Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Policja poszukuje sprawców napadów na kobiety

Policjanci pracują nad wykryciem sprawcy lub sprawców 6 zdarzeń, do których doszło w ostatnim czasie w Zielonej Górze i okolicach. Trzy z nich to zgwałcenia. Najbardziej doświadczeni w tego typu przestępstwach policjanci pracują 24 godziny na

Słowa kluczowe: policja
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 17 lutego 2010

Współpraca Poczty Polskiej z ZUS-em: ma być szybciej i taniej

Poczta Polska i ZUS zacieśniają współpracę. Wprowadzą Elektroniczne Potwierdzenie Odbioru (EPO), które ma sprawić, że klienci będą mieli pewność, co dzieje się z ich przesyłką, a ZUS i Poczta Polska zaoszczędzą tony papieru i czas. Obie instytucje są przygotowane na wprowadzenie tych zmian, muszą jednak czekać na zmianę przepisów.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 29 marca 2013

Kontynuacja edukacji prawnej w szkołach

Od 1 września rozpoczyna się kolejny etap programu praktycznej nauki prawa w szkołach i uczelniach. Poprzednie organizowało Ministerstwo Sprawiedliwości oraz samorząd radców prawnych. Tym razem do akcji włącza się również Ministerstwo Edukacji

Kategoria: Inne
Data utworzenia: 19 sierpnia 2011

Reforma aplikacji coraz bliżej

Trwają dyskusje nad ramowym programem szkolenia aplikantów adwokackich w przyszłym roku oraz nad wprowadzeniem zmian w regulaminie aplikacji adwokackiej.

Kategoria: Inne
Data utworzenia: 22 listopada 2011

Duński minister będzie się tłumaczyć z decyzji ws. Schengen

nic do powiedzenia. – Strefa Schengen to jedno z najważniejszych osiągnięć UE – podkreśla europosłanka Róża Thun. Dlatego przedstawiciele niektórych partii w PE grożą Trybunałem Sprawiedliwości prezydencji duńskiej, która dopuściła do takiego

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 20 czerwca 2012

VAT od rozwiązywanych przez firmy umów najmu lokali wciąż budzi wątpliwości

Odszkodowanie wypłacone z tytułu wcześniejszego rozwiązania umowy najmu przez przedsiębiorcę z przyczyn ekonomicznych nie podlega opodatkowaniu VAT – uważają eksperci. Niestety organy podatkowe często nakazują podatek zapłacić.

Data utworzenia: 31 sierpnia 2012

GDDKiA rozpoczyna walkę z przeładowanymi ciężarówkami

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce odciążyć polskie drogi poprzez stworzenie systemu ważenia pojazdów. Wysokie kary mają zniechęcić przewoźników do poruszania się pojazdami przeładowanymi towarem. Sposobem na zmniejszenie ich liczby

Data utworzenia: 24 września 2012

Cztery ministerialne projekty mają zmienić rynek pracy

Szykują się kolejne zmiany dotyczące urzędów pracy. – Chcemy, aby możliwe było alokowanie środków Funduszu Pracy do tych urzędów, które wykazują największą efektywność – mówi Jacek Męcina, wiceminister pracy i polityki społecznej. Jak zapowiada

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 22 października 2012

Komisja Europejska chce srogo ukarać Polskę za niewdrożone dyrektywy

Za niewdrożenie dyrektyw dotyczącej opłat lotniskowych i energii elektrycznej chce Polskę ukarać Komisja Europejska. Dzienne kary, o jakie wnioskuje, to kilkadziesiąt tysięcy euro za każdą z dyrektyw. Sprawę rozstrzygnie ostatecznie Europejski

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 25 października 2012

ZUS wyda 800 mln zł na aktualizację i utrzymanie swoich systemów informatycznych

ZUS rozpisze w I kwartale 2013 r. sześć przetargów na aktualizację i modernizację systemów informatycznych Zakładu. Na utrzymanie całego systemu informatycznego Zakład wydaje około 800 mln zł rocznie. Tyle samo w ciągu czterech lat pójdzie na nowe umowy.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 30 stycznia 2013
« Poprzednia 1 … 739  |  740  |  741  |  742  |  743 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.