Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Korzystanie z usług doradczych przez rolników

posiadaczy lasów" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Rozporządzenie określa szczegółowe warunki i tryb udzielania oraz cofania akredytacji podmiotom, które uzyskały akredytację ministra właściwego do spraw rozwoju wsi.

Data utworzenia: 5 czerwca 2008

Wnioski o o przyznanie płatności obszarowych za 2010 rok

terminie 25 dni kalendarzowych po tym terminie, czyli do 11 czerwca 2010 r., lecz w takich przypadkach należna rolnikowi płatność będzie pomniejszana o 1% za każdy dzień roboczy opóźnienia.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 25 kwietnia 2010

Usuwanie drzew i krzewów z terenu nieruchomości

właściciela gruntu. Natomiast, jeśli chodzi o usunięcie drzew lub krzewów z terenu nieruchomości, to może to nastąpić po uzyskaniu zezwolenia wydanego przez wójta, burmistrza albo prezydenta miasta na wniosek posiadacza nieruchomości. Jeżeli posiadacz

Data utworzenia: 14 stycznia 2009

Ostateczny termin na złożenie wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich za 2011 r.

Wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich rolnicy powinni złożyć od 15 marca do 16 maja 2011 roku. Analogicznie, jak w latach ubiegłych dopuszczalne jest złożenie takich wniosków w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 10 czerwca

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 7 czerwca 2011

Dowód osobisty dla dziecka

Podstawowym dokumentem potwierdzającym tożsamość danego człowieka jest dowód osobisty. W praktyce przyjęło się, że jest on wydawany osobom pełnoletnim. Jak się jednak okazuje, polski system prawny pozwala na uzyskanie dowodu osobistego także przez dziecko. Oczywiście należy przy tym spełnić konkretne warunki.

Data utworzenia: 6 grudnia 2013

Zmiana nazwiska

Osoby, które z różnych powodów czują się niekomfortowo ze swoim nazwiskiem (np. z uwagi na jego ośmieszające brzmienie) mogą wystąpić z wnioskiem o jego zmianę do właściwego Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. Zagadnienia z tym związane reguluje

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 19 grudnia 2013

Import docelowy

W Polsce można kupić produkty lecznicze, które posiadają dopuszczenie do obrotu wydawane przez Ministra Zdrowia. Co zatem należy zrobić w sytuacji, gdy leczenie wymaga zastosowania leków, który nie zostały dopuszczone do obrotu w Polsce

Kategoria: Prawo medyczne
Data utworzenia: 24 marca 2014

Kto ma prawo do dodatku pielęgnacyjnego?

Dodatek pielęgnacyjny jest często mylony z zasiłkiem pielęgnacyjnym, tymczasem są to dwa zupełne różne świadczenia, które przysługują na podstawie zupełnie innych ustaw i po spełnieniu ściśle określonych warunków.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 28 marca 2014

Czym jest premia kompensacyjna?

Pojęcia premii nie trzeba chyba nikomu wyjaśniać. W praktyce jest to dodatkowa gratyfikacja pieniężna dla pracownika, który wykona jakieś dodatkowe zadanie (nie wchodzące w zwyczajny zakres jego obowiązków). Premie mogą podlegać szczególnym zasadom ich przyznawania (i tak z reguły rzeczywiście jest). Czy wiecie jednak czym jest premia kompensacyjna…

Data utworzenia: 17 kwietnia 2014

Likwidacja stanowiska pracy a świadczenie przedemerytalne

Warunki nabywania i utraty prawa do świadczeń przedemerytalnych zostały określone w ustawie z dnia 30 kwietnia 2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych. Tam też odnajdziemy odpowiedź czy w sytuacji, gdy nasze stanowisko pracy będzie zlikwidowane

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 23 kwietnia 2014
« Poprzednia 1 … 823  |  824  |  825  |  826  |  827 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.