Wniosek o wyłączenie komornika -
Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.
2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9
- czynsz regulowany
- akt urodzenia
- oczywisty błąd pisarski
- Wzór oświadczenia woli
- czarna lista
- wniosek o uzasadnienie postanowienia
- poC59Brednictwo+w+obrocie+nieruchomoC59Bciami
- odpowiedź na pozew
- zerwanie umowy
- abolicja
- abnament
- ABM
- co to jest należności uboczne
- działalność kantorowa
- WEZWANIE DO ZAWARCIA UMOWY
Wyszukiwana fraza:
wniosek+do+komornika+o+rozliczenie

Co daje Zielona Karta?
Sezon urlopowy już niedługo a co tym idzie wakacyjne wyjazdy również za granicę. Osoby podróżujące samochodem powinny pamiętać, że muszą posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC. Ubezpieczenie OC jest ważne na terytorium Polski oraz w większości krajów europejskich. Jeżeli jednak ktoś planuje dalszą podróż musi wyposażyć się w tzw. Zieloną…
Słowa kluczowe:
Międzynarodowy Certyfikat Ubezpieczeniowy, OC, ubezpieczenia komunikacyjne, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 15 czerwca 2012
Sprzedaż wierzytelności ARiMR
stanowi realizację upoważnienia zawartego w art. 33 ust. 5 ustawy dnia 9 maja 2008 r. o Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i określa szczegółowy tryb sprzedaży wierzytelności Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zarówno
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 11 listopada 2008
Wielokrotne obciążanie konsumenta zalegającego ze spłatą
delegatury znajdują się nie tylko spółki i osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą oraz izby gospodarcze, szkoły, hotele, gminy. W ciągu dziesięciu lat delegatura wydała 444 decyzje chroniąc konsumentów i wolny rynek. Oprócz spraw o zasięgu lokalnym
Słowa kluczowe:
karta kredytowa, kredyt
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 13 września 2010
Cofnięcie zezwolenia na sprzedaż alkoholu
pkt 1 lit. a ustawy z dnia 26 października 1982 roku o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z art. 22 w związku z art. 31 ust. 3 konstytucji w zakresie, w jakim wyklucza możliwość skutecznego powołania się przez przedsiębiorcę na
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 5 kwietnia 2011
W 2013 r. gracze zostali zaatakowani 11,7 miliona razy - w Polsce także nie jest różowo
Eksperci z Kaspersky Lab przyjrzeli się atakom, na które narażeni byli gracze na całym świecie w 2013 r. Na chwilę obecną analitycy wiedzą o 4,6 mln szkodliwych programów, których celem są dane związane z grami, a łączna liczba ataków na graczy
Typ: Artykuł
Kategoria: Inne
Data utworzenia: 19 grudnia 2013
Karta czy kredyt?
Karty kredytowe, kredyty gotówkowe i kredyty odnawialne są najpopularniejszymi i najbardziej dostępnymi produktami, które umożliwiają szybkie zdobycie dodatkowych środków, kiedy brakuje własnych. Choć służą podobnym celom, to nie zawsze sprawdzają się jednakowo dobrze w tej samej sytuacji.
Typ: Artykuł
Kategoria: Inne
Data utworzenia: 23 marca 2011
Kara umowna i kara ustawowa to nie to samo. Sprawdź czy możesz uniknąć obowiązku jej płacenia
Zobowiązanie to najczęściej występujący w obrocie stosunek prawny. W zależności od tego, czy i jak zostanie ono wykonane, powstać mogą różnego rodzaju roszczenia przysługujące każdej ze stron. Jedną z powszechnie stosowanych sankcji, która aktualizuje się w sytuacji niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania, jest kara umowna. Choć…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 25 lipca 2014
Zakaz stadionowy
Kodeks karny wśród dużej liczby środków karnych wskazuje na zakaz wstępu na imprezę masową. Tak naprawdę jest to jeden z „najmłodszych” środków w tej ustawie. Zobaczmy zatem czego tak naprawdę dotyczy i w jakich sytuacjach sąd może go zastosować.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 26 października 2012
Zakaz wstępu na imprezę masową
Środki karne to nic innego jak dodatkowa dolegliwość wymierzana sprawcy przestępstwa lub wykroczenia obok kary. Kodeks karny przewiduje przy tym możliwość orzekania środków karnych zamiast kar ustawowych – pamiętajmy, że muszą zachodzić ku temu odpowiednie przesłanki. Jednym ze środków karnych jest zakaz wstępu na imprezę masową.
Słowa kluczowe:
impreza masowa, imprezy masowe, wstęp na imprezę masową, zakaz wstępu na imprezę masową
Typ: Artykuł
Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 2 października 2013
Przewóz rodziny nie jest przewozem z grzeczności
poważnych obrażeń ciała w postaci złamania trzech żeber, stłuczenia głowy i skręcenia kręgosłupa szyjnego. Uznałem, że tak duża szkoda wymaga jakiejś rekompensaty i zgłosiłem szkodę do ubezpieczyciela OC pojazdu. Ubezpieczyciel odmówił wypłaty świadczeń, bo
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 18 listopada 2016
« Poprzednia | 1 … 1911 | 1912 | 1913 | 1914 | 1915 … 3165 | Następna » |