Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Odpowiedzialność karna za sfałszowanie podpisu

Sfałszowanie podpisu podlega karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności. Odpowiedzialności za sfałszowanie podpisu na dokumencie nie wyłącza fakt, że osoba, której podpis sfałszowano wyraziła zgodę na fałszerstwo jej podpisu.

Kategoria: Orzecznictwo
Data utworzenia: 30 lipca 2012

Elektroniczne postępowanie upominawcze

Założeniami projektu ustawy wprowadzającej elektroniczne postępowanie upominawcze (dalej: EPU) było przede wszystkim sprawniejsze rozpoznawanie spraw. Co za tym idzie - odciążenie wymiaru sprawiedliwości głównie w drobnych, nieskomplikowanych sprawach.

Data utworzenia: 8 kwietnia 2011

Zagrożenia korporacyjne: przegląd roku

Firmy coraz częściej padają ofiarą ataków cybernetycznych. Według badania przeprowadzonego niedawno przez Kaspersky Lab i B2B International, 91% organizacji doświadczyło cyberataku przynajmniej jeden raz w ciągu minionych 12 miesięcy, natomiast 9% padło ofiarą ataków ukierunkowanych – dokładnie zaplanowanych działań, których celem jest zainfekowanie…

Kategoria: Inne
Data utworzenia: 3 stycznia 2014

Pozbawienie władzy rodzicielskiej a kontakty z dzieckiem

Kwestia władzy rodzicielskiej nierozerwalnie wiąże się z kontaktami z dzieckiem. Nie są to jednak pojęcia tożsame, możliwa jest bowiem sytuacja, w której rodzic pozbawiony praw rodzicielskich może spotykać się ze swoimi dziećmi. Taka sytuacja uregulowana została w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym.

Data utworzenia: 29 kwietnia 2013

Płatne autostrady od 2016 r.

Dzisiejszy artykuł dedykujemy wszystkim tym, którzy muszą korzystać z autostrad, choć nie naszych polskich, lecz niemieckich. Od 2016 r. prawo niemieckie ulega poważnym zmianom i wszystkie autostrady w tym kraju będą niestety płatne. Dodajmy jednak, że nie każdy kierowca powinien spodziewać się takich opłat – sprawdź więc czy zmiany obejmą…

Kategoria: Biznes
Data utworzenia: 30 grudnia 2014

W czym może pomóc ubezpieczenie kredytu?

Ubezpieczenie kredytu ma na celu zaoszczędzenie kłopotów kredytobiorcy i jego bliskim w sytuacji, gdy z różnych powodów losowych może mieć on trudności ze spłatą tego kredytu.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 4 stycznia 2012

Przestępstwo a wykroczenie skarbowe

Zgodnie z Ustawą z dnia 10 września 1999r. Kodeks karny skarbowy czynem zabronionym jest czyn społecznie szkodliwy, zabroniony pod groźbą kary przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia, którego sprawcy można przypisać winę. Czynem zabronionym może być albo przestępstwo albo wykroczenie skarbowe.

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 8 sierpnia 2012

Teraz mieszkanie kupisz taniej niż cena w ogłoszeniu

Średnie ceny ofertowe nieruchomości zazwyczaj różnią się w kilku procentach od realnych cen sprzedaży. Na to, za jaką stawkę ostatecznie kupiony zostanie lokal decyduje często atrakcyjność lokalizacji i samej nieruchomości, właściwa wycena lokalu oraz to, jak bardzo właścicielowi spieszy się ze sprzedażą. Eksperci ds. obrotu nieruchomościami…

Kategoria: Inne
Data utworzenia: 21 lipca 2011

Cyberprzestępczość coraz więcej kosztuje polskie firmy i prywatnych użytkowników internetu

Choć 70 proc. internautów w Unii Europejskiej twierdzi, że potrafi robić zakupy przez internet i korzystać z bankowości elektronicznej, to w praktyce robi to jedynie połowa z nich. 37 proc. ankietowanych przez Eurobarometr obawia się nieuczciwego wykorzystania danych osobowych, a 35 proc. ma wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa płatności internetowych…

Kategoria: Inne
Data utworzenia: 20 stycznia 2014

Jak wygląda aktywność Polaków w czasie poszukiwania pracy?

Okres pozostawania bez zatrudnienia to czas, który warto efektywnie wykorzystać. Jakie aktywności podejmowane są najchętniej przez osoby bezrobotne? Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, w kwietniu konsultanci infolinii urzędu pracy, czyli Zielonej Linii przeprowadzili badanie ankietowe.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 12 maja 2013
« Poprzednia 1 … 1925  |  1926  |  1927  |  1928  |  1929 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.