Wniosek o wyłączenie komornika -
Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.
2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9
- dokumentacja od adwokata
- wynik+egzaminu+maturalnego
- składki+na+ubezpieczenia+rentowe+pracowników
- obowiązek składania sprawozdań przez opiekuna prawnego
- poręczenia+i+gwarancje
- dzierżawca
- poddanie+się+egzekucji
- konwencja
- bezpieczeństwo informacji
- z+wniosku
- strona+w+sprawie4
- Teren Zieleni urządzonej
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- obrona z urzędu
- obowiązkowa obrona
Wyszukiwana fraza:
wniosek+do+komornika+o+rozliczenie

Zmiany w urlopach wychowawczych
Od prawie dwóch miesięcy obowiązują nowe przepisy dotyczące urlopu wychowawczego. Regulacje te z pewnością wpłyną na życie zawodowe i rodzinne wielu zatrudnionych na podstawie umów o pracę. Sprawdźmy, co się zmieniło!
Słowa kluczowe:
urlop wychowawczy, wniosek i urlop wychowawczy, wymiar urlopu wychowawczego, zmiana w urlopach wychowawczych
Typ: Artykuł
Kategoria: Praca
Data utworzenia: 25 lutego 2016
Jak zarządzać urlopem swojego pracownika?
Nadchodzący koniec roku to dobry moment, aby zastanowić nad planami na przyszły rok. Niejednokrotnie pracodawcy w tym czasie oczekują od swoich pracowników wskazania planów co do urlopu, który pracownicy nabywają z początkiem stycznia. Służy temu
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 19 stycznia 2011
Dlaczego warto składać wnioski kredytowe równolegle do kilku banków?
sytuacji zdecydowanie się wyłącznie na ofertę banku, która w największym stopniu spełnia nasze oczekiwania i jest najlepiej dostosowana do naszych możliwości, jest słuszną decyzją tylko z pozoru. Dlaczego? Gdyż za staraniem się o kredyt równolegle w paru
Typ: Artykuł
Kategoria: Inne
Data utworzenia: 24 marca 2011
Żądanie udzielenia urlopu na żądanie winno być zgłoszone przed rozpoczęciem pracy
się w pracy. Z tego też powodu pracownik, który nie jest w stanie się stawić do pracy może zażądać od pracodawcy udzielenia mu tego rodzaju urlopu.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 28 listopada 2012
Ugoda przed komisjami regulacyjnymi
Uczestnicy postępowania regulacyjnego mogą niemal dowolnie kształtować treść ugody, zawierając w niej np. postanowienia o rekompensacie pieniężnej w zamian za rezygnację z roszczenia. Muszą jednak pamiętać, że zawarta ugoda jest ostateczna.
Słowa kluczowe:
postępowanie regulacyjne, regulacja roszczeń kościelnych osób prawnych, roszczenia kościelne osób prawnych, sprawy majątkowe kościołów
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 2 stycznia 2013
Interpretacja ogólna w razie rozbieżnych stanowisk fiskusa
dokonują sprzecznych interpretacji. W takiej sytuacji każdy podatnik może wystąpić o wydanie interpretacji ogólnej – przypomina Tax Care.
Słowa kluczowe:
interpretacja ogólna, nieścisłości polskiego prawa podatkowego, organ podatkowy, podatki
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 22 lipca 2013
Urlop na żądanie
W życiu każdego pracownika zdarzają się wypadki losowe, w wyniku których konieczne jest natychmiastowe uzyskanie dnia wolnego od pracy. Pomoc w takich właśnie sytuacjach przynosi urlop na żądanie. Wbrew obiegowej opinii, nie dotyczy to tylko przypadków „syndromu dnia poprzedniego”, choć w tej konkretnej sytuacji urlop ten stanowi istne dobrodziejstwo…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 17 października 2011
Nowe zasady uznawania za obywatela polskiego są zgodne z konstytucją
Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepisy rozszerzające zakres przesłanek uznania za obywatela polskiego są zgodne z art. 137 Konstytucji.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 12 marca 2012
Fiskus nie zdradzi tajemnicy podatkowej adwokatowi
Akta podatkowe objęte są tajemnicą skarbową, co w konsekwencji skutkuje ściśle kontrolowanym dostępem do ich zawartości. Wgląd do dokumentacji skarbowej, niezawierającej przy tym informacji bankowej, posiadają tylko nieliczni, do których nie zalicza
Słowa kluczowe:
adwokat, adwokat strony przeciwnej, informacje bankowe, przestrzeganie tajemnicy skarbowej
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 16 czerwca 2012
Zezwolenie na reklamę w pasie drogowym
po uzyskaniu stosownego zezwolenia, które wydaje, w drodze decyzji administracyjnej, właściwy zarządca drogi. Kwestie dotyczące tego tematu reguluje Ustawa z dnia 21 marca 1985r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2007r., Nr 19, poz. 115 ze zm.).
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 13 sierpnia 2012
« Poprzednia | 1 … 938 | 939 | 940 | 941 | 942 … 3165 | Następna » |