Wniosek o wyłączenie komornika -
Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.
2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9
- wypowiedzenie umowy w T-mobile
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- Wzór oświadczenia woli
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- użytkownicy
- praca
- waloryzacja emerytur
- nabycie
- złożenie deklaracji
- sankcja
- Kancelaria adwokacka
- obowiązki rodziców
- obowiązki pracowników
- zmiana wynagrodzenia
- elastyczna organizacja pracy
- deklaracja+VAT-7+D
- odległość między grobowcami
- vat+33
- możliwość+uboju+rytualnego
- osoba trzecia
- osoby trzecie
- uchwalenie+statutu+fundacji
- koszty sądowe
- pozbawienie wolności
- Składanie+wniosku+o+świadczenie+wychowawcze
- Wzór oświadczenia woli
- rozwiązanie umowy
- sprzeciwu wobec przetwarzania danych
- wsparcie+na+tworzenie+miejsc+pracy
- muzealia
Wyszukiwana fraza:
wniosek+do+komornika+o+rozliczenie

5 lat na skorzystanie z pominiętej ulgi
Niewykorzystana, przysługująca ulga internetowa w PIT lub nieumyślnie zaniżona kwota należnego podatku – na złożenie korekty deklaracji podatkowej podatnik ma 5 lat. Jeżeli fiskus rozpoczął kontrolę, skorygowanie błędu jest ograniczone.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 26 września 2013
Zwolnienia wchodzą do sieci
Od początku 2016 roku lekarze będą mogli zamienić papier na komputer. Elektronicznie wystawione zwolnienie to ułatwienie dla pacjenta, zakładu pracy i samego lekarza. Od razu po wystawieniu zwolnienie automatycznie przekazywane będzie do ZUS
Typ: Artykuł
Kategoria: Praca
Data utworzenia: 4 grudnia 2015
Do kogo kierować roszczenia?
było uszkodzone, bo brakowało w nim powietrza. Miał je przewieźć do zakładu wulkanizacyjnego, a następnie napompowaną oponę zainstalować na sprzęcie. W trakcie montażu dętka wybuchła.
Typ: Artykuł
Kategoria: Majątek i pieniądze
Data utworzenia: 5 lutego 2016
Regres do małoletniego
posiadał stosownych uprawnień oraz że on i syn nie mieli na głowie kasków ochronnych. Czy w związku z tym możemy starać się o odszkodowanie dla syna z polisy sprawcy wypadku – kierującego tirem?
Słowa kluczowe:
odpowiedzialność cywilna, odszkodowanie, regres do małoletniego, umowa ubezpieczenia OC
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 29 sierpnia 2016
Przywrócenie celnika do służby
13 lutego 2007 roku Trybunał Konstytucyjny rozpoznał wniosek Ogólnokrajowego Związku Zawodowego Służby Celnej Rzeczpospolitej Polskiej dotyczący funkcjonariuszy celnych. Jego zadaniem było rozstrzygnięcie w sprawie zgodności art. 25 ust. 1 pkt 8a
Słowa kluczowe:
konstytucja
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo konstytucyjne
Data utworzenia: 14 stycznia 2008
Prawo do renty rodzinnej
W dniu 6 marca Trybunał Konstytucyjny rozpoznał skargę konstytucyjną Eugenii M. dotyczącą prawa do renty rodzinnej. Zadaniem Trybunału Konstytucyjnego było rozstrzygnięcie w sprawie zgodności art. 57 ust. 1 w związku z art. 65 ust. 1 ustawy z dnia
Słowa kluczowe:
konstytucja, renta
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo konstytucyjne
Data utworzenia: 11 marca 2008
Straż Graniczna do koszar
pełnienia służby w systemie skoszarowanym, warunki i tryb kierowania do pełnienia tej służby oraz sposób jej pełnienia przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 9 kwietnia 2008
Prawo do wcześniejszej emerytury
W dniu 20 maja 2008 Trybunał Konstytucyjny rozpoznał skargę konstytucyjną Stanisława P. dotyczącą prawa do wcześniejszej emerytury w przypadku pracy w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze. Zadaniem Trybunału Konstytucyjnego było
Słowa kluczowe:
emerytura
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 20 maja 2008
Prawo do świadczenia pielęgnacyjnego
. Zadaniem TK było rozstrzygnięcie w sprawie zgodności: - art. 17 ust. 1 i ust. 5 pkt 2 lit. b ustawy z dnia 28 listopada 2003 roku o świadczeniach rodzinnych w zakresie, w jakim uniemożliwia przyznanie prawa do świadczenia pielęgnacyjnego, od którego
Słowa kluczowe:
rodzina zastępcza, świadczenie
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo konstytucyjne
Data utworzenia: 22 lipca 2008
Kto do eksmisji?
Wyrokiem rozwodowym Sąd Okręgowy rozwiązał związek małżeński stron z winy pozwanego. Wykonywanie władzy rodzicielskiej nad małoletnim synem zostało powierzone powódce, ponadto sąd zawiesił władzę rodzicielską ojca, zasądził na rzecz dziecka alimenty i orzekł eksmisję pozwanego z mieszkania. Ustalił, że pozwany znęcał się nad rodziną…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 1 października 2008
« Poprzednia | 1 … 914 | 915 | 916 | 917 | 918 … 3165 | Następna » |