Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Procedura ubiegania się o rentę

Organy rentowe właściwe ze względu na miejsce zamieszkania osoby ubiegającej się o świadczenie wydają decyzje o przyznaniu renty. Postępowanie w sprawie świadczenia może być wszczęte nie tylko na wniosek osoby zainteresowanej, ale również może być

Słowa kluczowe: renta
Data utworzenia: 2 lutego 2009

Ekwiwalent pieniężny za niewykorzystane urlopy lub czas wolny od służby

W dniu 23 lutego 2010 r. Trybunał Konstytucyjny rozpoznał wniosek Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów dotyczący ustawy o Policji. Zgodnie z nowym brzmieniem art. 6b ust. 4 ustawy o Policji na stanowiska

Słowa kluczowe: policja
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 25 lutego 2010

Osobista opieka nad dzieckiem

-rentowemu z mocy ustawy albo na wniosek, - rolnika i domownika, który nie podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników, - osobę będącą członkiem rodziny rolnika lub domownika, która nie spełnia warunków do podlegania ubezpieczeniu społecznemu rolników.

Data utworzenia: 25 listopada 2013

Ubezpieczony dłużnik może oddać dług

Wierzyciele poszukują różnych sposobów i źródeł zaspokojenia swojej należności przez dłużnika. W dobie wzrastającej popularności ubezpieczeń osobowych, w tym ubezpieczeń na życie (które aktualnie często są zbliżonym produktem do lokat bankowych

Słowa kluczowe: dług, egzekucja, ugoda, windykacja
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 9 grudnia 2010

Umowy o przeniesienie własności mieszkania

spółdzielni, który dopuścił do nie zawarcia umowy z osobą, która złożyła wniosek przed 31 lipca 2007 r. W tej sprawie jedni pokrzywdzeni złożyli wnioski o przekształcenie przysługującego im spółdzielczego prawa do lokalu przed tym dniem, a inni po tym dniu.

Kategoria: Umowy
Data utworzenia: 22 grudnia 2008

Kalendarium świadczeń rodzinnych

Trwa gorący okres składania wniosków o świadczenia rodzinne. Ważne, by pamiętać o terminach. Dzisiaj przedstawiany kalendarium, które pomoże Ci zaplanować, kiedy należy złożyć wniosek, by otrzymać na czas oczekiwane pieniądze.

Data utworzenia: 21 sierpnia 2018

Pozwolenie na broń sportową

Wnioskodawca wnioskiem z dnia 31 maja 2007 r. skierowanym do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach zwrócił się o wydanie pozwolenia na posiadanie broni palnej sportowej jednego egzemplarza pistoletu bocznego zapłonu i jednego egzemplarza

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 9 września 2009

Przeniesienie klauzuli wykonalności

wniosek wierzyciela bądź przez sąd z urzędu. Dzięki niemu można rozpocząć skuteczne dochodzenie należności wynikających z powyższego tytułu. O nadaniu klauzuli wykonalności sąd orzeka postanowieniem na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 19 września 2013

Sąd zwolnił cię z kosztów sądowych? Sprawdź, czy i kiedy będziesz musiał zwrócić koszty sądowe przeciwnikowi

Postępowanie sądowe wiąże się z koniecznością pokrycia licznych kosztów. Tych, których na to nie stać sąd może zwolnić z obowiązku ich poniesienia. Czy oznacza to, że strona zwolniona z kosztów sądowych nie będzie musiała także – w razie przegranej – zwracać kosztów procesu przeciwnika?

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 5 czerwca 2015

Zmiany w zastawie rejestrowym

Od 11 stycznia 2009 roku obowiązują przepisy ustawy z dnia 5 września 2008 roku o zmianie ustawy o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów oraz o zmianie innych ustaw. Konieczność nowelizacji ustawy wynika z oceny rezultatów ponad ośmioletniego

Słowa kluczowe: zastaw, zastaw rejestrowy
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 11 stycznia 2009
« Poprzednia 1 … 909  |  910  |  911  |  912  |  913 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.