lub wykonywanie czynności z udziałem oskarżonego oraz osoby podejrzanej

Zgodnie z treścią art. 74 § 1 Kodeksu postępowania karnego, oskarżony nie ma obowiązku dowodzenia swej niewinności ani obowiązku dostarczania dowodów na swoją niekorzyść. Z drugiej jednak strony jest on jednak obowiązany poddać się pewnym określonym zabiegom i czynnościom.

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 12 marca 2013

Świadczenie rehabilitacyjne, a podjęcie pracy

Zgodnie z zapisami ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa - świadczenie rehabilitacyjne przysługuje ubezpieczonemu, który po wyczerpaniu zasiłku chorobowego jest nadal niezdolny do pracy, a

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 26 kwietnia 2013

Odwołanie pracownika z urlopu

Prawo do urlopu jest jednym z podstawowych uprawnień pracowniczych, które gwarantuje sam Kodek pracy. Tak naprawdę ustawodawca przewidział szereg różnych form urlopu poczynając od standardowego urlopu wypoczynkowego, na urlopie macierzyńskim kończąc. Niezależnie od rodzaju urlopu, pamiętajmy, że w niektórych sytuacjach pracodawca ma prawo zażądać…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 17 czerwca 2013

Zasady ustalania wymiaru emerytury

Ustalanie wymiaru emerytury następuje w oparciu o przepisy ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Dotyczy to także podstawy wymiaru emerytury dla osoby, która wcześniej miała ustalone prawo do

Kategoria: Orzecznictwo
Data utworzenia: 12 lipca 2013

Rejestracja spółki komandytowej

Spółka komandytowa należy do kategorii osobowych spółek prawa handlowego. Zgodnie z treścią art. 102 Kodeksu spółek handlowych, spółką komandytową jest spółka osobowa mająca na celu prowadzenie przedsiębiorstwa pod własną firmą, w której wobec wierzycieli za zobowiązania spółki co najmniej jeden wspólnik odpowiada bez ograniczenia (komplementariusz)…

Data utworzenia: 3 października 2013

Czy w sytuacji umorzenia postępowania egzekucyjnego komornik powinien zwrócić wynagrodzenie za dokonanie stosownych czynności egzekucyjnych?

, dłużnik może żądać aby komornik zwrócił mu tę kwotę na podstawie przepisów o bezpodstawnym wzbogaceniu, gdyż nie może on wskazać ważnej podstawy prawnej pobrania i zatrzymania tej kwoty.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 3 października 2013
« Poprzednia 1 … 1147  |  1148  |  1149  |  1150  |  1151 … 2508 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.