Wniosek o wyłączenie komornika -
Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.
2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9
- stwierdzenie+niezgodności+z+prawem+prawomocnego+orzeczenia
- deklaracja+VAT-7+D
- odległość między grobowcami
- vat+33
- możliwość+uboju+rytualnego
- osoba trzecia
- osoby trzecie
- uchwalenie+statutu+fundacji
- koszty sądowe
- pozbawienie wolności
- Składanie+wniosku+o+świadczenie+wychowawcze
- Wzór oświadczenia woli
- rozwiązanie umowy
- sprzeciwu wobec przetwarzania danych
- wsparcie+na+tworzenie+miejsc+pracy
Wyszukiwana fraza:
wniosek+do+komornika+o+rozliczenie

Ewidencja czasu pracy
Państwowa Inspekcja Pracy proponuje, aby Kodeks Pracy precyzował szczegółowo, co powinna zawierać ewidencja czasu pracy. Pracodawcy twierdzą - to zbędna biurokracja, która utrudni prowadzenie działalności i narazi przedsiębiorców na dodatkowe koszty.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 12 kwietnia 2011
Bezpłatna pomoc prawna
W toku postępowania karnego oskarżonemu (oraz podejrzanemu) przysługuje prawo do obrony, którego jednym z przejawów jest prawo do ustanowienia obrońcy. Wskazany obrońca może pochodzić z wyboru oskarżonego (podejrzanego) czyli być ustanowionym do
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 2 października 2012
Urlop macierzyński po poronieniu
. Zgodnie z załącznikiem do w/w aktu, za poronienie uważa się wydalenie lub wydobycie z ustroju matki płodu, który nie oddycha ani nie wykazuje żadnego innego znaku życia, jak czynność serca, tętnienie pępowiny lub wyraźne skurcze mięśni zależnych od woli, o
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 23 października 2012
Gdzie należy złożyć skargę na czynności komornika?
naruszone działaniami lub zaniechaniami komornika. Z uwagi na to, że złożenie skargi do niewłaściwego sądu wiąże się z niekorzystnymi skutkami procesowymi dla osoby, która taką skargę złożyła – warto zapoznać się z przepisami, które regulują tę kwestię.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 22 sierpnia 2014
Jak napisać skargę na czynność komornika?
instrumentu prawnego jakim jest skarga na czynność komornika.
Słowa kluczowe:
komornik, postępowanie egzekucyjne, skarga na czynność komornika, skarga na komornika
Typ: Artykuł
Kategoria: Oddłużenie
Data utworzenia: 26 listopada 2014
Pracujesz za granicą? Sprawdź, czy musisz składać zeznanie podatkowe w polskim urzędzie skarbowym
Do 30 kwietnia podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych muszą złożyć we właściwym urzędzie skarbowym roczne zeznanie podatkowe. Wejście Polski do Unii europejskiej otworzyło Polakom drzwi do pracy i zarabiania poza granicami kraju
Słowa kluczowe:
do kiedy rozliczamy podatki w 2018 roku, PIT za 2017 rok, PIT-36, rozliczenie dochodów uzyskanych za granica w polskim urzędzie skarbowym
Typ: Artykuł
Kategoria: Majątek i pieniądze
Data utworzenia: 15 kwietnia 2018
Przedsiębiorcy zadowoleni ze zmian w projekcie ustawy o VAT
To dobrze, że nowe zasady ustalania terminu na rozliczenie podatku VAT zaczną obowiązywać dopiero od 1 stycznia 2014. To rozwiązanie korzystne dla przedsiębiorców – uważa PKPP Lewiatan.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 7 listopada 2012
Wznowienie postępowania w sprawie spadkowej
Kodeks postępowania cywilnego wyraźnie wskazuje na możliwość wznowienia postępowania sądowego zakończonego prawomocnym wyrokiem. Zgodnie z ogólną zasadą wyrażoną w art. 403 KPC, można żądać wznowienia na tej podstawie, że wyrok został oparty na dokumencie podrobionym lub przerobionym albo na skazującym wyroku karnym, następnie uchylonym;…
Słowa kluczowe:
skarga o wznowienie, skarga o wznowienie postępowania, wniosek o wznowienie postępowania, wznowienie
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 12 listopada 2012
3 powody oddalenia wniosku o upadłość konsumencką
To, że przygotowałeś i złożyłeś wniosek o upadłość konsumencką to pierwszy, ważny krok. Należy jednak liczyć się z możliwością oddalenia przez sąd wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Nastąpi to wówczas, gdy dłużnik umyślnie lub wskutek
Słowa kluczowe:
oddalenie wniosku o upadłość konsumencką, odrzucenie wniosku o upadłość konsumencką, upadłość konsumencka, wniosek o upadłość konsumencką
Typ: Artykuł
Kategoria: Majątek i pieniądze
Data utworzenia: 12 stycznia 2015
Rejestracja działalności gospodarczej
…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 20 marca 2011
« Poprzednia | 1 … 810 | 811 | 812 | 813 | 814 … 3165 | Następna » |