Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

VAT od usług noclegowych nie do odliczenia

Rezerwując hotel dla pracownika, czy wynajmując pokój w innej miejscowości w związku z wyjazdem służbowym podatnikowi nie będzie przysługiwało prawo do odliczenia VAT-u, mimo, iż zakupów tych dokonuje w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Data utworzenia: 10 lipca 2013

Jak drogo może kosztować spóźnienie do pracy?

Obowiązki pracownika zostały określone w art. 100 Kodeksu pracy, zgodnie z którym, pracownik jest obowiązany wykonywać pracę sumiennie i starannie oraz stosować się do poleceń przełożonych, które dotyczą pracy, jeżeli nie są one sprzeczne z

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 31 lipca 2013

Prawo do kontaktów dziadków z wnukami

Wykonywanie władzy rodzicielskiej wiąże się nierozerwalnie z utrzymywaniem kontaktów z dzieckiem. Warto przy tym zaznaczyć, że pozbawienie choćby jednego z rodziców władzy rodzicielskiej nie przesądza o zakazie utrzymywania takich kontaktów. Polski

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 5 września 2013

Trzy kroki do bezpiecznego wynajmu mieszkania

Wynajmując mieszkanie podejmujemy pewne ryzyko. Zdarza się, że lokatorzy nie dbają o najmowany lokal a jego wyposażenie ulega zniszczeniu. Nieuczciwy najemca, może również zalegać z opłatą czynszu. Nie warto jednak zniechęcać się do najmu, gdyż

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 18 września 2013

Prawo zamówień publicznych do napisania od nowa

Chaos w pracach nad Prawem zamówień publicznych. Nad kilkunastoma projektami jego nowelizacji pracuje właśnie Sejm. Dodatkowo Urząd Zamówień Publicznych proponuje zmiany przepisów, które jeszcze nie weszły w życie oraz przedstawiają wiele sprzecznych ze sobą propozycji zmian tych samych przepisów. Prawo zamówień publicznych jest jedną z najczęściej…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 26 września 2013

Zwrot odprawy po przywróceniu pracownika do pracy

Pracownik, wnosząc pozew o przywrócenie go do pracy, musi liczyć się z tym, że powództwo może zostać uwzględnione i wtedy odpadnie podstawa wypłaty odprawy z art. 8 ustawy z 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 3 października 2013

Czy można zmusić kogoś do leczenia odwykowego?

Leczenie odwykowe powinno być rozpoczynane z inicjatywy osoby uzależnionej od alkoholu lub innych środków odurzających – przyjmuje się, że skuteczność terapii jest wtedy znacznie większa, niż gdyby skierować pacjenta na leczenie wbrew jego woli. Z drugiej strony osoby uzależnione nie zawsze chcą podjąć się takiego leczenia, w takiej sytuacji…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 22 października 2013

Propozycje rządu doprowadzą do likwidacji emerytur kapitałowych

Realizacja propozycji zawartych w projekcie przesłanym przez rząd do konsultacji społecznych doprowadziłaby do całkowitej likwidacji kapitałowej części systemu emerytalnego, która jest Polakom potrzebna – uważa Konfederacja Lewiatan.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 24 października 2013

Prawo ojca do kontaktów z dzieckiem

Realizacja prawa do kontaktów z własnym dzieckiem jest niezależna od tego czy rodzicowi przysługuje pełnia praw rodzicielskich. Polski system prawny przewiduje możliwość kontaktowania się z dziećmi także wtedy, gdy ojciec lub matka zostali

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 25 października 2013

Prawo do obrony w procesie karnym

Zasada prawa do obrony w postępowaniu karnym została wyrażona w art. 42 ust. 2 Konstytucji RP. Zgodnie z powyższym przepisem, każdy, przeciw komu prowadzone jest postępowanie karne, ma prawo do obrony we wszystkich stadiach postępowania. Może on w

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 5 listopada 2013
« Poprzednia 1 … 983  |  984  |  985  |  986  |  987 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.