Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+o+wyznaczenie++terminu+rozprawy
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 25079 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Odpis skargi musi być identyczny w swej zawartości ze skargą

Skargę do wojewódzkiego sądu administracyjnego wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie, bezczynność lub przewlekłe prowadzenie postępowania jest przedmiotem skargi. Do skargi należy także dołączyć jej odpisy i odpisy załączników dla doręczenia ich stronom.

Data utworzenia: 19 października 2014

Czy spadkobiercy mogą spłacić odwrócony kredyt hipoteczny?

Odwrócony kredyt hipoteczny będzie mógł być spłacony w każdym czasie przez kredytobiorcę w całości bądź w części. Wówczas spłacie będzie podlegała suma wypłaconej kwoty odwróconego kredytu hipotecznego, odsetek oraz innych kosztów niezapłaconych przez kredytobiorcę przed spłatą kredytu, należnych do dnia spłaty. W przypadku spłaty…

Kategoria: Spadki
Data utworzenia: 17 listopada 2014

Czy znasz różnicę pomiędzy zaliczką i zadatkiem?

Uczestnikom obrotu zdarza się niejednokrotnie zawierać umowy cywilnoprawne, na podstawie których strona (bądź strony) zobowiązana jest do uiszczenia określonej kwoty pieniężnej tytułem zaliczki lub zadatku. Czy zastanawiałeś się, jaka jest różnica pomiędzy zaliczką i zadatkiem?

Data utworzenia: 24 listopada 2014

Jaka kara grozi za paserstwo?

Pomaganie przestępcom może być świadome lub nieświadome. Ten drugi przypadek nie oznacza jednak, że z pewnością unikniesz odpowiedzialności karnej. Przykładem nieumyślnego dokonania czynu zabronionego może być chociażby paserstwo – sprawdźmy jaka kara grozi za ten występek.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 28 grudnia 2014

Jak prawidłowo zawrzeć umowę ubezpieczenia?

Umowa ubezpieczeniowa, bez względu na to co jest jej przedmiotem, dla swej ważności musi być potwierdzona przez dwóch kontrahentów – ubezpieczyciela i klienta. Jak się okazuje takie potwierdzenie niekoniecznie musi przybierać postać tradycyjnego podpisu składanego na papierowej umowie.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 21 stycznia 2015

Pełnomocnictwo do sprzedaży nieruchomości

Dom czy mieszkanie w bloku można sprzedać samodzielnie lub przy pomocy pośrednika od nieruchomości. Pierwszy sposób pozwala zaoszczędzić pewną sumę pieniędzy, drugi zaś jest efektywniejszy (korzystając z usług pośrednika, możesz szybciej sprzedać swoje mieszkanie). Pamiętaj jednak, że decydując się na sprzedaż nieruchomości za pośrednictwem…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 19 kwietnia 2015

Zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego jest aktem prawa miejscowego, przyjmowany w formie uchwały właściwej rady gminy, który ma na celu określenie przeznaczenia, warunków zagospodarowania i zabudowy terenu oraz rozmieszczenie inwestycji celu publicznego.

Data utworzenia: 30 sierpnia 2012

Kolegium odwoławcze jak sąd

W dniu 16 grudnia 2008 roku Trybunał Konstytucyjny rozpoznał pytanie prawne Naczelnego Sądu Administracyjnego dotyczące zasad wyłączenia członka samorządowego kolegium odwoławczego w postępowaniu o ponowne rozpatrzenie wniosku. Zadaniem TK było

Data utworzenia: 15 grudnia 2008

Jak poprawić złą historię kredytową?

W najbliższej przyszłości zamierzasz ubiegać się o kredyt gotówkowy lub hipoteczny? Bank z pewnością skrupulatnie sprawdzi Twoją historię kredytową. Jeżeli nie jest ona najlepsza, dowiedz się, co możesz zrobić, aby ją poprawić.

Data utworzenia: 22 kwietnia 2018

Zezwolenie na import produktów leczniczych

Na stronie Ministerstwa Zdrowia ( www.mz.gov.pl ) został opublikowany projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie wzoru zezwolenia na wytwarzanie produktów leczniczych i wzoru zezwolenia na import produktów leczniczych. Ów projekt stanowi wykonanie upoważnienia zawartego w art. 40 ust. 3 ustawy z dnia 6 września 2001 r. – Prawo farmaceutyczne…

Słowa kluczowe: lek
Data utworzenia: 6 kwietnia 2008
« Poprzednia 1 … 1077  |  1078  |  1079  |  1080  |  1081 … 2508 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.