Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+o+wyznaczenie++terminu+rozprawy
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 25079 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Posiadanie i przewóz broni palnej do innego kraju UE

Wywóz broni i amunicji za granicę przez obywateli polskich wymaga zgody właściwego organu policji. Przepisu tego nie stosuje się w przypadku wydania Europejskiej karty broni palnej, uprawniającej do wwozu broni na terytorium państw członkowskich Unii Europejskiej.

Data utworzenia: 25 października 2011

Jakie zmiany szykują się w CEIDG?

Ministerstwo Gospodarki przygotowało nowelizację Ustawy z dnia 2 lipca 2004r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2010r., Nr 220, poz. 1447 ze zm.). Zgodnie z proponowanymi zmianami poszerzy się między innymi katalog danych

Data utworzenia: 31 maja 2012

Zmiany w Karcie Nauczyciela

W dniu 20 listopada 2009 roku Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy - Karta Nauczyciela. Jej celem jest zmiana obligatoryjnych terminów, o których mowa w art. 30a ust. 3 i 4 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela, wprowadzone ustawą

Słowa kluczowe: nauczyciel
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 29 listopada 2009

Dywidenda z kapitału zapasowego spółki z o.o.

Kodeks spółek handlowych przewiduje, że kapitał zakładowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością powinien wynosić co najmniej 5.000 złotych. Wartość nominalna udziału nie może być przy tym niższa niż 50 złotych. Udziały nie mogą być obejmowane poniżej ich wartości nominalnej. Jeżeli udział jest obejmowany po cenie wyższej od wartości…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 2 maja 2013

Zawarłeś umowę pod wpływem błędu? Możesz się bronić!

Czasami, wcale nie tak rzadko, zdarza się uczestnikom obrotu gospodarczego podpisywać umowy, które są niezrozumiałe. Osoba zawierająca umowę ufa drugiej stronie, że postanowienia podpisywanego kontraktu zgodne są z poczynionymi wcześniej ustaleniami, negocjacjami. Niestety nie zawsze można liczyć na skrupulatność, czy nawet uczciwość owej drugiej…

Kategoria: Praca
Data utworzenia: 20 listopada 2014

Jakie prawa przysługują członkom spółdzielni mieszkaniowej?

Celem spółdzielni mieszkaniowej jest zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych i innych potrzeb członków oraz ich rodzin, przez dostarczanie członkom samodzielnych lokali mieszkalnych lub domów jednorodzinnych, a także lokali o innym przeznaczeniu

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 5 stycznia 2015

Śledztwo a dochodzenie

Celem postępowania przygotowawczego jest ustalenie, czy został popełniony czyn zabroniony i czy stanowi on przestępstwo a także wykrycie i w razie potrzeby ujęcie sprawcy. W trakcie tego postępowania należy wyjaśnić okoliczności sprawy, w tym ustalić osoby pokrzywdzone i rozmiary szkody, przeprowadzić czynności w postaci przesłuchań i dowodów…

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 20 października 2011

W Sejmie ruszyły prace nad zmianami w podatku dochodowym

Koniec ulgi internetowej dla wszystkich, koniec ulgi prorodzinnej dla rodzin z jednym dzieckiem i dochodami powyżej 112 tys. zł, ograniczenie w korzystaniu z 50-proc. kosztów uzyskania przychodów przez dziennikarzy i twórców, a także wynalazców. Posłowie mają zająć się dziś projektem ustawy, zawierającego zmiany w zakresie podatku dochodowego.

Data utworzenia: 26 lipca 2012

Zaspokajanie należności w postępowaniu nakazowym

Jeżeli przedsiębiorcy nie udało się uzyskać zabezpieczenia należności, konieczne może być rozpoczęcie sporu sądowego. Szczególnie przydatny jest wówczas tryb postępowania nakazowego, który jest trybem w pewnym sensie przyspieszonym.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 8 sierpnia 2012

Dłuższe okresy rozliczeniowe - co nowe prawo oznacza dla pracowników?

W sierpniu weszła w życie nowelizacja Kodeksu pracy i ustawy o związkach zawodowych, wprowadzająca dłuższe okresy rozliczeniowe oraz ruchomy czas pracy. Zmienione przepisy pozwolą firmom na dostosowanie czasu pracy pracowników do aktualnego poziomu

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 2 września 2013
« Poprzednia 1 … 1104  |  1105  |  1106  |  1107  |  1108 … 2508 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.