Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Jest szansa na jeden system opłat na autostradach - rozmowy trwają

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prowadzi rozmowy z prywatnymi koncesjonariuszami autostrad w sprawie ujednolicenia systemu opłat elektronicznych. – To byłoby rozwiązanie optymalne z punktu widzenia kierowcy – uważa Lech Witecki, szef GDDKiA.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 25 maja 2012

M. Boni: sąsiadujące samorządy będą mogły część zadań wykonywać wspólnie. Ma to dać 1 mld zł oszczędności rocznie

samorządowych, a co za tym idzie, przyniosą im wymierne oszczędności. Założenia do projektu ustawy deregulującej zasady działania samorządów lokalnych w tym tygodniu trafią do konsultacji. Nowe zasady miałyby zacząć obowiązywać w 2014 roku.

Data utworzenia: 14 stycznia 2013

Sytuacja wierzyciela jest lepsza po śmierci dłużnika

opiekuńczego (kro). Naturalnie przedmioty majątkowe nieobjęte wspólnością ustawową należą do majątku osobistego każdego z małżonków.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 8 listopada 2006

Zatrzymani za handel ludźmi

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"kupione\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" kobiety przypominał obóz koncentracyjny - był otoczony drutem kolczastym podłączonym do

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 5 marca 2007

Inspektorzy pracy zatrzymani pod zarzutem korupcji

Policjanci z wydziału do walki z korupcją komendy wojewódzkiej w Rzeszowie wspólnie z funkcjonariuszami z komendy w Mielcu zatrzymali inspektora Państwowej Inspekcji Pracy i jego wspólnika, zajmującego się sprawami bhp w różnych firmach. Inspektor

Słowa kluczowe: policja
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 6 czerwca 2008

Handlowali fałszywymi fakturami – wyłudzali VAT

Funkcjonariusze CBŚ wspólnie z pracownikami Wywiadu Skarbowego Ministerstwa Finansów rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się handlem fałszywymi fakturami na dużą skalę. Wśród 6 zatrzymanych osób jest 33-letni Marian S. – organizator przestępczego procederu, polegającego na wyłudzaniu podatku VAT. Policjanci zabezpieczyli również…

Słowa kluczowe: policja
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 20 stycznia 2010

Instruktorzy brali łapówki od kursantów

Zaledwie miesiąc wcześniej zarzuty korupcyjne usłyszało dwóch instruktorów nauki jazdy. Tym razem zarzuty przedstawiono kolejnym dwóm, którzy przyjmowali od kursantów łapówki w zamian za obietnice ułatwienia zdania egzaminu praktycznego na prawo jazdy. Dotychczas w śledztwie prowadzonym przez siedlecką prokuraturę okręgową zatrzymano kilkadziesiąt…

Słowa kluczowe: policja
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 25 lutego 2010

Fast food dla pracowników – koszt podatkowy?

Nieodpłatne przekazanie żywności pracownikom stanowi ich przychód podatkowy. Taki wydatek pracodawca może zaliczyć do kosztów jeśli wykaże jego związek z przychodem.

Data utworzenia: 24 sierpnia 2011

Sędziowie przeciw zmianom w sądownictwie

Przeciwko planom dotyczącym zmiany instytucji stanu spoczynku sędziego oraz przeciwko przekazaniu ministrowi finansów nadzoru nad wykonaniem budżetów sądów i trybunałów protestuje Zgromadzenie Ogólne Przedstawicieli Sędziów Okręgu Sądu Okręgowego w Poznaniu.

Data utworzenia: 6 grudnia 2011

Sąsiedzie! Znam Twój stan konta

Informacje dotyczące kont bankowych obywateli i firm, przepływów na rachunkach bankowych, wziętych pożyczkach i kredytach są objęte tajemnicą bankową. Za jej złamanie grozi karą więzienia do trzech lat i grzywny do 1 mln zł. Jak donosi Puls Bizesu

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 26 kwietnia 2012
« Poprzednia 1 … 720  |  721  |  722  |  723  |  724 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.