Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Regulamin pracy

Obecnie obowiązujące przepisy przewidują kilka rodzajów źródeł prawa pracy. Wśród nich warto wskazać chociażby na regulaminy pracy, będące aktami normatywnymi ustalającymi wewnętrzny porządek i organizację w zakładzie pracy. Pamiętajmy jednak, że uchwalenie takich regulaminów nie jest możliwe w każdej sytuacji.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 12 grudnia 2013

Przydatne usługi, z których rzadko korzystamy

Wśród wielu usług bankowych są takie z których korzystają niemal wszyscy – np. lokaty, przelewy. Są jednak również inne, które choć przydatne i tanie, nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Expander podpowiada, że czasami zamiast szukać bankomatu warto skorzystać z usługi CashBack, czyli wypłaty pieniędzy w sklepie. Warto także ustanowić…

Kategoria: Inne
Data utworzenia: 4 marca 2014

Handel w niedziele będzie dozwolony

Praca w niedziele i święta podlega odrębnym zasadom przewidzianym w Kodeksie pracy. Jednocześnie ustawodawca wskazuje nam, że praca w sklepach w okresie świąt jest niedozwolona. Czasami oznacza to, że niedziele są również dniami, w których handel jest zakazany.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 24 marca 2014

Zasady awansu zawodowego nauczycieli

Zasady awansu zawodowego nauczycieli zostały określone w ustawie z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela, rozporządzeniu z dnia 1 grudnia 2004 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli, ustawie z dnia 14 czerwca 1960 Kodeks postępowania administracyjnego oraz rozporządzeniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31…

Data utworzenia: 13 września 2012

Pożyczka pozabankowa zgodna z prawem

Pożyczki pozabankowe cieszą się ogromną popularnością. W chwili, gdy banki wymagają przed udzieleniem kredytu przedstawienia coraz większej ilości dokumentów, a formalności przeciągają się w czasie, tzw. parabanki oraz firmy zajmujące się pożyczkami przeżywają swój najlepszy okres.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 20 maja 2013

W sobotę nie musisz płacić podatku

Dotrzymywanie określonych terminów podatkowych jest bardzo ważne, gdyż zaniedbanie tego obowiązku wiąże się z negatywnymi dla podatnika konsekwencjami. Ale właściwe liczenie terminów przyda się również dla kontrolowania prawidłowości działania organów podatkowych. Fiskus ma np. 5 lat na dochodzenie należności podatkowej. Później można bronić…

Data utworzenia: 20 lutego 2012

Pozbawienie biernego prawa wyborczego

w sprawie zgodności: art. 7 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 16 lipca 1998 roku - Ordynacja wyborcza do rad gmin. rad powiatów i sejmików województw z art. 2 oraz art. 31 ust. 3 Konstytucji oraz art. 7 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 16 lipca 1998 roku

Słowa kluczowe: wybory
Data utworzenia: 24 listopada 2008

Zmiany w zakresie skargi kasacyjnej

w sprawie zgodności: art. 7 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 16 lipca 1998 roku - Ordynacja wyborcza do rad gmin. rad powiatów i sejmików województw z art. 2 oraz art. 31 ust. 3 Konstytucji oraz art. 7 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 16 lipca 1998 roku

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 24 listopada 2008

Instytut Jagielloński: bez głębokiej restrukturyzacji po 2019 r. nastąpi fala bankructw spółek kolejowych

stabilizacja stawek za dostęp do torów. Jeśli zabraknie głębokiej restrukturyzacji, lepiej od razu zaprzestać dofinansowania PKP i pogodzić się z upadkiem państwowych kolei - wynika z raportu.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 6 maja 2013

Polska Izba Turystyki: obowiązujące od dziś wymogi dotyczące gwarancji odczują głównie małe biura podróży

Wchodzące dziś w życie przepisy, dotyczące minimalnej wysokości sumy gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej dla biur podroży, dotkną przede wszystkim małe i nowopowstające biura. Eksperci mówią, że wyższe koszty funkcjonowania przerzucą one na klientów i nastąpi to pod koniec tego roku. Innym skutkiem nowych przepisów mogą być upadłości…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 14 maja 2013
« Poprzednia 1 … 1897  |  1898  |  1899  |  1900  |  1901 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.