Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Sprawdź czy należy Ci się pomieszczenie tymczasowe

Nawet, jeśli grozi Ci eksmisja z mieszkania nie musisz obawiać się, że wylądujesz na bruku. Prawo nie pozwala bowiem na tego rodzaju działania – nie wolno więc doprowadzić do tego, że dłużnik stanie się osobą bezdomną. Z drugiej jednak strony, jeśli

Data utworzenia: 4 marca 2015

[PIT-2010] Ulga internetowa

Jeżeli płacisz za używanie Internetu, możesz skorzystać z ulgi podatkowej, tzw. „ulgi internetowej”.

Data utworzenia: 17 marca 2011

Nie trać czasu - rozlicz sie przez Internet

737785 – dokładnie tyle interaktywnych formularzy PIT wpłynęło od podatników do systemu e-Deklaracje do dnia 27 kwietnia 2011 roku - do godz. 13. Ministerstwo Finansów rozpoczęło akcję „Kiedy wpadnie pierwszy milion?”, mającą na celu zachęcić do

Data utworzenia: 27 kwietnia 2011

Zwrot nadpłaconego podatku dochodowego

Nadpłata podatku dochodowego to kwota powstała między innymi w przypadku nadpłaty lub nienależnie zapłaconego podatku oraz podatku nienależnie pobranego przez płatnika lub w wysokości większej od należnej. Kwestie z tym związane regulują przepisy art. 72-80 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012r., poz. 749 ze zm.).

Data utworzenia: 30 grudnia 2013

Od marca nowe zasady rozliczaniu podatku VAT od pojazdów

Prawdopodobnie w marcu wejdą w życie przepisy regulujące rozliczanie podatku VAT od nabycia i użytkowania samochodów. Wczoraj rząd przyjął projekt ustawy w tej sprawie. Nowa ustawa ma uporządkować rynek pojazdów firmowych o masie do 3,5 tony.

Data utworzenia: 29 stycznia 2014

Menedżer rozliczy VAT, jeśli jest samodzielnym przedsiębiorcą

To od sposobu określenia w umowie odpowiedzialności zleceniodawcy wobec osób trzecich zależeć będzie, czy zatrudniający się w spółce menedżer wystawi za swoje zarządcze usługi faktury. Jeśli menedżer będzie miał np. własną polisę OC, czynności realizowane na podstawie kontraktu menedżerskiego będą podlegały opodatkowaniu VAT-em.

Data utworzenia: 31 stycznia 2014

Jak będzie wyglądała ulga internetowa za 2013 rok?

Ustawa z dnia 24 października 2012r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012r., poz. 1278) wprowadziła między innymi zmiany dotyczące zasad korzystania z ulgi internetowej. Po nowelizacji ulga została znacznie

Data utworzenia: 13 grudnia 2012

Aby otrzymać ulgę trzeba faktycznie samotnie wychowywać dziecko

W wyroku z dnia 16 listopada 2012r. ( sygn. akt I SA/Kr 698/12) Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie podzielił stanowisko Izby Skarbowej, zgodnie z którym prawo do ulgi z tytułu samotnego wychowywania dziecka nie przysługuje w przypadku, gdy

Kategoria: Orzecznictwo
Data utworzenia: 17 grudnia 2012

Ulga internetowa

Ulga internetowa to możliwość odliczenia od dochodu wydatków poniesionych z tytułu korzystania z Internetu. Przysługuje ona na podstawie art. 26 ust.1 pkt 6a Ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2010r., Nr

Data utworzenia: 7 stycznia 2013

W rocznym rozliczeniu podatkowym możemy uwzględnić darowiznę na organizację dobroczynną i 1 proc. podatku

W rozliczeniu podatkowym za 2012 rok podatnik może przekazać darowiznę na rzecz organizacji realizującej cele pożytku publicznego. Darowizna może być rzeczowa lub pieniężna. Podatnik, który przekazał darowiznę rzeczową, ale nie ma stosownych dokumentów, aby to udowodnić, może dopełnić formalności później. Przekazanie takiej darowizny nie…

Data utworzenia: 17 kwietnia 2013
« Poprzednia 1 … 902  |  903  |  904  |  905  |  906 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.