Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Kto ma prawo do renty socjalnej?

Renta socjalna jest rodzajem świadczenia pieniężnego dla osób, które z powodu niepełnosprawności powstałej w młodym wieku nie nabyły uprawnień do renty z tytułu niezdolności do pracy i w stosunku do których, ze względu na stopień ich niesprawności

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 19 lutego 2014

Jakie obowiązki spoczywają na właścicielu sieci energetycznej i gazowej?

Zgodnie z treścią art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne, przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się przesyłaniem lub dystrybucją paliw gazowych lub energii jest obowiązane do zawarcia umowy o przyłączenie do sieci z

Data utworzenia: 13 września 2012

Rodzina 500 plus: Kiedy należy złożyć wniosek, by uniknąć przerwy w wypłacie "500plus"?

Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na nowy okres można składać już od 1 sierpnia. Należy jednak pamiętać, że moment złożenia wniosku jest istotny, zwłaszcza z uwagi możliwość wstrzymania wypłaty „500plus”.

Data utworzenia: 7 sierpnia 2017

Jak uzyskać wcześniejszą emeryturę?

Nabycie prawa do wcześniejszej emerytury (tj. przed osiągnięciem ustawowego wieku emerytalnego) następuje zawsze na wniosek właściwej ubezpieczonej osoby. Wniosek składa się do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych właściwego dla wnioskodawcy. Prawo do

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 26 września 2012

Jak głosować poza miejscem zamieszkania?

Tuż po rozpoczęciu roku akademickiego czekają nas wybory parlamentarne. Do dnia 7 października osoby, które z jakiś przyczyn nie będą mogły zagłosować w swoim miejscu zameldowania, mogą wybrać odpowiednie zaświadczenie pozwalające głosować w innym

Data utworzenia: 29 września 2011

Urlop na żądanie w ostatni dzień roku...

Nie wszyscy mają w zwyczaju planować wyjazd sylwestrowy na pół roku wcześniej. Większość z nas czeka na ostatnią chwilę z podjęciem decyzji, gdzie spędzi sylwestra. Co zrobić w sytuacji, gdy znajomi zaproponują w ostatniej chwili spędzenie wspólnie sylwestra np. w górach?

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 25 grudnia 2013

Przywrócenie terminu procesowego

O skuteczności podjętej czynności procesowej decyduje nie tylko posiadanie zdolności sadowej i procesowej przez uczestnika toczącego się postępowania, ale także czas, w którym jest ona dokonywana. Ustawodawca przewidział bowiem ściśle określone

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 11 czerwca 2013

Skarga na bezczynność organu

Mieszkanka zwróciła się wnioskiem wysłanym pocztą elektroniczną do Burmistrza Miasta o udzielenie informacji publicznej dotyczącej ilości remontów wykonywanych w budynkach Urzędu Miasta. Jednocześnie wniosła o wskazanie jaki był koszt tych remontów

Data utworzenia: 2 września 2011

Zawezwanie do próby ugodowej

W kodeksie postępowania cywilnego zostało unormowane postępowanie pojednawcze, które ma na celu ugodowe załatwienie sporu przed sądem, bez potrzeby wytaczania powództwa. Wzywającym do ugody może być zarówno potencjalny powód, jak i pozwany.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 20 grudnia 2013

Komu przysługuje dodatek aktywizacyjny?

Dodatek aktywizacyjny jest to finansowa forma wsparcia wypłacana przez Urząd Pracy motywująca do podjęcia i kontynuacji zatrudnienia. Celem tego świadczenia jest zmotywowanie osoby bezrobotnej do poszukiwania pracy z własnej inicjatywy.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 1 stycznia 2014
« Poprzednia 1 … 797  |  798  |  799  |  800  |  801 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.