Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Kiedy zadatek przestaje istnieć?

Zadatek jest najogólniej rzecz ujmując dodatkowym zastrzeżeniem pełniącym funkcję zabezpieczającą obie strony umowy cywilnoprawnej. Ogólnie rzecz biorąc chroni on pokrzywdzonego kontrahenta przed niewywiązaniem się drugiej strony z istniejącego zobowiązania. W praktyce dosyć często pojawia się w typowych umowach sprzedaży czy najmu. Czy wiesz…

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 23 lipca 2014

Sprawozdanie: Zapobieganie przestępczości w Europie

W jaki sposób usunąć nożowników z naszych ulic, rozwiązać problem cyberprzemocy lub wspierać wczesne wykrywanie uzależnień – oto niektóre innowacyjne inicjatywy na rzecz zapobiegania przestępczości mające miejsce w całej UE w ramach Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości (ESZP). W sprawozdaniu przedstawionym dzisiaj Komisja Europejska…

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 30 listopada 2012

Kiedy zadatek przestaje być zadatkiem?

Zadatek jest dodatkowym zastrzeżeniem pełniącym funkcję zabezpieczającą obie strony umowy cywilnoprawnej. Ogólnie rzecz biorąc chroni on pokrzywdzonego kontrahenta przed niewywiązaniem się drugiej strony z istniejącego zobowiązania.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 17 czerwca 2013

Środek zabezpieczający

Sąd może orzec środek zabezpieczający związany z umieszczeniem w zakładzie zamkniętym lub skierowaniem na leczenie ambulatoryjne tylko wtedy, gdy jest to niezbędne, aby zapobiec ponownemu popełnieniu przez sprawcę czynu zabronionego związanego z jego chorobą psychiczną, zaburzeniami preferencji seksualnych, upośledzeniem umysłowym lub uzależnieniem…

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 24 czerwca 2013

Środek trwały używany sezonowo należy amortyzować tylko w sezonie

Środki trwałe, wykorzystywane w ramach prowadzonej działalności gospodarczej sezonowo podlegają amortyzacji według specjalnych regulacji. Odpisy z tytułu utraty wartości mogą być dokonywane jedynie w okresie, kiedy dany składnik majątku jest używany, a więc tylko w sezonie.

Data utworzenia: 29 sierpnia 2012

Zasiłek chorobowy i urlop macierzyński - zmiany w ustalaniu

Od 1 listopada 2015 r. zmienią się przepisy dotyczące świadczeń pieniężnych w przypadku choroby lub macierzyństwa. To ważna wiadomość, zwłaszcza dla przedsiębiorców opłacających dobrowolne ubezpieczenie chorobowe.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 28 sierpnia 2015

Powszechny abonament RTV?

Sprawa abonamentu radiowo – telewizyjnego jest od wielu lat solą w oku dla polskiej władzy oraz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Wszystko przez małą liczbę abonentów, którzy decydują się na dokonywanie opłaty z tytułu posiadania odbiornika radiowego lub telewizyjnego. Zdecydowana większość Polaków woli nie płacić tego, bądź co bądź…

Data utworzenia: 13 stycznia 2014

Zelmer - zgoda na koncentrację

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego kontroli nad spółką Zelmer.

Data utworzenia: 13 marca 2013

Miejsce zamieszkania

Kodeks cywilny (dalej KC) w art. 25 stanowi, że miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest miejscowość, w której osoba ta przebywa z zamiarem stałego pobytu. Osoba fizyczna może mieć tylko jedno miejsce zamieszkania.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 18 czerwca 2013

Menedżerki lepiej sobie radzą w sytuacjach kryzysowych

Komisja Europejska rozważa wprowadzenie obowiązkowych kwot kobiet w zarządach spółek. „ Menedżerki lepiej niż mężczyźni radzą sobie w sytuacjach kryzysowych” – mówi Monika Zakrzewska, ekspert PKPP Lewiatan.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 6 marca 2012
« Poprzednia 1 … 1931  |  1932  |  1933  |  1934  |  1935 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.