Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Jak napisać sprzeciw od nakazu zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym?

W elektronicznym postępowaniu upominawczym mogą być dochodzone roszczenia, które stały się wymagalne w okresie trzech lat przed dniem wniesienia pozwu. Jeśli przesłanka ta została spełniona, sąd na podstawie pozwu złożonego przez powoda poprzez portal www.e-sad.gov.pl wydaje orzeczenie sądowe w postaci nakazu zapłaty wydanego w elektronicznym postępowaniu…

Data utworzenia: 6 listopada 2014

Już w lutym ruszają pierwsze szkolenia

Centrum Szkolenia Ustawicznego Radców Prawnych zaprasza radców prawnych z całej Polski w dniach 24 – 26.02.2012 na pierwsze szkolenia w roku 2012:

Kategoria: Dla Prawnika
Data utworzenia: 26 stycznia 2012

Zużycie energii na metr kwadratowy w Polsce ponad pięciokrotnie wyższe niż w Europie Zachodniej

Za siedem lat – zgodnie z unijnymi wymogami – wszystkie nowe budynki mają mieć niemal zerowe zużycie energii. Dziś w Polsce jest ono w przeliczeniu na metr kwadratowy nawet pięciokrotnie wyższe niż w standardach zachodnich. Eksperci podkreślają, że efektywność energetyczna, w tym m.in. termomodernizacja budynków oraz energetyka rozproszona i…

Kategoria: Inne
Data utworzenia: 9 grudnia 2013

Złap oddech... w poniedziałek

Wśród technik relaksacyjnych najefektywniejszą metodą odprężenia jest skupienie uwagi na... własnym oddechu. Ćwiczenie, w ciągu kilku lub kilkunastu minut, powoduje – oprócz rozluźnienia mięśni – wyciszenie nagromadzonych emocji. Właśnie teraz warto przyjrzeć się temu dokładniej, bo jeśli wierzyć ekspertom, już niedługo najbardziej przygnębiający…

Kategoria: Inne
Data utworzenia: 20 stycznia 2014

Opóźnia się wprowadzenie jednolitego systemu poboru opłat na autostradach

Podpisane nawet kilkanaście lat temu umowy utrudniają wprowadzenie jednolitego e-myta na autostradach koncesyjnych. Jak mówi Lech Witecki, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, problem tkwi w tym, że umowy podpisywano jeszcze zanim system viaTOLL został zaplanowany. W Polsce jest około 466 km autostrad zarządzanych przez prywatne firmy.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 13 lutego 2013

Prezes JSW: emerytury górnicze to sprawa lekarzy, a nie polityków czy menadżerów

Emeryturami górniczymi powinni zająć się lekarze medycyny pracy, a nie politycy – uważa prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Według niego obecny system przywilejów górniczych powinien jednak zostać zmieniony. Podstawą jest jednak rzetelne określenie, które zadania wykonywane w górnictwie są szkodliwe dla zdrowia, a które nie. Rząd już…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 20 lutego 2013

Aval

Aval to poręczenie, które zabezpiecza zapłatę weksla lub czeku. Jest uregulowane przepisami ustawy Prawo wekslowe (Dz.U. 1936 Nr 37, poz. 282 z pózn zm.), oraz ustawy Prawo czekowe (Dz.U. 1936 Nr 37, poz. 283 z pózn. zm.).

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 25 czerwca 2013

COP19 musi sprzyjać zrównoważonemu rozwojowi gospodarczemu

Polskie środowiska biznesowe oczekują, że szczyt klimatyczny COP19 okaże się znaczącym krokiem w kierunku stworzenia nowego, globalnego i prawnie wiążącego reżimu klimatycznego. W trakcie spotkania w Warszawie powinny zostać opracowane ramy na 2015 rok stanowiące dla gospodarki jasny i trwały sygnał, dzięki któremu biznes będzie w stanie zacząć…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 14 listopada 2013

W każdej minucie ma miejsce 1 800 ataków sieciowych na użytkowników internetu

Użytkownicy surfujący po internecie są narażeni na średnio 108 035 cyberataków w ciągu godziny. W 2011 roku cyberprzestępcy wykorzystali łącznie 4 073 646 domen w celu przeprowadzania ataków sieciowych. Statystyki te zostały stworzone na podstawie wyników dotyczących zeszłego roku dostarczonych przez Kaspersky Security Network – oparty na chmurze…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 20 czerwca 2012

Zakaz sprzedaży alkoholu lub tytoniu nieletnim

Napoje alkoholowe, wyroby tytoniowe w naszym kraju są oznaczone znakami akcyzy. Powszechnie na znaki akcyzy mówi się banderole, nie mniej jednak, skutki braku takich znaków akcyzy, są bardzo surowe. Choć wydaję się, że mało szkodliwe jest sprzedawanie alkoholu lub papierosów kupionych np. za wschodnią granicą, to Państwo traci na takim handlu rocznie…

Słowa kluczowe: akcyza
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 31 stycznia 2010
« Poprzednia 1 … 1923  |  1924  |  1925  |  1926  |  1927 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.