Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+o+wyznaczenie++terminu+rozprawy
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 25079 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Dodatek dla sieroty zupełnej

rodziców i tyko ona może ubiegać się o ten dodatek. Nie otrzyma więc go osoba, której jedno z rodziców żyje. Kwestię dodatku dla sieroty zupełnej reguluje Ustawa z dnia 17 grudnia 1998r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z

Data utworzenia: 4 lutego 2013

Odpowiedni wiek dla motocyklistów...

Wraz z początkiem 2013 r. weszły w życie zupełnie nowe przepisy regulujące zasady nabywania uprawnień do kierowania konkretnymi pojazdami. Zgodnie z zapisami ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami, w polskim systemie prawnym

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 11 marca 2013

Marek Sawicki: Polska musi odwołać się w sprawie zwrotu 80 mln euro

Program wsparcia gospodarstw niskotowarowych, którego brak kontroli zarzuciła Polsce Bruksela, był realizowany zgodnie z ustaleniami zapisanymi w traktacie akcesyjnym naszego kraju do Unii Europejskiej. Według byłego wiceministra rolnictwa Marka Sawickiego, Komisja Europejska zmieniła reguły w trakcie realizowania programu, dlatego to urzędnicy w Brukseli…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 7 maja 2013

Nowe zasady w zasiłkach chorobowych dla przedsiębiorców

przewidziane są w projekcie założeń projektu ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, przyjętym we wtorek przez rząd.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 3 czerwca 2013

Ustalenie podstawy wymiaru kapitału początkowego dla osób wracających z urlopów wychowawczych

Podstawowym aktem prawnym regulującym polskie świadczenia pieniężne emerytów i rencistów jest oczywiście ustawa z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Określa ona warunki nabywania prawa do świadczeń

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 24 czerwca 2013

Choinka z własnego pola? Musisz mieć zezwolenie na jej wycięcie

Nieodłącznym elementem tradycji bożonarodzeniowej jest świąteczna choinka. Część z nas woli postawić obok wigilijnego stołu tę sztuczną, gdyż jest mniej kłopotliwa – nie gubi igieł, nie trzeba jej podlewać i raz kupiona starcza na lata. Dla innych natomiast święta bez tradycyjnego zapachu igliwia nie są prawdziwym Bożym Narodzeniem. Wprawdzie…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 15 grudnia 2014

Jak prowadzić w Polsce firmę zarejestrowaną za granicą?

Z różnych względów zdarza się, że Polacy rejestrują swoje firmy w innych krajach niż rodzimy. Mogą oni jednak prowadzić swoje przedsiębiorstwa także w Polsce. Na jakich zasadach jest to możliwe?

Data utworzenia: 20 czerwca 2012

Zapis na sąd polubowny

Umowa, na mocy której strony poddają spór pod rozstrzygnięcie sądu polubownego nazywana jest zapisem na sąd polubowny. Może stanowić odrębną umowę, a także może być zawarty jako klauzula w innej umowie. Gdy strony umówią się na sąd polubowny w przypadku wyniknięcia sporów związanych z danym stosunkiem prawnym w przyszłości zapis ten nazywamy…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 12 września 2012

Nowe dowody – nowe problemy

Wielu naszych rodaków pracujących poza granicami Polski będą musieli w najbliższym czasie wymienić starą książeczkę na nowy plastikowy dowód osobisty. Czy stanie się to do końca 2007 roku, czy trochę później – problem jest ten sam. Według polskiego prawa wszelkie formalności należy załatwić osobiście, ponieważ konieczne jest, aby na…

Słowa kluczowe: dowód osobisty
Data utworzenia: 17 września 2007

Rękojmia wiary publicznej ksiąg wieczystych

W dniu 20 kwietnia 2009 roku Trybunał Konstytucyjny rozpoznał skargę konstytucyjną Romualda N. dotyczącą rękojmi wiary publicznej ksiąg wieczystych. Sędziowie TK rozstrzygali w sprawie zgodności art. 6 ustawy z dnia 6 lipca 1982 roku o księgach

Słowa kluczowe: księga wieczysta
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 20 kwietnia 2009
« Poprzednia 1 … 1057  |  1058  |  1059  |  1060  |  1061 … 2508 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.