Wniosek o wyłączenie komornika -
Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.
2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9
- wniosek o ukaranie pracownika naganą
- oskarżyciel posiłkowy
- uchwała powołanie
- katalog otwarty
- norma prawna
- skarga na sędziów
- remont drogi
- moc prawna dokumentów urzędowych
- odpowiedź na pozew
- upoważnienie do sporządzania i przechowywania notatek służbowych
- domniemana zgoda
- nieważność+zobowiązania
- opis i oszacowanie
- roszczenie o zaniechanie działania
- skutki niestawiennictwa
Wyszukiwana fraza:
wniosek+do+komornika+o+rozliczenie

Urzędnicy raczej nie rozliczą PIT-u za przedsiębiorcę
Koniec z utrapieniem ze składaniem rocznych PIT-ów? Brzmi świetnie. Jednak wymaga to odpowiedzi na pytanie, co w przypadku korzystania z ulg i preferencyjnych sposobów rozliczenia. Dodatkowo trzeba pamiętać, że zeznanie trzeba będzie zaakceptować, a to oznacza konieczność dokładnej weryfikacji. Pomimo tych wątpliwości, dobrze opracowany system może…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 14 stycznia 2014
Karta podatkowa umożliwia płacenie niskich podatków
Przedsiębiorca na karcie podatkowej nie musi prowadzić tradycyjnej księgowości i płaci co miesiąc stałą, zazwyczaj niską kwotę podatku. Niestety – także wtedy, gdy firma nie zarabia.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 17 stycznia 2014
z PIT-40A nie trzeba składać zeznania rocznego
Emeryt czy rencista, który otrzymał z ZUS-u PIT-40A, nie musi składać zeznania rocznego. Wyjątkiem są osoby, które chcą rozliczyć się z małżonkiem, odliczyć od podatku np. ulgę na internet lub osiągające dodatkowe dochody – przypomina Tax Care w ramach cyklu PIT Last Minute.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 14 kwietnia 2014
PIT Last Minute: zarobki z giełdy trzeba rozliczyć w odrębnym zeznaniu podatkowym
Do 30 kwietnia trzeba się rozliczyć z fiskusem nie tylko z zarobków na etacie czy z działalności gospodarczej, ale także z inwestycji giełdowych – przypomina Tax Care w ramach cyklu PIT Last Minute. Kapitały pieniężne z 19-proc. stawką podatku
Słowa kluczowe:
giełda, podatki, przychód z odpłatnego zbycia papierów wartościowych, rozliczenie podatkowe
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 28 kwietnia 2014
Jak rozliczyć się w sieci?
Ministerstwo Finansów poinformowało, że od początku 2015 roku do końca lutego br. do systemu e-Deklaracje wpłynęło ponad 21 mln elektronicznych deklaracji od podatników. Pytanie jednak, czy już każdy może rozliczyć się przez internet? Czy w
Typ: Artykuł
Kategoria: Majątek i pieniądze
Data utworzenia: 24 marca 2015
Polski fiskus lepiej traktuje pracujących sezonowo za granicą niż w Polsce
Bardziej opłaca się sezonowa praca za granicą niż w Polsce. I nie tylko dlatego, że za granicą można uzyskać wyższe stawki, ale także ze względów podatkowych. Polski fiskus bowiem daje zarabiającym za granicą dodatkowe zwolnienie.
Typ: Artykuł
Kategoria: Majątek i pieniądze
Data utworzenia: 29 kwietnia 2015
Umowy-zlecenia z różnych firm należy rozliczyć w jednym zeznaniu PIT
Dochód uzyskany z tytułu umowy zlecenia, podatnik zobowiązany jest rozliczyć przy zastosowaniu formularza PIT-37. Stosowne wartości uzyskuje się z informacji otrzymywanej do końca lutego od zleceniodawcy – PIT-11.
Słowa kluczowe:
dochód uzyskany z tytułu umowy zlecenia, podatki, prawo podatkowe, rozliczenie roczne
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 30 marca 2012
Dochód z giełdy nie wyklucza wspólnego rozliczenia
Dochody kapitałowe wymagają oddzielnego rozliczenia wynikającego z nich podatku niż ma to miejsce w przypadku innych dochodów, takich jak z pracy na etacie czy też prowadzonej działalności gospodarczej. Wiąże się z tym również konieczność złożenia osobnej deklaracji podatkowej - PIT-38. Ich uzyskanie nie wyklucza jednak wspólnego rozliczenia…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 16 kwietnia 2012
Niższa opłata komornicza po zmianie ustawy o komornikach
Rada Ministrów w dniu 10 marca 2009 roku przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o komornikach sądowych i egzekucji, przedłożony przez ministra sprawiedliwości. Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o komornikach sądowych i egzekucji została ostatni
Słowa kluczowe:
egzekucja
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 11 marca 2009
Czy w sytuacji umorzenia postępowania egzekucyjnego komornik powinien zwrócić wynagrodzenie za dokonanie stosownych czynności egzekucyjnych?
, dłużnik może żądać aby komornik zwrócił mu tę kwotę na podstawie przepisów o bezpodstawnym wzbogaceniu, gdyż nie może on wskazać ważnej podstawy prawnej pobrania i zatrzymania tej kwoty.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 3 października 2013
« Poprzednia | 1 … 864 | 865 | 866 | 867 | 868 … 3165 | Następna » |