Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+o+wyznaczenie++terminu+rozprawy
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 25079 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Jak zarejestrować nowy samochód kupiony za granicą?

Wiele osób, które myśli o zakupie nowego samochodu coraz częściej wyjeżdża za granicę, aby tam kupić wymarzone, nowe auto. Jeśli właśnie wróciłeś np. salonu samochodowego w Berlinie, gdzie kupiłeś nowy samochód i nie wiesz jak go zarejestrować

Data utworzenia: 4 grudnia 2014

Jak poprawnie wykreślić wpis z rejestru zastawów?

Dokonywanie wpisów w rejestrze zastawów musi odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami, a te wskazują na konieczność składania odpowiednich wniosków. Przejdźmy jednak do kwestii wykreślania informacji z takiego rejestru. Jak się okazuje może to nastąpić nie tylko z inicjatywy uprawnionej osoby, ale także z mocy samego prawa. W tym drugim…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 26 czerwca 2014

Co zrobić, gdy sprawca wypadku zbiegł?

W maju 2008 roku jadący ze znaczną prędkością pojazd, którego kierowca stracił panowanie nad kierownicą, wjechał na chodnik, po którym szła moja żona. Na skutek wypadku doznała ona pęknięcia kości czaszki i obrzęku mózgu. Do dzisiaj żona znajduje się pod opieką neurologa i cierpi na napadowe silne bóle głowy. Niestety, sprawca zbiegł z…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 8 października 2015

Lista osób oczekujących na przeszczep

Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt rozporządzenia w sprawie krajowej listy osób oczekujących na przeszczepienie. W porównaniu do dotychczasowego stanu prawnego projekt wprowadza zmiany przede wszystkim o charakterze legislacyjnym i

Kategoria: Prawo medyczne
Data utworzenia: 20 sierpnia 2009

Spółdzielcze prawo do lokalu a rozwód małżonków

Rozwiązanie małżeństwa jest zawsze związane z określonymi skutkami w różnych sferach prawnych. Większość rozwiedzionych osób jest najbardziej zainteresowana uregulowaniem wzajemnych stosunków majątkowych, a także prawnorodzinnych – jeżeli oczywiście istnieją małoletnie wspólne dzieci. Jedną z problematycznych kwestii związanych z rozwodem…

Data utworzenia: 7 grudnia 2012

Odbiór osobisty przedmiotu kupionego w Internecie, a prawo odstąpienia do umowy

Zamawiasz towar w Internecie – oszczędzasz zarówno czas i pieniądze… jeśli dodatkowo chcesz zmniejszyć ostateczną cenę towaru, zwracasz się do sprzedawcy z zapytaniem czy możesz odebrać zakupiony towar na miejscu, np. w jego stacjonarnym sklepie. Czy w takiej sytuacji, przysługuje Ci prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość?

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 29 czerwca 2014

Poradnik konsumenta: Nie odbierasz towaru oddanego do reklamacji? Będziesz obciążony kosztami jego przechowywania

– przez obowiązujące przepisy prawa. Mało kto jednak wie, że zwlekając z odbiorem rzeczy oddanej do naprawy narażamy się na dodatkowe koszty. Jakie? O tym czytaj poniżej.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 16 października 2014

Gwarancja i rękojmia to nie to samo - sprawdź, jaka jest różnica

, jak i z tytułu gwarancji. Czym zatem jest ta rękojmia i gwarancja? Czym różnią się obie instytucje? O tym poniżej...

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 5 listopada 2014

Do czego potrzebny jest dowód osobisty?

? Jego brak nie tylko uniemożliwi Ci załatwienie sprawy w urzędzie, ale także może nieść ze sobą poważniejsze konsekwencje? Jakie? O tym dowiesz się czytając ten artykuł.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 29 grudnia 2014

Ślub konkordatowy

Ślub konkordatowy to ślub kościelny, który wywiera skutki cywilno-prawne. W Polsce prawo udzielania ślubu konkordatowego posiada 11 Kościołów i związków wyznaniowych. W przypadku Kościoła rzymskokatolickiego jest to możliwe na podstawie Ustawy o

Data utworzenia: 2 kwietnia 2012
« Poprzednia 1 … 1004  |  1005  |  1006  |  1007  |  1008 … 2508 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.