Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+o+wyznaczenie++terminu+rozprawy
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 25079 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Kiedy można zatrudnić młodocianego?

Prawo pracy hołduje zasadzie zatrudniania osób pełnoletnich. Od ej zasady istnieją jednak pewne odstępstwa, w związku z czym w Kodeksie pracy możemy odnaleźć regulację pozwalającą na zatrudnianie młodocianych. Musimy oczywiście pamiętać, że takie osoby mogą zdobyć pracę po spełnieniu kilku kluczowych warunków.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 27 stycznia 2014

Prowadzenie kantoru

Ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. – Prawo dewizowe jest jednym z mniej popularnych aktów prawnych w Polsce, a szkoda bo znajdziemy w nim wiele ciekawych przepisów. Wśród wielu instytucji regulowanych Prawem dewizowym są chociażby kantory. Zobaczmy zatem jakie są podstawowe zasady wykonywania takiej właśnie działalności.

Data utworzenia: 7 lutego 2014

Nie chcesz mandatu? To go nie przyjmuj

Każdy kto choć raz dostał mandat za przekroczenie prędkości wie, że nie jest to przyjemna sytuacja. Konieczność uiszczenia wysokiej kwoty pieniężnej jest jednak niczym w porównaniu do punktów karnych, co w przypadku niektórych kierowców może zakończyć się nawet utratą prawa jazdy. Policjanci z reguły nie stosują upomnień, nie oznacza to…

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 22 kwietnia 2014

Czy możliwa jest zmiana pierwszeństwa zabezpieczenia hipoteką?

Hipoteka należy do ograniczonych praw rzeczowych na nieruchomości służących zabezpieczeniu wierzytelności wynikającej z oznaczonego stosunku prawnego, na mocy którego wierzyciel może dochodzić zaspokojenia z nieruchomości, z pierwszeństwem przed wierzycielami osobistymi każdoczesnego właściciela nieruchomości.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 2 listopada 2012

Prawo do renty wypadkowej

Zgodnie z ustawą z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych, za wypadek przy pracy uważa się przede wszystkim nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną powodujące uraz lub śmierć

Data utworzenia: 11 listopada 2012

Jak dokonać zamiany lokali w spółdzielni mieszkaniowej?

Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym zamiana lokali w spółdzielni mieszkaniowej jest całkowicie dozwolona. Problem jednak w tym, iż przepisy odnoszące się do powyższej kwestii nie są całkowicie jednolite, przede wszystkim ze względu na fakt, iż prawo do takich lokali może przybierać różną formę – spółdzielczego własnościowego prawa…

Data utworzenia: 20 listopada 2012

Odmowa przyjęcia mandatu karnego - co dalej?

Mandat karny nie jest niczym przyjemnym, wie to chyba każdy kto doświadczył kontroli policyjnej. Nie każdy jednak wie, że kierowca nie ma obowiązku przyjmowania mandatu – zwłaszcza, gdy uważa, że nie popełnił wykroczenia drogowego. Ogólnie rzecz biorąc prawo do odmowy przyjęcia mandatu nie podlega jakimkolwiek warunkom, a kierowca może z niego…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 2 grudnia 2012

PARP: 750 mln zł na tegoroczne dotacje dla firm. Pierwszy konkurs już 4 lutego

750 milionów złotych czeka w tym roku na przedsiębiorców, którzy wystartują w konkursach organizowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach działań 8.1 i 8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Uzyskane w ten sposób środki mają być przeznaczone na inwestycje związane z rozwojem procesów informatycznych w firmie…

Data utworzenia: 31 stycznia 2013

Odpowiedzialność cywilna członków zarządu

Niewykonane zobowiązania zaciągnięte przez spółkę kapitałową (spółkę akcyjną lub spółkę z o.o.) obciążają co do zasady samą spółkę. Niekiedy jednak można przerzucić ową odpowiedzialność na członków zarządu konkretnej spółki. Warto pomyśleć zatem o

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 7 lutego 2013

Zwolnienie po urlopie wychowawczym

Rozwiązanie stosunku pracy musi być zgodne z przepisami prawa pracy. Ustawodawca przewiduje szereg wymogów jakie powinny zostać spełnione, aby zwolnienie pracownika było w pełni skuteczne. Warto przy tym pamiętać, że ustawodawca wprowadza pewne okresy ochronne, w których pracodawca nie może zwolnić zatrudnianej osoby – przykładem może być pozostawanie…

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 21 sierpnia 2013
« Poprzednia 1 … 1088  |  1089  |  1090  |  1091  |  1092 … 2508 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.