Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Zgromadzenie wspólników poza siedzibą spółki

Zgromadzenie wspólników odbywa się zwykle w siedzibie spółki. Nie jest to jednak wymogiem koniecznym. Jakie warunki muszą być spełnione, aby zgromadzenie wspólników w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością lub walne zgromadzenie w przypadku spółki akcyjnej, które odbyło się poza siedzibą spółki było ważne?

Słowa kluczowe: akcje, akcjonariusz, NWZA, NWZU
Data utworzenia: 10 października 2011

Egzekucja zaległości podatkowych z wynagrodzenia

W przypadku zaległości podatkowych, od uregulowania których uchyla się podatnik, organ podatkowy może powziąć kroki, mające na celu odzyskanie swoich pieniędzy. Jednym z nich jest egzekucja kwoty należności bezpośrednio z wynagrodzenia pracownika.

Data utworzenia: 12 lutego 2012

Przeszukanie osoby i rewizja bagażu osobistego

podmioty podlegające kontroli wykonywanej przez Służbę Celną, o których mowa w art. 30 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o Służbie Celnej (Dz. U. Nr 168, poz. 1323) oraz na organy Służby Celnej przeprowadzające kontrole. Aktualnie obowiązujące przepisy nie

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 19 października 2009

Odpowiedzialność za przestępstwo skarbowe albo wykroczenie skarbowe

W dniu 12 kwietnia 2011 r. Trybunał Konstytucyjny rozpoznał połączone pytania prawne Sądu Rejonowego w Międzyrzeczu VI Wydział Grodzki dotyczące odpowiedzialności za przestępstwo skarbowe albo wykroczenie skarbowe. W sprawie tej chodziło o

Data utworzenia: 12 kwietnia 2011

Czym jest opłata reklamowa i kto musi ją zapłacić?

Opłata reklamowa pobierana jest od umieszczonych tablic reklamowych lub urządzeń reklamowych. Wprowadza ją rada gminy. Opłata reklamowa może być pobierana jedynie na obszarach, dla których obowiązują zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń (uchwalone przez radę gminy).

Data utworzenia: 7 grudnia 2017

Praktyczna nauka aplikanta radcowskiego

rozpoczynające aplikację radcowską w tym czasie. Nowe zasady dotyczą więc aplikantów, którzy zdali we wrześniu egzamin wstępny albo zdali go w ubiegłym roku i do tej pory nie rozpoczęli szkolenia.

Data utworzenia: 6 listopada 2012

W nowej unijnej perspektywie budżetowej samorządy będą rozdzielać więcej pieniędzy

Pieniądze z Unii Europejskiej w latach 2014-2020 będą wydawane w inny sposób niż dotychczas. Będzie więcej poręczeń niż dotacji, a podziałem większości środków mają się zająć samorządy. Tak też będzie w przypadku Europejskiego Funduszu Społecznego, z którego finansowane są np. środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej przez…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 8 lutego 2013

Wypadek autem służbowym? Sprawdź co ci grozi

Jedziesz samochodem służbowym na wakacje? Bądź ostrożny. Nawet zwykła stłuczka może mocno uderzyć cię po kieszeni i zepsuć dobre stosunki z pracodawcą. Nie zawsze jednak będziesz musiał sam pokrywać koszty naprawy pojazdu Sprawdź, co prawo mówi w tej kwestii.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 5 sierpnia 2013

Ograniczenia swobody zawierania umów z funkcjonariuszami spółek kapitałowych

Kodeks spółek handlowych wprowadza istotne ograniczenia w zakresie swobody zawierania umów z funkcjonariuszami spółek kapitałowych. Od spełnienia wymogów wskazanych w ustawie zależy ważność niektórych umów.

Data utworzenia: 5 marca 2012

Przedsiębiorcy zaoszczędzą na składkach ZUS, ale dopiero od 1 stycznia 2018 roku

Jest nowy pomysł na to, jak ulżyć polskim przedsiębiorcom. Tym razem Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej proponuje wydłużenie okresu preferencyjnych składek ZUS. Jeżeli pomysł doczeka się realizacji, przedsiębiorcy od 1 stycznia 2018 roku będą dłużej korzystać z obniżenia składek na ubezpieczenie społeczne.

Data utworzenia: 5 września 2017
« Poprzednia 1 … 1901  |  1902  |  1903  |  1904  |  1905 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.