Wniosek o wyłączenie komornika -
Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.
2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9
- oddelegowanie pracownika do pracy w innej miejscowości
- kwarantanna
- prawo wystawiania recept
- ubezpieczenie dla lekarzy
- refundowane leki
- przepisywanie leków refundowanych
- zawód lekarza
- ceny leków refundowanych
- Pelion
- firma farmaceutyczna
- leki refundowane w obrocie hurtowym
- ustawa refundacyjna
- pielęgniarka POZ
- fałszywe zaświadczenie
- obowiązek lekarza poinformować pacjenta o chorobie
Wyszukiwana fraza:
wniosek+do+komornika+o+rozliczenie

Ustawa śmieciowa do wymiany?
Nie tak dawno cała Polska żyła dużymi zmianami wprowadzanymi poprzez nowelizację ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Ustawa śmieciowa miała zmienić nasze podejście do kwestii ekologii i segregowania śmieci
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 29 listopada 2013
Konstytucja do poprawki?
Od jakiegoś czasu polityce przekonują, iż zmiana obecnego kształtu Konstytucji RP jest nie tyle bardzo potrzebna, co nieunikniona. Głównym argumentem propagatorów zmian jest fakt, iż obowiązuje ona w praktycznie niezmienionym kształcie już od 1997 r. Kwestia nowego brzmienia ustawy zasadniczej wiąże się także z niedawno poruszanym problemem wykonywania…
Słowa kluczowe:
orzeczenia trybunału, orzeczenia trybunału konstytucyjnego, orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, Trybunał Konstytucyjny
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo konstytucyjne
Data utworzenia: 29 listopada 2013
Peruka do zadań specjalnych
. nawigację czy prowadzenie wykładu. Mówiąc o potencjalnych ulepszeniach wynalazku, Japończycy wymieniają wykorzystanie ultradźwięków do wykrywania obiektów.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo nowych technologii
Data utworzenia: 3 grudnia 2013
Po receptę do pielęgniarki
Wczoraj weszły w życie przepisy ustawy z dnia 22 lipca 2014 r. o zmianie ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej oraz niektórych innych ustaw. W myśl obowiązujących już przepisów pielęgniarki i położne będą mogły udzielać samodzielnie niektórych
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo medyczne
Data utworzenia: 11 września 2014
Przez porażki do sukcesu
Nie ważne, czy śmierć jest nagła, nieprzewidziana i nikt nie jest na nią przygotowany, czy nadchodzi z uprzedzeniem. Każda strata boli tak samo. Razem z odejściem kogoś, kogo się kocha, traci się coś, czego nigdy już nie będzie można odzyskać. I chociaż znane jest powiedzenie, że czas leczy rany, i doskonale wiemy, że nikt nie żyje wiecznie…
Słowa kluczowe:
odszkodowanie, odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby, wypadek w pracy, zadośćuczynienie za śmierć
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 28 stycznia 2015
Pełnomocnictwo do sprzedaży nieruchomości
Dom czy mieszkanie w bloku można sprzedać samodzielnie lub przy pomocy pośrednika od nieruchomości. Pierwszy sposób pozwala zaoszczędzić pewną sumę pieniędzy, drugi zaś jest efektywniejszy (korzystając z usług pośrednika, możesz szybciej sprzedać swoje mieszkanie). Pamiętaj jednak, że decydując się na sprzedaż nieruchomości za pośrednictwem…
Słowa kluczowe:
nieruchomość, pełnomocnictwo, pełnomocnictwo do sprzedaży, pełnomocnictwo do sprzedaży nieruchomości
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 19 kwietnia 2015
Wezwanie do zapłaty
szybko ściągnięty). My proponujemy szybszy i przede wszystkim tańszy sposób ponaglenia dłużnika do wykonania zaległego obowiązku. O czym mowa? Oczywiście o wezwaniu do zapłaty.
Typ: Artykuł
Kategoria: Windykacja
Data utworzenia: 5 maja 2015
Wezwanie do zaniechania naruszeń
rozwiązanie. Chodzi oczywiście o wezwanie do zaniechania naruszeń. Dziś podpowiadamy jak je dobrze skonstruować.
Słowa kluczowe:
bezprawne naruszenie własności, naruszenie prawa własności, wezwanie do zaniechania naruszeń, zaniechanie naruszeń
Typ: Artykuł
Kategoria: Majątek i pieniądze
Data utworzenia: 18 maja 2015
Wezwanie do spełnienia świadczenia
ostateczne rozstrzygnięcie. Istnieje jednak sposób na przymuszenie nierzetelnego dłużnika do tego, aby wykonał on swój obowiązek. Chodzi oczywiście o wezwanie do spełnienia świadczenia. W praktyce jest ono wystarczające, aby wypełnił on swój obowiązek.
Typ: Artykuł
Kategoria: Majątek i pieniądze
Data utworzenia: 20 maja 2015
Prawo do renty socjalnej
W myśl art. 10 ustawy o rencie socjalnej prawo do renty socjalnej zostaje zawieszone w razie osiągania przychodu z tytułu działalności podlegającej obowiązkowi ubezpieczenia społecznego. Za działalność podlegającą obowiązkowi ubezpieczenia
Słowa kluczowe:
osoba uprawnionado renty socjalnej, prawo do renty socjalnej, renta socjalna, zawieszenie prawa do renty socjalnej
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 6 października 2011
« Poprzednia | 1 … 918 | 919 | 920 | 921 | 922 … 3165 | Następna » |