Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Elektroniczna informacja o doręczeniu

Doręczenia pism procesowych to jedne z ważniejszych czynności w polskiej procedurze sądowej. Od prawidłowego przekazania listu nierzadko zależy prawidłowość toczącego się postępowania w danej sprawie. Jesteśmy jednym z nielicznych europejskich krajów, w których funkcjonuje zasada tzw. zwrotki, czyli potwierdzenia otrzymania przesyłki sądowej…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 7 czerwca 2013

Umowa o roboty budowalne

Przez umowę o roboty budowlane wykonawca zobowiązuje się do oddania przewidzianego w umowie obiektu, wykonanego zgodnie z projektem i z zasadami wiedzy technicznej, a inwestor zobowiązuje się do dokonania wymaganych przez właściwe przepisy czynności

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 14 czerwca 2013

Wygaśnięcie umowy o pracę

Stosunek pracy wygasa z mocy prawa w przypadkach określonych w Kodeksie pracy (dalej KP) oraz w przepisach szczególnych.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 25 czerwca 2013

Umowa o kredyt konsumencki

Ustawa o kredycie konsumenckim z dnia 12 maja 2011 r. (Dz.U. Nr 126, poz. 715 z pózn. zm.) reguluje umowę kredytu konsumenckiego.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 10 lipca 2013

Pozew o zapłatę

Pozew o zapłatę jest pismem procesowym inicjującym postępowanie sądowe w konkretnej sprawie. Jak każde pismo kierowane do sądu podlega określonym wymogom formalnym, te z kolei zostały wprost wyrażone w Kodeksie postępowania cywilnego.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 19 lipca 2013

Przedawnieanie roszczenia o zadośćuczynienie

związanego ze szkodą niemajątkową. Roszczenie o zadośćuczynienie, podobnie jak roszczenie o odszkodowanie, może jednak zostać zgłoszone w ściśle oznaczonym terminie.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 30 lipca 2013

Myślisz o otworzeniu SPA...?

Łóżko lub kabinę do opalania po każdym użyciu dezynfekuje się, a informację o wykonaniu tej czynności umieszcza się w widocznym miejscu.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 2 września 2013

Umowa o zarządzanie przedsiębiorstwem

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej nie jest łatwym zadaniem, choć z pozoru może się takie wydawać. Dotyczy to w szczególności dużych i średnich przedsiębiorców. W praktyce korzystają oni z pomocy wykwalifikowanych menedżerów, dzięki którym zyskują pewność, że ich działalność będzie prawidłowo wykonywana. Aby skorzystać…

Data utworzenia: 11 września 2013

Umowa o współpracy

Polski system prawny przewiduje kategorię tzw. umów nienazwanych, do której z pewnością możemy zaliczyć umowę o współpracy. Tym samym konstrukcji prawnej powyższego zobowiązania nie odnajdziemy w żadnym akcie prawnym – decydujące znaczenie w tej

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 12 września 2013

Roszczenie o zwrot nakładów

. Niekiedy jednak posiadacz może nie być świadomy tego, że prawo własności rzeczy przysługuje innej osobie – w takiej sytuacji mamy do czynienia z tzw. posiadaniem w dobrej wierze.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 18 października 2013
« Poprzednia 1 … 931  |  932  |  933  |  934  |  935 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.