Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Orzeczenie o niepełnosprawności nie jest jedynym dokumentem przy ustalaniu zasiłku

Wnioskodawczyni wystąpiła do organu samorządu ds. świadczeń rodzinnych o przyznanie zasiłku pielęgnacyjnego na podstawie orzeczenia wojewódzkiego zespołu ds. orzekania niepełnosprawności. Organ odmówił jednak wnioskodawczyni przyznania prawa do

Data utworzenia: 19 lutego 2013

Czy pracodawca musi przyjąć wypowiedzenie?

jakie warunki muszą zostać spełnione, aby wypowiedzenie umowy o pracę było uznane za ważne i w pełni skuteczne. Pojawia się tu jednak pytanie – czy odmowa przyjęcia wypowiedzenia przez naszego szefa czyni nasze działania nieskutecznymi?

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 23 sierpnia 2013

Czy możliwa jest zmiana w wykonywaniu zamówienia o roboty budowlane?

Prawo budowlane należy do jednych z trudniejszych polskich ustaw, wszystko przez dosyć skomplikowaną procedurę i konieczność dbania o prawidłowość wykonywania zleconych robót na każdym etapie realizacji zawartej umowy. Problem może pojawić się, gdy

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 6 września 2013

Jak napisać pozew o alimenty na rzecz dziecka?

Zgodnie z treścią art. 133 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 26 września 2013

Sprawdź, jak wypowiedzieć umowę o świadczenie usług telewizyjnych

Podpisałeś umowę o świadczenie usług telewizyjnych i chcesz ją rozwiązać? Sprawdź w jaki sposób należy to zrobić!

Data utworzenia: 11 grudnia 2014

Zmiany w kredytach z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego

zakresu właściwości energetycznych budynków, minimalnych powierzchni mieszkań przeznaczonych do zasiedlenia przez określoną liczbę osób oraz wyposażenia technicznego budynków i mieszkań. W związku z wejściem w życie nowego rozporządzenia traci moc

Słowa kluczowe: kredyt
Data utworzenia: 30 listopada 2007

Polecenie zapłaty

Ustawa Prawo bankowe z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz.U. Nr 140, poz. 939 z pózn. zm) określa, że polecenie zapłaty jest formą rozliczenia pieniężnego bezgotówkowego.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 26 czerwca 2013

Zawieszenie renty socjalnej

Zgodnie z treści art. 4 ustawy z dnia 27 czerwca 2003 r. o rencie socjalnej, renta socjalna przysługuje osobie pełnoletniej całkowicie niezdolnej do pracy z powodu naruszenia sprawności organizmu, które powstało przed ukończeniem 18. roku życia; w

Data utworzenia: 4 lutego 2013

Spółdzielcze prawo własnościowe

własnościowe jest zbliżone w swej konstrukcji do prawa własności, jednak należy ono do ograniczonych praw rzeczowych. W związku z tym nie będzie ono tak szerokie jak cywilnoprawna własność.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 6 maja 2013

Składanie uwag do projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego

wewnętrznych, morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej oraz terenów zamkniętych, należy do zadań własnych gminy. Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy danej gminy nie mogą aktywnie uczestniczyć w tworzeniu takiego planu.

Data utworzenia: 1 lipca 2013
« Poprzednia 1 … 965  |  966  |  967  |  968  |  969 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.