Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Komu przysługuje prawo do zaskarżania postanowienia o odmowie wszczęcia śledztwa lub postanowienia o jego umorzeniu?

Kodeks postępowania karnego przewiduje w jakich sytuacjach mamy do czynienia ze śledztwem. Zgodnie z treścią art. 305 KPK, niezwłocznie po otrzymaniu zawiadomienia o przestępstwie organ powołany do prowadzenia postępowania przygotowawczego

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 16 kwietnia 2013

Czy komornik może zając nadpłatę podatku?

Składając deklarację podatkową właściwemu urzędowi skarbowemu, czy to osobiście w urzędzie czy za pośrednictwem Internetu, wiemy czy w bieżącym roku możemy spodziewać się zwrotu nadpłaty podatku czy też musimy zapłacić powstałą różnicę. Oczywiście ta pierwsza sytuacja jest dla każdego dużo przyjemniejsza. Problem w tym, jeśli jesteśmy…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 1 kwietnia 2014

Kto orzeka o stopniu niepełnosprawności?

Zasadniczo, postępowanie orzecznicze o stopniu niepełnosprawności jest zespołowe – należy przez to rozumieć, że w posiedzeniu składu orzekającego zespołu powiatowego i wojewódzkiego uczestniczy co najmniej dwóch specjalistów – członków zespołu

Data utworzenia: 25 grudnia 2013

Dla wielu podatników ulga internetowa w tym roku po raz ostatni

Rozliczenie za 2012 rok jest ostatnim, w którym każdy podatnik może skorzystać bez przeszkód z ulgi internetowej. Tak jak w ubiegłych latach można zmniejszyć swój dochód o wydatki poniesione w ciągu roku na internet, jednak maksymalnie może to być

Data utworzenia: 11 kwietnia 2013

Kolejna zmiana w podatkach? Prezydent podpisał ustawę. Sprawdź, co się zmieni tym razem...

sprawą podpisanej w dniu 10 listopada przez Prezydenta RP ustawy z dnia 26 września 2014 roku o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw. Co przyniesie wyżej wskazane nowelizacja? O tym poniżej.

Data utworzenia: 13 listopada 2014

Zarabiasz dużo? Oszczędzisz na wspólnym PIT-cie za 2014 rok

Na rozliczeniu z fiskusem 2014 roku małżeństwa mogą oszczędzić nawet kilka czy kilkanaście tysięcy złotych – przypomina Tax Care w ramach akcji PIT Last Minute. Wspólny PIT opłaca się, jeśli jeden małżonek zarobił mało, za to drugi przekroczył drugi próg skali podatkowej. W taki sam sposób na podatku za 2014 r. może oszczędzić też samotny…

Data utworzenia: 10 kwietnia 2015

Rozliczamy dochód z pracy za granicą

Liczbę Polaków, którzy wyjechali do pracy za granicę, szacuje się na ok. 2 mln. Ile osób wyjeżdża poza kraj do prac sezonowych albo do obsługi przeróżnych zleceń, nie wiadomo. Ale wiadomo, że takie osoby muszą się rozliczyć przed polskim fiskusem z

Data utworzenia: 23 kwietnia 2015

Komornikiem można zostać bez aplikacji

, zwolnienia z odbycia aplikacji komorniczej oraz zakresu uprawnień Ministra Sprawiedliwości do zawieszania komornika w czynnościach.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 19 sierpnia 2012

Małżonek dłużnika też może być objęty klauzulą wykonalności w nakazie zapłaty

Klauzula wykonalności jest niezbędnym elementem każdego tytułu egzekucyjnego – bez niej wierzyciel nie będzie mógł zwrócić się do komornika o podjęcie czynności egzekucyjnych, a co za tym idzie nie odzyska swojej wierzytelności (nawet jeśli wygrał

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 22 kwietnia 2014

Dochodzenie roszczeń pracowniczych na drodze sądowej

Nosisz się z zamiarem wytoczenia powództwa przeciwko swojemu pracodawcy? Warto zwrócić uwagę nie tylko na fakt, czy racja leży po Twojej stronie. Przepisy postępowania mogą odegrać istotną rolę dla możliwości dochodzenia Twoich roszczeń. Jakie obowiązują terminy i czy istnieje możliwość ich przywracania? Jakie występują odrębności w postępowaniu…

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 13 maja 2011
« Poprzednia 1 … 840  |  841  |  842  |  843  |  844 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.