Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+o+wyznaczenie++terminu+rozprawy
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 25079 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Zwolnienie z długu

Zwolnienie z długu to umowa, która powoduje wygaśnięcie zobowiązania bez zaspokojenia wierzyciela. Na jej mocy wierzyciel zwalnia dłużnika z długu, natomiast on to zwolnienie przyjmuje. Należy pamiętać, że zwolnienie z długu musi być zaakceptowane przez dłużnika. Do zawarcia takiej umowy dochodzi najczęściej, gdy strony umowy łączą bliskie…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 16 października 2012

Cywilna odpowiedzialność pracodawcy z tytułu wypadku przy pracy

Opłacanie składek na ubezpieczenie wypadkowe nie w pełni zwalnia pracodawcę od odpowiedzialności z tytułu wypadku przy pracy.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 9 listopada 2012

Zaliczki uproszczone w PIT- z góry wiesz ile wyniosą

Możliwością korzystania z kwartalnego sposobu wpłacania zaliczek na podatek dochodowy dysponują tzw. mali podatnicy oraz podatnicy, którzy rozpoczynają prowadzenie działalności gospodarczej. Natomiast zaliczki uproszczone są dostępne dla wszystkich przedsiębiorców, którzy wybrali zasady ogólne albo podatek liniowy.

Data utworzenia: 17 grudnia 2012

Jak podważyć nakaz zapłaty?

Zgodnie z treścią art. 3531 Kodeksu postępowania cywilnego, jeżeli przepis szczególny tak stanowi, sąd rozstrzyga sprawę, wydając nakaz zapłaty. Nakaz zapłaty może zostać wydany w postępowaniu nakazowym, upominawczym lub elektronicznym postępowaniu upominawczym. Wydanie przez sąd nakazu zapłaty nie oznacza jednak, że dłużnik musi bezwzględnie…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 19 grudnia 2012

Niepewna przyszłość Specjalnych Stref Ekonomicznych

Planowany koniec funkcjonowania SSE w 2020 roku może spowodować, że już teraz przedsiębiorcy zrezygnują z nowych planów inwestycyjnych w strefach.

Data utworzenia: 4 marca 2013

Deklaracja wekslowa

Prawo wekslowe należy do jednych z trudniejszych dziedzin polskiego prawa, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że ustawa regulująca tę materię pochodzi z 28 kwietnia 1936 r. Oprócz szeregu zasad regulujących różne rodzaje weksli, możemy w niej odnaleźć informacje dotyczące tzw. deklaracji wekslowej.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 8 marca 2013

Jak odsprzedać wycieczkę lub pobyt w hotelu?

W życiu zdarzają się nieprzewidziane sytuacje. Może to w dosyć poważnym stopniu wpłynąć na Twoje plany urlopowe. Jeśli nie zdążyłeś wykupić wycieczki, sytuacja w zasadzie nie stanowi większego problemu, gorzej gdy wpłaciłeś już kaucję lub wyjeżdżasz następnego dnia. Czy w takich sytuacjach można jeszcze odsprzedać wycieczkę lub pobyt…

Data utworzenia: 5 października 2014

Czy można odstąpić od umowy przedwstępnej?

Wiele osób uważa, że podpisanie jakiejkolwiek umowy oznacza, że zawsze trzeba wykonać zawarte w niej postanowienia. W praktyce jest zupełnie inaczej, jako strona umowy masz bowiem pełne prawo od niej odstąpić, choć czasem konieczne jest zapłacenie kary umownej. Nie ma przy tym znaczenia charakter danej umowy –dzięki temu odstąpić można także…

Data utworzenia: 4 grudnia 2014

Prezydent zrobił kolejny krok ku ratyfikacji konwencji dot. zwalczania przemocy wobec kobiet

Prezydent RP podpisał ustawę uchwaloną przez Sejm w dniu 6 lutego 2015 roku w sprawie ratyfikacji Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Choć nie jest to równoznaczne z ratyfikacją samej konwencji

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 16 marca 2015

Wezwanie do spełnienia świadczenia

ostateczne rozstrzygnięcie. Istnieje jednak sposób na przymuszenie nierzetelnego dłużnika do tego, aby wykonał on swój obowiązek. Chodzi oczywiście o wezwanie do spełnienia świadczenia. W praktyce jest ono wystarczające, aby wypełnił on swój obowiązek.

Data utworzenia: 20 maja 2015
« Poprzednia 1 … 1093  |  1094  |  1095  |  1096  |  1097 … 2508 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.